- ПН-СБ
- 8:30 - 19:30
Пропонуємо купити насіння соняшнику стійкого до вовчка в Україні на 2024
Гібриди соняшника, стійкого до вовчка різної селекції зі стійкістю до 7+ рас:
Топ-гібриди соняшника, стійкі до зарази за популярністю в Україні
Селекція (виробники) | Гібриди |
Україна | Гранд Адмірал, Прайм, Гранда 7, Рінго 7, Реал& |
ВНІС | Шенон, Альмера, Лайм |
Агро-Ритм | Альдазор, Бомонд& |
Південь Агролідер (Агролідер ЮА) | НС Х 6749, НР Х & 8005, НР Х & 7917 |
Євросем | Старк Сумо, Тор Сумо, Авалон, Ортус |
Сади України | НС Х 6343, НС Х 8001, Валенсія, Кастилія, Астурія, Латитуда ОР, Гольфстрім, Феном, Драган ОР, НС Костянтин, Корсика |
Сементіс | Діпстар, Есіда, Соліс, Ідемо, Централ, Семілла, Віртус, Олеум, Фірмус, Суперіус |
Сингента | Роки, Ласкала, Купава, Кадікс, Сайберік |
Євраліс | Генераліс, Белла, Регата |
Лімагрейн | ЛГ 50609, ЛГ 50585, ЛГ 50586 |
Ньюсід | Імпакт |
Насіння соняшнику стійкого до вовчка в Україні, навіщо вони потрібні.
Вовчок – це паразит, що вражає різні рослини. Основна особливість паразита – це можливість завдавати шкоди практично будь-якому типу рослин. Так як будь-який тип паразитуючой рослини пристосовується до життя в певних умовах, то існує вовчок соняшнику.
Через свою здатність пристосовуватися до будь-яких умов, існує кілька біологічних форм-це:
• багаторічні;
• однорічні;
• дворічні.
Пристосовуючись до "господарів", вовчки створюють біологічні форми і повністю підлаштовуються під умови утримання/зростання. За рахунок дрібного насіння паразит легко поширюється повітряними потоками, пристає до культур і обробної техніки.
Якщо насіння вовчка не виявити вчасно в грунті або землі, то згодом вони виростуть і почнуть паразитувати на рослинах. Якщо ж вирости не вийде, наприклад, на незасіяному культурами грунті, то насіння переходять в інкубаційний період і можуть проявити себе через 10-20 років.
Справа в тому, що Вовчок соняшнику став таким тільки після того, як потрапив в Україну. До цього він був паразитом з Середземномор'я і паразитував на полину. Але його пристосовницькі особливості дозволили швидко освоїти нову культуру. У 20-му столітті фахівці вивели перші сорти соняшнику, який стійкий до паразита, однак вовчок зміг пристосуватися до нього.
Фермери, що спеціалізуються на вирощуванні соняшникової культури, знають, що Вовчок рясно вражає врожаї. На полях рослина паразитує щороку. Його присутність на культурах загрожує уповільненням розвитку, парканом вологи і поживних речовин. Тому Соняшник, уражений вовчком, не приносить бажаного врожаю.
Тільки на корені одного соняшнику може завестися близько двох сотень пагонів. При цьому навіть п'ять квіток вовчка – це втрата врожаю близько 2 ц/га. А присутність трьох десятків може знищити врожай зовсім.
Фермери можуть зазнати великих збитків, якщо не боротимуться із вовчком. Наявність паразита здатне знизити відсоток врожайності аж до 70 %. Тому рекомендується щорічно купувати сорти та гібриди соняшнику, стійкого до вовчка або використовувати технологію Чисте Поле і гібриди під цю технологію
Відмітна особливість вовчка – це її вірулентність, а точніше, здатність перемагати імунітет до себе. Сорти, які мають імунітет до А-раси, створювали в коренях ущільнення навколо паростка Вовчка. Так, соняшник продовжував розвиток. Але проти Б-раси вовчка у цих же сортів культури потовщення не з'являлися.
Стало відомо, що Б-раса являє собою паразита з неоднорідним складом. Тому були вжиті заходи щодо створення стійких сортів соняшнику. Але з появою молдавського біотипу с-раси, проблема знову набула актуальності. Були створені сорти, стійкі і до цього виду паразита. У даному випадку вдалося очистити грунт від вовчка, так як паростки гинули, потрапляючи в структуру кореня. Це відбувалося через те, що імунітет сорту був створений утворенням лінгіна.
Деякий час вовчок не з'являлася на полях України, але незабаром повернулася вже з новими расами. Тому придбання стійких до вовчка насіння соняшнику – обов'язково для фермерів, які бажають мати рясний урожай.
Насіння соняшнику стійкого до вовчка в Україні - Класичні варіанти (Сербія, Сингента) з поділом по регіонах, під евролайтинг (Україна, сербія, Сингента) з поділом по регіонах)
Правильний підбір гібридів допоможе мінімізувати зараження соняшника вовчком.
- Для посушливому степу: екстенсивні Босфор , толерантний до 6 рас вовчка та СІ Кадикс-7 рас (підходять для вирощування з мінімальними витратами), інтенсивні помірно Алькатара(6-рас) і СІ Ласкала -7 рас, і під інтенсивну технологію СІ Купава -7 рас (гібрид-для отримання максимального результату).
- Для зон з помірним і достатнім зволоженням: інтенсивні - СІ Купава (7+ рас вовчка); умеренноинтесивные - СІ Ласкала (7+ рас вовчка), СІ Арізона з високим вмістом олії (52-54%, 6 рас вовчка), Естрада (7+ рас вовчка, середньопізній), СІ Кадикс - дуже пластичний і стійкий до 7+ рас вовчка.
Так само Вовчка відмінно можна контролювати євролайтингом.
Українські гібриди показують високу пластичноть і придатні для вирощування у всіх областях– Богдан, Армагедон, Карлос 105, Карлос 115.
Сербська лінійка гібридів пропонує дуже посухостійкі гібриди під евролайтинг, наприклад, Таурус (лідер по врожайності, сама остання новинка від сербів), Пегас (дуже пластичний і готовий до різних сюрпризів погоди), Рімі (улюбленець багатьох аграріїв, перевірений багатьма роками вирощування) і Имисан (дає врожай там, де інші вже засохнуть).
Таурус, Пегас і Рімі так само придивився фермерам в центральних і північних областях. Вони дуже стійкі до хвороб і формують тут високий і якісний урожай.
Під технологію CLEARFIELD сингента для посушливих регіонів пропонує гібриди екстенсивного типу СІ Барбати і Санай МР - це те що потрібно для фермера, який не хоче вкладати великі кошти і сподіватися на милість природи. При використанні технології евролайтинг плюс для Степу рекомендуємо екстенсивний гібрид Сі Розета .
Для Центру і Півночі України під евролайтинг у сингенти є такі гібриди Інтенсивного типу –Неома(так само підходить і для степу) і Діамантіс адаптовані для вирощування в мінливих умовах клімату. Повністю розкривають свій потенціал на родючих ґрунтах. Помірно інтенсивний гібрид Фортімі підходить для посіву в оптимально пізні терміни, що допомагає уникнути пошкодження ранніми заморозками.
Що б отримати урожай високоолеинового соняшника в зонах де є ризик зараження цим паразитом вибирайте гібриди під евролайтинг СІ Эксперто, Коломбі , а з кондитерки кращим варіантом буде Ягуар XL.
Також відповімо на ваші основні питання:
⭐У чому перевага гібридів соняшника, генетично стійких до вовчка?
⭐На яку врожайність соняшнику, стійкого до вовчка можна розраховувати?
У більшості цих гібридів потенціал врожайності вище 50 центнерів з гектара. Реальні врожаї в Україні часто досягають вище 40 центнерів з гектара.
⭐Стійкі гібриди соняшника до вовчка всіх рас?
⭐Стійкі гібриди до посухи?
В селекції цих гібридів є варіанти, які виведені спеціально для посушливих регіонів. Зателефонуйте нам і ми підберемо кращий для вас варіант.
⭐Які умови доставки і оплати насіння соняшнику, стійкого до вовчка?
Найпростіший і безпечний варіант - можна оплатити при отриманні на Новій Пошті.
Якщо ви уявляєте господарство і платники ПДВ-з вами укладається договір від імені компанії виробника. Все офіційно .