- ПН-СБ
- 8:30 - 19:30
Купити Насіння Соняшнику в Україні в 2024
У нас ви можете✅ купити насіння соняшнику (посівний матеріал) ✅ більше 350 гібридів і сортів соняшнику для ✅ Півдня, Сходу, Центру, Півночі України з доставкою від 1 дня.
Агрономи компанії Агроексперт-Трейд спробували вибрати основні параметри, які потрібно врахувати, щоб вирішити ваші завдання і отримати гідний урожай:
⭐Яка технологія посівного соняшнику планується до використання і в якому регіоні?
Звичайно, спочатку треба визначитися, в якому регіоні будете сіяти і яка технологія вам більше підійде, а після цього вже виходячи з неї вибирати посівний матеріал соняшнику і гібриди, більш відповідні іншим вашим запитам. Основні варіанти - класична технологія або із застосуванням післясходових гербіцидів (Сумо/Експрес, Чисте поле).
Перший варіант підходить для чистих полів і, звичайно, врожайність високоінтенсивних класичних гібридів соняшнику вища, ніж у їх аналогів під гербіцид. Проте завжди є ризик несприятливої погоди, який може сильно нашкодити вашим планам.
Другий варіант зручний тим, що дозволяє при правильному одноразовому використанні гербіциду побороти всі бур'яни на період вегетації. Рослина, звичайно, піддається стресу, але його можна зняти, застосувавши, наприклад, гумат калію.
⭐Які показники враховувати, щоб купити якісний посівмат від виробника?
Насіння - Великого і середнього розміру
Схожість - Від 95 %
Енергія - Від 94 %
Чистота - Від 99 %
Потенціал врожайності - Від 40 ц/га
Стійкість до хвороб - Висока
Стійкість до посухи - Висока / дуже висока
Вегетація - Ранній або середньостиглий
Селекція - Україна / Європа / США
Стійкість до вовчка - Висока або дуже висока
⭐Яке насіння соняшнику підійде для Півдня і Сходу України?
Степова зона України є зоною ризикованого землеробства, в першу чергу це пов'язано з недостатньою кількістю опадів за вегетацію, а також високими температурами. Але, тим не менше, тут зосереджені основні площі цієї культури. При правильному підборі гібрида і термінів посіву можна максимально мінімізувати кліматичний фактор.
Вітчизняна селекція пропонує ряд хороших класичних гібридів, стійких до посухи - це Меркурій, Атілла, Український скоростиглий і Українське сонечко, останні два так само рекомендуються для післякосного посіву.
Особливо добре себе зарекомендували гібриди сербської селекції НС Оро та НС Оскар. Вони мають дуже розвинену кореневу систему, яка здатна діставати собі вологу з нижніх горизонтів грунту. Ці гібриди просто ідеально підходять для Півдня і Сходу України. Оскар і Оро мають генетичну стійкість до соняшникової молі, а також досить високу олійність (близько 50%), рекомендуються для інтенсивної технології вирощування. Якщо існує ризик зараження паразитом вовчка, є гібриди, які витримують 7+ рас цього бур'яну - це оновлені НС Златібор і НС Кнес. Вони генетично стійкі до несправжньої борошнистої роси (Pl6 ген), до іржі і соняшникової молі.
Серед гібридів Сингенты можна виділити такі посухостійкі гібриди: екстенсивні Босфора і СІ Кадикс, помірно інтенсивні Алькатара і СІ Ласкала, і під інтенсивну технологію СІ Купава.
Соняшник під гранстар має ряд переваг, найголовніша з них –це можливість використання післясходового гербіциду на основі трибенурон-метилу. Багато аграріїв вибирають гібриди саме під гранстар через його низьку вартість і високу ефективність проти дводольних бур'янів, так як проти злакових бур'янів існує достатня кількість препаратів.
Основний критерій соняшнику під гранстар – це яку кількість гербіциду він витримує.
Якщо висока засміченість поля дводольними бур'янами, обирайте гібриди, які витримують 50г / га одноразово. Серед сербської селекції особливо добре себе зарекомендували на Півдні та Сході України гібриди НС Х 2652, НС Х 1752. Вони мають потужну кореневу систему, яка і допомагає отримувати високий урожай в посушливому степу, а Сумо 556, крім посухостійкості, так само підходить для вирощування за технологією No-till і Strip-Till.
У Сингенти вибір гібридів під гранстар скромніше (Суміко, Субаро) але вони дуже гідно себе показують.
Серед української селекції 50г витримує гібрид Ауріс, а так само два рази по 25г/га Антей-50. Є гібриди, які більш чутливі до гербіциду, але теж відмінно себе рекомендують і витримують 25г/га гранстара: Сонячний Настрій, Матадор, Дракон. Найстійкіший до посухи з них-це Дракон. Але, наприклад, при більш сприятливих умовах, інші гібриди можуть сформувати більший урожай. Ці гібриди соняшника мають найоптимальніше співвідношення параметрів: ціна-якість-урожай.
Українські фермери останнім часом все більше дивляться в бік використання гібридів під евролайтинг.
З допомогою цього гербіциду можна за одну обробку прибрати абсолютно весь спектр бур'янів, плюс можна контролювати вовчок. Один нюанс - це сівозміна, так як цей гербіцид має післядію і вимагає правильної організації чергування культур.
Українська гібрид Богдан пройшов перевірку багатьма аграріями і гідно себе показав в степу і на бідних грунтах. Вважається одним зі стійких до такого небезпечного шкідника, як соняшникова міль.
Сербська лінійка гібридів пропонує дуже посухостійкі гібриди під евролайтинг, наприклад, Таурус (лідер по врожайності, остання новинка від сербів), Пегас (дуже пластичний і готовий до різних сюрпризів погоди), Рімі (улюбленець багатьох аграріїв, перевірений багатьма роками вирощування) і Імісан (дає врожай там, де інші вже засохнуть).
Під технологію CLEARFIELD Сингента для посушливих регіонів пропонує гібриди екстенсивного типу СІ Барбаті і Санай МР - це те що потрібно для фермера, який не хоче вкладати великі кошти і сподіватися на милість природи. Так само добре себе показує гібрид НК Неома, але вимагає до себе інтенсивного підходу. При використанні технології Евролайтинг Плюс для Степу, рекомендуємо екстенсивний гібрид Сі Розета .
Серед високоолеїнових гібридів Сингенты для посушливого Степу можна виділити такі: інтенсивного типу СІ Эксперто, Таленто, Тутті і екстенсивного - Коломбі під евролайтинг.
Якщо плануєте сіяти кондитерку, то відмінним варіантом є соняшник Ягуар XL. У нього крім відмінний якісних показників, так само розвинена коренева система, а також є можливість контролювати бур'яни і вовчок евролайтингом.
Яке насіння соняшнику підійде для Центру і Півночі України?
Культура вирощування соняшника вже давно поширена не тільки в Степу, його активно вирощують від Закарпаття до Сумської області, таким чином фермери намагаються адекватно реагувати на зміни клімату, при цьому маючи можливість непогано заробити на своєму врожаї. Цьому сприяє так само, і селекція, яка не стоїть на місці і допомагає, створюючи більш стійкі до хвороб гібриди.
Так, наприклад, для тих, хто віддає перевагу класичній технології вирощування, існує ряд відмінних гібридів української селекції. Добре себе зарекомендував Одісей, який готовий до будь-яких сюрпризів погоди, а також Заграва і Атілла, які мають короткий термін вегетації і стійкі до різних грибкових інфекцій.
Просто ідеальним варіантом для багатьох аграріїв стали сербські класичні гібриди НС Оро, НС Душко, а також Олівер. Вони формують максимальну урожайність в наших умовах, дуже стійкі до патогенів, холодостійкі і оптимально використовують мінеральну підгодівлю. А НС Златібор і НС Кнес, крім генетичної стійкості до несправжньої борошнистої роси (Pl6 ген), до іржі та соняшникової молі, ще й толерантні до вовчка від А до G+ рас.
Якщо ви віддаєте перевагу насінню від світових титанів, таких як Сингента, то серед класики для центру і півночі можна виділити такі гібриди:
- інтенсивні - НК Бріо, НК Конді, Сі Купава, Сі Фламенко;
- помірно інтесивні - НК Роккі, СІ Ласкала, СІ Арізона, Естрада;
- екстенсивні - СІ Кадикс, Опера.
- витримують 50г або 25+25г-Ауріс;
- два рази по 25г –це Антей-50;
- 25 г - Сонячний Настрій, Дракон і Матадор мають невеликий термін вегетації, що дає можливість спокійно підготувати грунт і посіяти озимі культури.
Сингента пропонує під гранстар для цих регіонів гібрид Суміко, який має високий вміст олії, а також максимально розкриває свій потенціал при інтенсивній технології вирощування.
Якщо ви хочете всього одним гербіцидом контролювати всі бур'яни, вибирайте соняшник під Евролайтинг. Хороші результати врожайності та стабільності показують українські пластичні гібриди Богдан, Армагедон. Так само високий урожай на чорноземах дають Карлос 105 і Карлос 115. Ці гібриди адекватно реагують на сюрпризи погоди.
При використанні гербіцидів групи імідазолінів, найкращим чином себе рекомендує сербський соняшник. Так, наприклад, Таурус має вищу оцінку по стійкості до різних захворювань. І, незважаючи на невеликий розмір самого насіння, є лідером по врожайності серед сербських гібридів. Пегас має більше насіння і практично не поступається Таурусу за своїми якісними показниками. Дуже пластичний, підходить як для Степу, так і для Полісся. Гібриди дуже добре реагують на внесення добрив.
Для Центру і Півночі України під евролайтинг у Сингенти є такі гібриди: Інтенсивного типу – Неома і Діамантіс, адаптовані для вирощування в мінливих умовах клімату. Повністю розкривають свій потенціал на родючих ґрунтах. Помірно інтенсивний гібрид Фортімі підходить для посіву в оптимально пізні терміни, що допомагає уникнути пошкодження ранніми заморозками.
Як альтернатива Неомі, під систему євролайтинг плюс багато аграрії виберають Сі Неостар, який краще розкривається саме при помірному і достатньому зволоженні. При помірно інтенсивному вирощуванні за технологією Clearfield Plus, рекомендуємо гібриди Бакарді і Академі.
Гібриди з високим вмістом олеїнових кислот для центру і півночі - це класичні Тутті, Ферті; під Евролайтинг - Експерто, Таленто. Вони вимагають просторової ізоляції при вирощуванні, а також інтенсивної технології вирощування.
Варіанти по гібридам соняшнику у вигляді таблиці
Селекція (виробники) | Гібриди |
Україна | Шенон, Одісей, Антей, Ясон, Златсон, Євро, Армагедон, Лайм, Лакарен |
Сербія | НС Таурус, НС Імісан, Сумо 007, Сумо 556, НС Тор, НС Авалон, НС Златібор, НС Адмірал, НС-6045, НС Х 2652, НС Х 6749 |
Сингента | Неома, Сі Ласкала, Суміко, Сузука, Сі Бакарді, Босфора, Сі Кадікс, Сі Купава, НК Бріо |
Євраліс | Белла, Ніагара, Саванна, Генераліс, Генезис, Аргентик, Ароматик, Бостон |
Лімагрейн | Тунка, LG50585, LG5580, LG5582, LG50635 CLP, LG5555 CLP, LG59580, LG5485 |
Ньюсід | Імпакт, Кобальт 2, Камаро 2, N4LM408, N4LM406, X4219, Н4Х470 CLP |
Маїсадур | Mas 87.A, Mas 87.IR, Mas 83.SU, Mas 85.SU, Mas 93.CP |
⭐Які потенціал і стабільність врожайності гібридів насіння соняшнику?
Цей параметр ми поставили на важливе місце, оскільки хоч реальна врожайність гібридів завжди менше заявленого потенціалу, але завжди є залежність – чим більше потенціал, тим більше шансів зібрати бажаний урожай на своєму полі. Всі ми, звичайно, хочемо отримувати 50 ц/га. При цьому якщо ви знаєте, що вас влаштує, наприклад, 22 ц/га, і якийсь гібрид стабільно дає у вашому регіоні цей врожай при мінімальних витратах, то сміливо використовуйте цей посівмат.
Який термін вегетації насіння гібридів соняшнику?
Ціна на насіння соняшнику та їх селекція:
Від чого залежить стійкість посівного матеріалу соняшнику до посухи?
Цей параметр найбільш важливий для півдня і сходу України. Звідки ж береться у гібрида соняшнику стійкість до посухи? 80-90% секрету полягає в довжині, потужності кореневої системи і швидкості її формування.
Що краще, насіння кондитерського соняшнику або олійного?
Тут не зовсім вірно говорити «краще». Якщо у вас умови і досвід дають можливість отримувати високі врожаї великого наповненого кондитерського зернятка, то звичайно кондитерські гібриди та сорти соняшника можуть дати вам більший прибуток, ніж звичайні. Так само рекомендуємо раціонально оцінювати свої можливості, так як реалізація «кондитерки» має свої особливості і свій ринок збуту. Врожайність кондитерських гібридів і сортів в спеціалізованих господарствах рідко поступається звичайному соняшнику, при цьому норма посіву часто менше.
Яка повинна бути олійність насіння соняшнику:
Яку фракцію насіння посівного соняшнику вибрати і купити?
Основні фракції на посівний соняшник в Україні є «ЕКСТРА » - великий розмір від 3.0 (маса 1000 зерен — від 55-60 г) і «СТАНДАРТ» - середній розмір 2.6 - 3.0 (маса 1000 — до 50 грам). Є ще й «Економ», але вона така дрібна, що не рекомендував би вам її брати взагалі.
Чому важлива стійкість соняшника до хвороб і шкідників?
Чому треба враховувати стійкість насіння соняшнику до вовчка?
Вовчок проблема не нова, але поширюється по областях в геометричній прогресії. Там, де про неї раніше навіть не чули, тепер не знають, що робити і як боротися. В основному – це пов'язано перш за все з культурою землеробства, соняшник по соняшнику і сівозміни з короткою ротацією площ стали, на жаль, нормою.
Щоб купити насіння соняшнику в Україні
телефонуйте нам за телефонами: 095-515-41-66 і 098-101-20-80.
Насіння соняшнику – історія обробітку
Вирощування соняшнику. Україна світовий лідер.
З кожним роком зростає світове виробництво соняшникової олії. Тільки за минулий сезон було вироблено 15,71 млн. тонн. Приріст порівняно з попереднім сезоном, склав 150 тис. тонн. Левова частка цієї цифри припадає на Україну + 130 тис. тонн. При цьому наша країна довела випуск олії оптом до 4,93 млн. тонн. Прогнози Oil World, на сезон 2016-2017, говорять про 17 млн. тонн.
Основними імпортерами є: ЄС та Китай. Для виробників соняшникової олії і відповідно тих, хто вирощує соняшник, з'явився ще один стимул для нарощування виробництва. У цьому сезоні прогнозується дефіцит ріпакової олії. Тому такі країни як Єгипет, Туреччина, Іран, Китай та Індія будуть заміщати його нестачу закупівлями олії соняшнику. Також Oil World говорить про очікуване скорочення виробництва соєвої і пальмової олії, що також підніме попит на продукцію з соняшнику. Тому вже зараз очікується, що Україна експортує близько 4,9 млн. тонн.
І ці прогнози вже почали збуватися. Насіння соняшнику зросло в ціні на 300 — 400 грн./ тон. Також необхідно зауважити, що в останні роки рентабельність вирощування та продажу насіння соняшнику збільшилась з 36,5% до 63,4%.
Насіння соняшнику відео:
Існує цілий ряд причин, за якими Україна стала світовим лідером з вирощування соняшнику:
- Хороші кліматичні умови нашої країни ідеально підійшли для рослини;
- Масло соняшнику є традиційним харчовим продуктом в Україні;
- Соняшник посівний має досить незначну ціну в перерахунку на один гектар;
- Відносно незначні витрати праці на вирощування культури;
- Наявність необхідної с/г техніки;
- Висока рентабельність культури.
У насінні соняшнику міститься значна кількість корисних речовин, необхідних для людського організму.
Речовина | Зміст в 100 гр. | Відсоток від необхідної денної норми споживання людиною ,% |
Вітаміни: | ||
В1 | 2,1 мг | 105 |
В2 | 0,36 мг | 15 |
В3 | 2,2 мг | 33 |
В6 | 1,3 мг | 54 |
В9 | 227 мкг | 57 |
1,4 мг | 2 | |
Е | 35 мг | 228 |
Макро і мікроелементи | ||
Калій | 645 мг | 26 |
Кальцій | 360 мг | 20 |
Магній | 350 мг | 84 |
Фосфор | 700 мг | 85 |
Бор | 113 мкг | 162 |
Ванадій | 84 мкг | 210 |
Залізо | 6 мг | 37 |
Мідь | 1800 мкг | 178 |
Селен | 56 мкг | 83 |
Щоб купити насіння соняшнику в Україні
телефонуйте нам за телефонами: 095-515-41-66 і 098-101-20-80.
Соняшник Реал 3,0т/га
Гербіцид Гренадер від амброзії
По сівозміні в минулому році соняшник у нас був на полях де є проблема з амброзією то вирішили сіяти гранстар стійкий гібрид Реал і не прогадали. Він витримував до 50 грам препарату за одне внесення, але щоб добре проконтролювати дві хвилі бур’янів порекомендували зробити дві обробки по 25 грам. Першу обробку зробили в фазу 1 пари листків і другу 4 пара листків. Підказали, що головне не прогадати з фазою амброзії, щоб не замала і не переросла. Гербіцид спрацював, разом з ним зразу замовляли і прилипач Агропав. Соняшник зібрали 3,0 т га, на цей результат навіть не розраховували через те що поле проблемне, то і добрив не давали а так і ще більше взяли б.
Ми провели експеримент із сортом соняшника "СУР". Сіяли після пшениці. Провели одну обробку гербіцидами. Хоча сезон виявився складним через нестійку погоду, ми все ж змогли отримати врожайність пожнивгого соняшника 2,2 т/га.
У минулому році на одному з наших полів ми вирішили випробувати соняшник сорту СУР. Посіяли після ячменю на добре підготовленому грунті з додаванням гербіциду для попереднього контролю бур'янів. Зібрали 2,3 т/га, що значно перевищило наші очікування.
В минулому році ми вирішили спробувати сорт соняшника СУР для нашого господарства. Попередником був озимий горох, що забезпечив достатню кількість азоту в грунті. Посів здійснили на початку липня. Сорт виявився дуже стійким до посухи, які спостерігалися влітку. Ми зібрали 1,9 т/га, що виявилося надзвичайно вигідним, враховуючи низькі затрати на вирощування.
Соняшник Прайм 26ц/га
Посів соняшника здійснювали в першій декаді травня, з внесенням аміачної селітри по 50кг/га. Потім накрили грунтовим гербіцидом на основі пропізохлору (Пропазокс). Другу хвилю бур’яну забрали гранстаром в нормі 35г/га+ карбамід 5кг+ пар.
Соняшник Гранд Адмірал 32ц/га
Грунти в нас важкі , тому під соняшник майже завжди проводжу оранку. Сіяв по пшениці о першій декаді травня, коли вже була оптимальна температура. Дав по 70кг селітри та накрив грунтовим гербіцидом Толазин 3,5л/га. Гранстаром та іншими страховими гнрбіцидами не користувався. Соняшник мав активний ріст на початку вегетації і він сам закрив міжряддя до другої хвилі бур’яну.
Рослини не хворіли, вовчку не було, бо і сівозміна нормальна і гібрид певні раси тримає. Врожай 32ц/га.
Соняшник Гранд Адмірал- до 20ц/га
Через брак коштів в цьому році посіяв соняшник по соняшнику та зупинився на середньому ціновому сегменті. Соняшник Гранд Адмірал без добрив показав врожайність близько 20 ц/га. З обробок по вегетації лише гербіцидний захист проводився. Олійність-гарна, рентабельність-чудова, результатом більш ніж задоволений.
Соняшник Гранд Адмірал 38ц/га
Попередником для соняшника була кукурудза, після неї провели оранку. З добрив було внесено 100кг аміачної селітри та 100кг комплексного добрива. Посів проводили в середині квітня, як раз з’явилось вікно для польових робіт. З обробок по вегетації-тільки гербіцидний захист Гренадер та Ореол Максі. Врожайність отримали на рівні 38ц/га, приблизно такий же результат показав і лімагрейн 5580.
Соняшник Ясон 20ц/га
Кукурудза Хотин 50ц/га
В нашому регіоні дуже велика проблема з опадами під час вегетації тому зазвичай насіння беру недороге. Гібрид Ясон сію вже не перший рік, дуже задоволений ним, а гібрид кукурудзи Хотин сіяв вперше. Соняшник з внесенням карбаміду по 50кг показав врожай 2т/га , а кукурудза з таким самим підживленням-5т/га. Для нашої зони дуже непогано.
Соняшник СУР- 1,7 т\га пожнивно
Сур взяв для пожнивного посіву після гороху загалом такий експеримент сподобався зібрали 1,7т/га. Посів був на початку липня, провели одну прополку. збирали в другій половині жовтня. Раніше брав Сур для пересіву цього року спробував пожнивно і думаю якщо є волога треба брати і пробувати затрати не великі порівняно з можливістю зібрати другий врожай за рік.
Соняшник Гранд Адмірал 30ц/га.
Отримав в цьому сезоні непоганий результат по соняшнику -30ц/га і це враховуючі нульове використання добрив. Сіяв на початку травня після ячменю. Гербіцид гранстар витримав ідеально, стресу на рослинах не спостерігалось. Злакові бур’яни забрав препаратом Ореол Максі. На наступний рік також планую на іншій ділянці сіяти цей гібрид, але думаю дати під нього комплексне добриво.
Соняшник Лакомка – 2,3-2,4 т\га
Соняшник виріс потужний, кошик крупний, стебло товсте і міцне. Насіння крупне і добре лущиться. Насіння було оброблене фунгіцидом ми перед посівом додатково обробили ще інсектицидом. Густота стояння рослин перед збором була 32 тис/га. Урожайність приблизно по 2,3-2,4 т/га на круг. Олійність 48%. Посівним матеріалом залишилися задоволені, добре підготовлений і оперативно доставили, на цей рік ще замовили сою Аполло на кілька га вирішили спробувати новий сорт собі розвести на насіння.
Соняшник Авалон 26 ц\га
Соняшник кондитерський Лакомка 20 ц\га
Посіяв в середині травня, зазвичай раніше сію але погода не давала. По 100 кг\га карбаміду перед посівом розкидав далі вже нічого не вносив. Вирощую без гербіцидів, а дощів було багато то бур’яни трохи присадили, а так думаю врожай міг і більше сформуватися. Хоч і полов, але після дощу знову пішла хвиля росту бур’янів і не було вже можливості зайти в поле. Але як на цей рік результат Авалон 26 ц\га Лакомка 20 ц\га мене влаштовує, якщо врахувати порівняно невеликі затрати.
Соняшник Шенон 1,5 т\га
Земля там як камінь, бо там гранітні поклади, для соняшнику краще звісно більш розпушеніший грунт, але була така ділянка. Ніяких добрив не вкидали, але було трохи дощів якби ще один пішов коли він дозрівав – то ще краще виповнився. Гранстар не використовували тільки механічно прибирали бур’яни, але треба було б внести та не було змоги тоді. З такими невеликими затратами врожай у 1,5 т/ га нас влаштував.
Соняшник НС Х 6045 – 2,8-3,0 т/га
Посіяли в першій декаді травня, добрив з посівом не сипали, не було можливості, по технології яку нам надіслали до насіння вирішили зробити хоча б підживлення по листу поки погода дозволяла внесли комплекс мікроелементів LF Соняшник. По вегетації ще працювали інсектицидом бо тля з’явилася на соняшнику. Результат порадував в середньому до 3 т\га.
Соняшник НС Х 6342 2,5 т/га
Сіяли з нітроамофоскою 80 кг\га і по листу вносили комплексне добриво з мікроелементам LF Соняшник. Зібрали ми по 2,5 т\га. В порівняні з іншими навіть дорожчими гібридами НС Х 6342 при однаковій технології дав приблизно на 1-2 ц більше, олійність була 46%. При тому, що сіяли пізніше оптимальних строків, бо не було можливості раніше зайти в поле і влітку дощів майже не було. Тому для себе відмітили дійсно високу посухостійкість цього гібриду.
Соняшник Старк 20 ц\га
Посіяли 10-15 травня, мінус звісно що земля була після дисковки, а не після оранки. Попередник була пшениця, соняшник по вегетації був дуже гарний шляпки величенькі. На 3 ділянках результат приблизно однаковий. Без нічого сіяли, тільки один раз внесли Гумат Лист з карбамідом. На наступний рік плануємо теж взяти Старк на іншу ділянку вже з добривами, бо гібрид сподобався посухостійкий і вовку по ньому не було, то будемо планувати технологію під вищий врожай.
Соняшник Голфстрім та Латітуда 30ц/га
В цьому році в господарсві випробовували до десяти гібридів від різних виробників. Гібриди Гольфстрім та Латітуда були одними з найдешевших, що брали для порівняння, але результат був одним з найкращих. Брали стандартну фракцію, оскільки сівалка в нас нова, точна, то було без різниці. З добрив дали невелику кількість азоту, з обробок по вегетації-здійснили гербіцидний захист. При екстенсивній, або помірноінтенсивній технології данні гібриди можу рекомендувати в умовах засухи.
Соняшник Ясон 2,7 т/га
Соняшником задоволений, якби була волога то було б ще краще. Посіяли з комплексним добривом, а по листу з добрив вже нічого не вносили, не бачили сенсу, бо сухо було. На полі була амброзія то внесли Геліантекс спочатку соняшник трохи присадило наче, то вирішили як антистресант внести Гумат, потім він відійшов і нормально вискочив. Зібрали по 2,7 т\га.
Соняшник кондитерський Лакомка 2,5 т\га
Загалом результатом як для сорту і при всіх умовах задоволені. Сіяли після кукурудзи, з карбамідом по 80 кг\га. Трохи загусто вийшло десь по 5 шт на метр, краще рідше робити приблизно 3 шт на метр. Було сухо і великі грудки то грунтовий не вносили тільки раз обробили після сходовим і пропололи. Зібрали приблизно по 2,5 т\га на круг на деяких ділянках трохи більше.
Соняшник Старк 3,3 т\га
На початку травня сіяли перед дощем, частина встигла зійти ще до дощу і після дощу зійшла решта, то трохи був розрив при дозріванні але не критичний. Збирання було нормальним, без досушування, ще встигли зерновими відсіятись потім. З гектара в нас вийшло приблизно 33ц/га. Це враховуючи, що з посівом не давали нічого з добрив, а потім у фазу 2-3 пари листків удобрювали комплексним добривом LF Соняшник і додатково ще Бор.
Соняшник Гранд Адмірал 26ц/га
З осені одразу запланував по сівозміні соняшник з екстенсивною технологією, тому брав недорогий гібрид під гранстар. Зупинився саме на Гранд Адміралі, непогане співвідношення ціна-якість. Гербіцид витримав, засуху витримав, без добрив вийшов на результат 26ц/га. Це середній показник в нашій області. На сусідньому полі лімагрейн показав аналогічний результат.
Соняшник Лайм 2 т\га
Площа під посів була не найкраща, земля бугриста, дощів не було там в цьому році. Трохи не встигав з обробітком бур’янів, то поле було забур’янене. Добрив під посів не кидав, а далі було сухо то не було сенсу щось по листку вносити. То я рахую що при такій погоді і такій технології я зібрав по 2 т\га це нормально. Посуху вистояв і олійність вийшла навіть за 50%. Не перший рік беру цей соняшник вовчку по ньому не бачив ні разу, дійсно тримає 7+ рас. Не поганий гібрид під класику головне вчасно з бур’янами розібратися.
Соняшник Ясон 20ц/га
Завжди намагаюсь обирати недорогий посівний матеріал, але щоб якість відповідала нормам. Сіяв на початку травня без добрив взагалі. Оранку вже 5 років як не проводжу, тільки дискування. Попередник-озима пшениця. Навіть гербіцид не застосовував- тільки механічна обробка. Результат середній 20ц/га, але враховуючи затрати, то дуже задоволений.
Соняшник гібрид Раптор 22ц/га
На 2023р в нашому регіоні варіантів по сівозміні було небагато, звісно акцент робили на соняшник, щоб поле встигнути підготувати, оскільки до цього зайти було неможливо. Вирощування проводили з мінімальними вкладенням. Після пшениці, весною, провели два дискування, не працювали навіть гербіцидом, а провели механічну обробку міжряддя, добрива також не давали. Результат-2,2т/га .
Соняшник Ново-Альє – 30 ц/га та 20 ц/га
На хороших не засолених грунтах по 30 ц\га на солонцях 20 ц\га. Соняшник нормальний. Співвідношення ціна – якість влаштовують.
НС х 1752 – 30 ц\га
Хороший соняшник. Посіяв на початку травня як тільки припинилися дощі і не було приморозків. Добрива дорогі тому сіяв без них, планував підживити комплексним добривом по листу але не встиг у потрібну фазу і він вже був зависокий. Результат класний щей без добрив. Попередником була соя.
Соняшник гібрид Ново-Альє
В цьому сезоні через погодні умови та фінансові можливості господарства сіяли соняшник по соняшнику. Обробку грунту проводили весною, бо пізнє збирання попередника було, відповідно добрива в грунт не вносили навіть для старту, лише одноразове підживлення мікродобривом, а за тиждень до цього була обробка гербіцидом Евро-лайтинг 1л/га. Термін посіву-9 травня. Результат прекрасний-39ц/га.
Авалон -2,8 т\га
Сіяв 6 травня по сої без добрив, тільки потім по листку бор вніс . Соняшник нормальний, добре виповнене насіння, вовчок тримав, Досходово вносив Оскар Преміум екран тримав, другої хвилі бур’янів не було, бо щей сухо було. Але соняшник нормальний, посуху витримав, добре виповнене насіння, вовчка не було.
Соняшник Рона та Шенон – 20 ц\га
Урожай в межах 20 ц\га по обидвох гібридах, але була різниця в натурі. Рона натура 370, Шенон натура 435. Рону обробляли гербіцидом і механічна прополка, Шенон тільки механічна прополка. Добрив не вносили.
Соняшник Матриця -32 ц\га
Купував соняшник Котор посіяв на початку травня, збір був вкінці вересня. Сіяв без добрив, тільки по листу підживив карбамідом 5 кг/га. Гібрид витримує до 50 г/га Гранстару, я працював двічи по 30 г/га щоб прибрати другу хвилю лободи. Результат при умовах цього року дуже потішив.
Соняшник гібрид Ново-Альє
Попередником була кукурудза, яку збирали вже взимку, тому з весни провели дискування. Посів робив рано, тому сходи прийшлось чекати бо погода змінилась та похолоднішало. Брав стандартну фракцію , насіння не крупне, але з нормальною сівалкою -це не проблема. Схожість 100%!!! Добрива не давав Натура 395, вологість 5%, збирали на початку вересня. Краще навіть за піонер 130-й в цьому сезоні показав, хоча насіння в тричі дешевше. Був невеликий промах з гербіцидною обробкою- евролайтинг не створив бажаного екрану, тому проводили додаткову обробку геліантексом, більше жодного препарату не застосовували
Шенон - 2,1-2,3 т\га
Соняшник любить оранку але можливості не було тому посіяли по лущенню. Зробили два підживлення по листку. За літо також обробили проти бур’янів гранстаром та окремо проти злакових бур’янів. На вигляд соняшник був дуже гарний, вирівняний.
Соняшник Старк 3,2 т/га та 3,5 т/а
Посів ділянок був кінець квітня та початок травня. Удобрень під посів не було можливості дати тому підживив Карбамідом 15 кг/га та Гумат Бором у фазу 3 листка. Два рази по 25 г/га обробив Пристаром. Олійність отримав 46% та 48%. Брав цей гібрид вже другий раз із бюджетних варіантів не поганний + швидко висох не треба було десикації.
Соняшник N4LM408 – 22 ц\га, 18 ц\га та 14 ц\га
Сіяли кілька ділянок одна на основний посів отримали результат 22 ц\га. Та дві ділянки брали на пересів іншого гібриду тому строки вже були пізніші, але навіть так результат для цього року не поганий 18 ц\га та 14 ц\га. Натура краща була звісно при основному посів 400.
Соняшник гібрид НХК12М010
Насіння замовляли, як завжди, перед Новий Роком, в компанії Агроексперт Трейд. Через брак коштів на цей сезон вирішили сіяти без добрив, з обробок лише обробка гербіцидом Імпекс Дуо 1л/га, плюс через 10 днів листове підживлення Гумат Лист+Бор+карбамід. Врожайність була 25ц/га, що показало кращий результат за піонер та лимагрейн. Олійність відмінна 50%. Гібрид повністю себе виправдав в наших умовах.
Соняшник Ново-Альє – 2т/га
Посів вийшов трохи загустий тому шапки були не великими десь середнього діаметру але насіння в них було виповненим. Під посів давав 200 кг азотно фосфорно калійної. Для нашої місцевості в принципі сподобався він рано достиг, добре висох умови дозволяли.
НС Х 6045 – 3 т\г
14 травня посів був з нітроамофоскою для старту по 50 кг\га, більше з добрив нічого не давав. Дощів у нас цього року вистачало тому умови для розвитку були хороші. Через дощі вегетація трохи затягнулася. Загалом результат подобається буду звертатися на наступний рік ще за соняшником під гранстар.
Соняшник Матриця 15ц/га
В цьому році, напевно, як і всі сіяв без добрив під грунтовий гербіцид Пропазокс. Посів здійснювали 4 червня, бо ділянка сильно засмічена амброзією і таким чином максимально її можна прибрати до посіву. Збирання проводили 3 жовтня, та отримали врожайність приблизно 15ц/га, що для цього року непогано. Гібриди компанії Лімагрейн показали аналогічний результат, то в цьому році також краще візьму дешевий гібрид по прикладу Матриці- якість відповідає.
Соняшник Прометей 24ц/га
В цьому році через брак коштів частину посівів соняшнику засіяв недорогим український гібридом Прометей. Сіяв по сої та давав по 100кг нітроамофоски. Літо було спекотне, але жару переніс гарно. Врожай не відрізнявся від гібридів евралісу -2,4ц/га. Звісно при інтенсивній технології та кращій погоді можливо і була б різниця, але в зоні ризикованого землеробства- варіант непоганий.
Кіровоградська область
Отримана врожайність 36 ц/га при вологості 7%.
Херсонська обл., Бериславський р-н,
Соняник гібрид НС Імісан (Сербія), врожайність – 24 ц/га.
Придбали Імісан, тому що в нас посушлива зона й вологи часто буває недостатньо. Сіяли під кінець квітня по зерновому попереднику, вносили аміачну селітру. Ще раніше вносили нітроамофосмку. Стандартно внесли евролайтинг – на 200 літрів води давали 1 літр гербіциду. Сорт відповідає описам, швидка й активна схожість, євролайтінг ніяк не позначився. Зібрали врожай 24 ц/га, думаю, якби було більше вологи, врожайність була би вище.
Попередником для соняшника була озима пшениця. Весною було внесено нітроамофоски 100кг/га, а також з посівом аміачної селітри 100 кг. Посів проводили в кінці квітня. Візуально вплив євролайтингу був мінімальний, вовчка на полі не спостерігали. Результатом дуже задоволений.
Посів соняшнику був виконаний у кінці квітня в 20-х числах, попередником булі озимі зернові. З добрив нічого не вносив так як – це зона ризикованого землеробства і дуже часто нестача вологи у ґрунті просто не дає змогу ефективного їх використання. Зробили одну обробітку по листу гербіцид Гранстар 30г +5 кг/га карбаміду. Врожайністю дуже задоволений (15ц/га) так як фінансові вкладення були мінімальними, а прибуток суттєвий.