ТОП Фунгіциди для пшениці та ячменю
Виробник | Препарати |
Альфа Смарт Агро | Фенікс Дуо, Теламус, Кросбі, Тезис, Болівар Форте |
АХТ | Карбезим, Флутривіт, Флутривіт Максі, Фунгімакс, Маестро, Фунгісил, Полігард, Полігард Максі, Азоксин |
Хімагромаркетинг | Байзафон, Тебуфор, Доктор Кроп, Стробітек Мульті, Стробітек, Жокей Екстра, Бродвей, Фузарін, Універсал |
ПЕСТ | Канкун, Геймер, Зидан, Аперол |
Грінфорт | Грінфорт КД 500, Грінфорт ФФ 250, Грінфорт Док, Грінфорт АС , Грінфорт Супер |
Сингента | Тілт,, Тілт Турбо, Альто Супер, Амістар Екстра, Амістар Тріо, Магнелло |
Байер | Фалькон, Солігор, Медісон, Тілмор, Фолікур |
Захист зернових фунгіцидами від хвороб і шкідників
В сільськогосподарському рослинництві завжди гостро стоїть питання захисту врожаю від хвороб і шкідників. Інсектициди і гербіциди минулого покоління, такі, як пропіконазол, тебуконазол тіофанат-метил-сильно засмічують грунт. Правильна обробка посівів дозволяє зібрати хороший урожай і уникнути збитку від комах, які знищують Зернові. Застосування сучасних препаратів дозволяє запобігти наслідкам захворювань, викликаних грибковими хворобами рослин. Найбільш схильна серед них-пшениця. Фунгіцидами можна протруювати насіння для того, щоб звільнити посівний матеріал від спор грибів паразитують. Фунгіциди для ЗЕРНОВИХ класифікуються на кілька видів.
1. За характером впливу на рослину:
·захисні отрутохімікати, спрямовані на профілактику, пригнічують розвиток і розмноження збудників захворювань;
·лікувальні препарати діють терапевтично, знищують частково або повністю різних шкідників;
·иммунизирующие фунгіциди – підвищують стійкість до захворювань різного виду, стимулюють опірність до них.
2.За способом нанесення на зернові:
·системні – всмоктуються всередину і поширюються по всім тканинам і клітинам рослини, знищуючи і інгібуючи розвиток хвороб викликаних шкідниками в будь-якому місці локалізації;
·контактні – залишаються на поверхні рослин, і для їх дії необхідний безпосередній контакт із збудниками.
Системні фунгіциди мають перевагу перед контактними. Їх дія не залежить від погодних умов, а лише від швидкості обмінних процесів в рослині. Термін дії контактних фунгіцидів безпосередньо залежить від погоди. Препарат можна застосовувати на різних етапах росту посівних, в тому числі: картоплі, кукурудзи, соняшнику, сої та інших.
Особливості дії фунгіцидів для Зернових
Фунгіциди різних хімічних груп проявляють різні способи дії на вогнище ураження. Якщо ураження відбувається грибами, препарат починає брати участь в біохімічних реакціях всередині грибних клітин, або блокують ферменти, які керують цими реакціями. Залежно від хімічно-активного речовини, що входить до складу препарату, розрізняють наступний механізм дії на збудника:
·інгібується біосинтез ергостерину клітинних мембран (морфолиновые, триазольные, пиримидиновые, пиперазинового, имидазольные групи);
· пригнічується синтез різних ліпідів у складі клітинної мембрани (фосвороорганические);
· похідними аланіну блокується синтез нуклеїнових кислот;
· антибіотиками інгібується синтез білка (гидроксипиримидиновая група), впливають на ферменти, пригнічуючи утворення хітину грибами і комахами (полиоксин);
· порушують процес дихання тканин (оксатиины);
· зривають хід клітинного поділу (тиофанаты і бензимидазольные похідні).
Всі ці препарати застосовуються для різних способів обробки посівних культур: протруєння насіння, обробка в період спокою і вегетації. Деякими фунгіцидами обприскуються сховища і знезаражується грунт в теплицях.
найпоширеніші захворювання зернових, методи боротьби
Хвороби та шкідники можуть атакувати зернові на всіх стадіях розвитку рослини. Крім ЗЕРНОВИХ ураженню схильні: кукурудза, соя, соняшник, ріпак цукрові буряки та інші культури. На це можуть вплинути різні чинники: погодні умови, рівень мінерального підживлення попередньої культури, загальний стан рослини, стійкості сорту та інше. Найбільш поширені захворювання зернових можна розділити на три основні групи.
1.Гнилі, що вражають проростки, корінь і кореневу шийку. Викликаються фітопатогенними грибами, що живуть в грунті і заселяють насіння і рослинні залишки. Найбільш поширені види кореневої гнилі – ризоктониозная, офіобольозна, фузаріозна, церкоспореллезная, гельмінтоспоріозні та ін
Методи боротьби: проведення агротехнческих заходів по поліпшенню фітосанітарного стану ґрунту, підвищення загальної адаптивності і імунітету рослин, дотримання сівозміни, своєчасна оранка, обробка збалансованим складом добрив, посів сертифікованими насінням, попередньо протруєним фунгіцидами.
2.Болісні ураження стебла і листя: септоріоз, борошниста роса іржа пшениці (бура, жовта), лінійна (стеблова) іржа злаків, карликова іржа ячменю, піренофороз.
Методи боротьби: правильний сівозміни, агротехнічні прийоми знищення інфікованого посівного матеріалу, виведення стійких сортів, боротьба з падалицею, раціональна обробка добривами. Починати застосовувати фунгіцид краще з 3 – 5% зараження культури на початку вегетаційного періоду (фаза прапорцевого листка), для захисту у фазу колосіння – цвітіння – при 10% ураженні.
3.Головні хвороби (колос). Викликаються паразитуючими грибами, з дуже великою спорулюючою здатністю. Тверда та летюча сажка жита, пшениці, ячменю, вівса, летюча сажка вівса, сажка проса, стеблова сажка пшениці і жита.
Методи боротьби: засівати тільки чистими насінням (якщо аналіз на ураженість показує 0,2 – 0,3%, такий матеріал не придатний для посадки), основні заходи профілактики – хімічні протруйники насіння, з контролем витрачання препаратів. Періоди для обприскування
Фунгіцидну обприскування використовують на різних стадіях росту зернових культур: у фазу двох листків і до закінчення кущення (осінь/весна). Особливо потрібно контролювати вегетаційний період. Захист від шкідливих комах і спор грибів повинна проводитися після лабораторного встановлення обсіменіння рослини. Негайного застосування вимагає зараженість понад 40% поля листовими захворюваннями ярої та озимої пшениці і 5% на третьому зверху аркуші. Фунгіциди для пшениці можуть використовуватися в будь-який момент виявлення захворювання. Ячмінь обробляється за тим же принципом.
Препарати, рекомендовані до застосування
Сучасні препарати поділяють на класи:
1. Триазолу – активні щодо борошнистої роси, плям на листках і іржі.
2.Азоли-виконують захисну, викорінюючу і лікувальну функцію. Застосовуються для боротьби з грибами і кореневою гниллю.
3.Бензимедазолы – широкого спектру дії: антракноз, ризоктоніоз, фомоз, аскохітоз, церкоспорилиозная гниль, борошниста роса, фузаріозна гниль.
4.Морфолін – добре знищують борошнисту росу.
5.Стробілуріни – дія спрямована проти інфекцій на ранніх стадіях розвитку.
Відповіді не ще деякі питання:
⭐Навіщо застосовувати Фунгіциди для пшениці, ячменю?
Навіщо застосовувати Фунгіциди для пшениці, ячменю?
Такі хвороби як: головня, іржа, фузаріоз значно знижують урожайність і його якість, для захисту від них необхідно використовувати фунгіциди.На зернових колосових культурах добре зарекомендували себе препарати: Ультрафит, Дерозал, Імпакт, Карбезим та ін Телефонуйте нам, і наші фахівці підберуть вам якісний препарат.
Застосування фунгіцидів забезпечує додатковий прибуток за сет збільшення врожайності, а також покращує якість зерна.
⭐Які є Фунгіциди для пшениці, ячменю і які краще?
На зернових колосових культурах добре зарекомендували себе препарати: Ультрафит, Дерозал, Імпакт, Карбезим та ін Телефонуйте нам, і наші фахівці підберуть вам якісний препарат.
⭐Як правильно обробляти зернові фунгіцидами?
Найкращим способом є чергування системних і контактних фунгіцидів. Рекомендується чергувати 2-3 системи препаратів різних хімічних груп, щоб уникнути звикання і суперінфекції. Обприскують на світанку або на заході, причому погода повинна бути похмура і безвітряна. Розпорошувати на рослини, а не на грунт. Розчин готується за інструкцією безпосередньо перед застосуванням з розрахунку кількості на площу (кг / га). Не можна покривати препаратом культури з зеленим стеблом або рослини, у яких листя йдуть в їжу.