- ПН-СБ
- 8:30 - 19:30
Пропонуємо купити насіння сербського соняшнику в Україні в 2024
Насіння Соняшнику Сербія - гібриди соняшника селекції Інституту рільництва м. Нові Сад
Агроексперт-Трейд є офіційним постачальником посівного соняшника Інституту овочівництва і рільництва NS SEME (м. Нові Сад, Сербія) в Україні.
Історія інституту бере свій початок з 1938 р., саме тут в м. Нові Сад, Сербія був заснований відділ олійних культур. І один з перших гібридів соняшнику в світі був зареєстрований як раз НС - гібрид в 1978 році. На сьогоднішній день в інституті Банк генів налічує більше 7000 нових ліній.
В інституті функціонують наступні лабораторії:
- цитогенетична лабаратория (аналіз міжвидових гібридів, аналіз життєздатності пилку, аналіз фертильності, крос-сумісності та стабільності вирощуваного соняшнику);
- лабораторія біотехнології (дослідження генетичного різноманіття, ідентифікації міжвидових гібридів);
- лабораторія фітопатології (тестування різних способів заражень в камерах, теплиці і в польових умовах, тестування існуючих генетичних і нових розроблених інбредних ліній і гібридів, виявлення популяцій основних хвороб соняшнику);
- лабораторія хімічного аналізу (вміст масла, жирних кислот, вміст токоферолу, білка, амінокислот, аналіз нектару).
⭐У чому перевага насіння соняшнику сербської селекції?
- розвиток високоякісного насіння гібридів з високим вмістом олії, стійких до домінантним захворювань і посухи;
- розвиток гібридів толерантних до гербіцидів;
- розробка високопродуктивних кондитерських гібридів з підвищеним вмістом білка і зміненою якістю олії;
- розвиток декоративного соняшнику;
- стійкість до домінуючих хвороб;
- пристосовність і хороша опыляемость.
Насіння соняшнику сербської селекції для Степу України
Серед гібридів під гранстар рекомендуємо НСх2652, НСх1752,вони мають потужну кореневу систему, яка і допомагає отримувати високий урожай в посушливому степу, а Сумо 556 крім посухостійкості так само підходить для вирощування за технологією No-till і Strip-Till.
Сербська лінійка гібридів пропонує дуже посухостійкі гібриди під евролайтинг, наприклад, Таурус (лідер по врожайності, сама остання новинка від сербів), Пегас (дуже пластичний і готовий до різних сюрпризів погоди), Рімі (улюбленець багатьох аграріїв, перевірений багатьма роками вирощування) і Имисан (дає врожай там, де інші вже засохнуть).
Гібриди соняшнику сербської селекції для Центру і Півночі України.
Кращий урожай в Україні на думку багатьох фермерів формують саме сербські гібриди. Найпопулярніший в центральних і північних областях гібрид Сумо 2017 він дуже пластичний і здатний давати урожай навіть, так само добре себе показують НСх556 і НСх2652. Є можливість використання дози гранстару в нормі 50г.
При використанні гербіцидів групи імідазолінів найкращим чином себе рекомендують Сербський Соняшник. Так, наприклад, Таурус має вищу оцінку по стійкості до різних захворювань і незважаючи на невеликий розмір самої насіння є лідером по врожайності серед сербських гібридів. Пегас має більші насіння і практично не поступається Таурусу за своїми якісними показниками дуже пластичний, підходить як для Степу, так і для Полісся. Гібриди дуже добре реагують на внесення добрив.
- нові джерела ЦМС;
- підвищення гетерозису для агрономічних ознак;
- стійкість до хвороб і комах;
- стійкість до посухи;
- стійкість до гербіцидів;
- змінена якість олії та білка;
- поліпшення композиції кошика, стебла, листя заради повного використання сукупного рослини соняшнику;
- привабливість для запилювачів;
- підвищення стійкості до солоності ґрунту.

Попередником для соняшника була озима пшениця. Весною було внесено нітроамофоски 100кг/га, а також з посівом аміачної селітри 100 кг. Посів проводили в кінці квітня. Візуально вплив євролайтингу був мінімальний, вовчка на полі не спостерігали. Результатом дуже задоволений.

Посів соняшнику був виконаний у кінці квітня в 20-х числах, попередником булі озимі зернові. З добрив нічого не вносив так як – це зона ризикованого землеробства і дуже часто нестача вологи у ґрунті просто не дає змогу ефективного їх використання. Зробили одну обробітку по листу гербіцид Гранстар 30г +5 кг/га карбаміду. Врожайністю дуже задоволений (15ц/га) так як фінансові вкладення були мінімальними, а прибуток суттєвий.
