- ПН-СБ
- 8:30 - 19:30
ДОБРИВА ДЛЯ СОЇ СКІЛЬКИ ПОТРІБНО В 2024
Агроексперт-Трейд рекомендує:
Сьогодні соя стала популярним продуктом виробництва аграріїв, завдяки стійкому зростанню її популярності на світовому споживчому ринку і порівняно високої вартості бобів. Високий вміст білка (до 40%), керотина, токоферолу, холіну, лінолевої кислоти, вітамінів (Е,В1, В2, В6, РР) і інших корисних речовин в сої формується за рахунок клітинної структури самого рослини і добрив, які були використані під час повного циклу вирощування.
Добрива для посіву сої і її подальшого обробляння повинні бути ретельно підібрані в залежності від трьох основних факторів:
- Визначення «попередника» — рослини, яка раніше зростала на місці майбутнього посіву сої. Цей момент необхідно враховувати для розрахунку загальної кількості і видів добрив, які знадобляться для отримання максимального врожаю. Досвідчені аграрії рекомендують садити сою на землі, де раніше вирощували злакові, зернові, картоплю і цукровий буряк, не рекомендуються – соняшник, капуста, бобові.
- Проведення аналізу грунту. Отримати хороший урожай сої можна лише в разі її достатнього удобрення. Мінімальною кількістю останнього фахівці називають близько 80-90 кг азоту, 8-10 кг фосфору, 25-30 кг калію, 20-25 кг калію та 10 кг магнію на 1 тонну готового продукту (зерна). Зазначеної кількості також може бути недостатньо, якщо раніше земля була виснажена іншими культурами.
- Сорту сої. Кожен сорт сої має свої вимоги до кількості поживних речовин і умов вирощування. Так, наприклад, сорт «Аполло» — https://agroexp.com.ua/semena-raundap-ustoychivoy-soi/ з реальної врожайністю близько 4 т/га, вимагає фактичного внесення норми азотних добрив у розмірі 320-360 кг/га, але часто цей показник на практиці не перевищує 30-40 кг/га.
Враховуючи ці та інші індивідуальні фактори можна домогтися того, що добрива для посіву сої при правильному використанні кожного їх виду, будуть стабілізувати зростання культури і підвищувати врожайність до максимального показника.Так само рекомендуємо використовувати на посівах гумат калію + мікроелементи LF-Гумат для кращого засвоєння всіх поживних елементів рослиною.
Калійні добрива для сої:
Калію-місткі речовини рекомендуються як добрива при посіві сої для забезпечення оптимального вмісту калію і вологи в ґрунті. На етапі проростання насіння необхідна велика кількість води для набуханя в даному елементі.
Рекомендованим показником природного рівня калію в ґрунті для створення оптимальних умов проростання сої вважається 60-70 мг на 1 кг середньо забезпеченого грунту.
Фосфорні добрива для сої:
Фосфорні добрива при посіві сої вважаються обов'язковими, так як рослина забезпечує свої запаси цього елемента тільки за рахунок грунту і відповідних підживлень. В залежності від культури-попередника і забезпеченості ґрунту рекомендується застосовувати не менше 50-60 кг/га фосфорних добрив.
Зверніть увагу, надлишку добрив теж не повинно бути. Великий вміст фосфору пригнічує процес росту всієї рослини і, як наслідок, знижує його врожайність.
Азотні добрива сої:
Достатня кількість азотних добрив при посіві сої забезпечує збільшення майбутнього врожаю без зниження ефективності нитрагина. Рекомендована кількість таких добрив на середньо забезпеченому ґрунті становить 60-80 кг/, так як це допоможе створити оптимальні умови для ефективної фіксації бульбочковими бактеріями вже атмосферного азоту.
Застосування інокулянтів для сої
Високі вимоги до удобрення азотом соя пред'являє за рахунок постійного вироблення бульбочкових бактерій. У випадках, коли виникає певний дефіцит цього елемента, аграрії вдаються до використання інокулянтів таких як LF-Ультрафит. Інокулянти – це спеціальні речовини, призначені для стимуляції додаткового нарощування бактерій певних видів клубеньках. Такі біопрепарати мають свої особливості застосування, але їх перелік буде залежати від кожної конкретної ситуації.