Професійний аграрний інтернет-гіпермаркет:
Насіння, Добрива, Засоби Захисту Рослин
19
Працюємо стабільно і
чесно з 2005 року!
Більше 11000 аграріїв
України наші клієнти!
Нашу продукцію застосовували
більш ніж на 2 300 000 га!

Купити Насіння Ріпаку озимого в Україні на 2024 рік

100% Оригінальне Насіння з Гарантією Якості по ДСТУ 2240-93!
Для Фізичних осіб - безпечна оплата при отриманні на Новій Пошті. Для Господарств - безготівка за договором з ПДВ.

У нас ви можете купити насіння ріпаку озимого (посівний матеріал). Гібриди ріпаку і сорти для будь-якого регіону з доставкою від 1 дня.

Як купити насіння ріпаку в Україні на 2024, як вибрати сорт або гібрид озимого ріпаку, який підійде вам найкращим чином?


Почитайте поради від наших досвідчених агрономів, на що важливо звернути увагу при підборі посівного матеріалу та інша корисна інформація по цій темі:
 

 

⭐ Що краще вибрати для посіву в Україні -  насіння ріпаку гібридне або сортове?

Сорти дешевші і простіші у використанні, але гібриди більш стійкі до неідеальних умов вирощування, так як взяли все найкраще від батьківських ліній і часто можуть показати кращий результат.
 
Серед переваг гібридного ріпаку слід відзначити різноманітність гібридів під відповідний регіон вирощування, тобто ви можете підібрати гібрид відповідно з тими показниками, які найбільш підходять вам (зимостійкість, посухостійкість, стійкість до стресового фактору, нестачі вологи в грунті, стійкості до хвороб і тд.), гібриди так само мають високий потенціал врожайності, тому вони так затребувані.
 
Але перед тим як зупинити свій вибір на гібриді або сорті, необхідно зіставити безліч факторів: кліматичні умови і регіон вирощування, терміни посіву, сівозміна, хто попередник: зернові (пшениця, ячмінь,) бобові, після якого соняшнику і т. д.
насіння озимого ріпаку

Які показники враховувати щоб купити якісне насіння ріпаку?

НасінняМаса 1000 шт: 3,5-5,5 г.
Схожість від 93 % 
Енергія від 91 % 
Чистота від 97 % 
Потенціал врожайностівід 45 ц/га
Стійкість до морозівВисока / відмінна
Стійкість до посухи Висока / відмінна
Вегетація сорту Ранній або середньоранній
СелекціяУкраїна / Європа / США
Варіанти оплатиНакладений платіж при отриманні, 
Безготівковий розрахунок з ПДВ
ТехнологіяКласика,"Чисте Поле","Під Раундап"
ФасовкаФірмові мішки з бірками

 

Чим більше стресових факторів (висока посуха, холод, грунтові умови) виникає при вирощуванні ріпаку у Вашому регіоні, тим більші переваги мають гібриди. Особливо це актуально в регіонах з недостатньою кількістю опадів.

⭐ Яке насіння озимого ріпаку підійде для Півдня і Сходу України?

Класичні варіанти (сорти, українські гібриди, Імпортна селекція), під технологію Чисте Поле, під Раундап, інтенсивні / екстенсивні, гібриди з максимальною стійкістю до посухи.
 
На півдні та сході України актуальним питанням стоїть відсутність необхідної кількості опадів за час вегетації, через що основним критерієм при виборі гібрида є його посухостійкість. Серед сортів ріпаку найчастіше фермери дають перевагу українськії селекції, наприклад, Чорний Велетень, його бажано сіяти трохи густіше ніж гібридне насіння, так як розгалуження його слабкіше, але при цьому витрати на посівний матеріал завжди нижчі, ніж при вирощуванні гібридів, особливо це актуально якщо є ризик пересіву культури. Чорний Велетень є лідером продажів серед сортів ріпаку. Це обґрунтовано тим, що його пластичність до регіонів вирощування в будь-яких екстремальних умовах (посуха, заморозки, морози) показує гідний результат.
 
Гібридне насіння ріпаку має нижчу норму посіву, а також часто показує вищий урожай, але й витрати на посівний матеріал вищі зазвичай.
Для степової зони України так само є відмінні гібридні насіння ріпаку, наприклад, посівний матеріал від компанії ВНІС відрізняється особливо високою якістю, а також їх створили в Україні і для України, так що гібриди адаптовані до наших умов краще за інші. З гібридів під класичну технологію можна виділити гібрид Халк - він відмінно витримує посуху, толерантно ставиться до мінімальної обробки і має високий відсоток вмісту масла в зерні. Так само на півдні високі врожаї показує і ранньостиглий гібрид Синтетик - стійкий до осипання і розтріскування.
 
На ринку насіння України так само є широкий асортимент імпортної селекції, створений з урахуванням всіх сучасних нюансів і технологій.
Виробник Євраліс пропонує такі класичні гібриди для степової зони: ранньостиглий ЄС Гідромель має високий генетичний потенціал, а також низький вміст глюкозинолатів і ерукової кислоти, ЄС Ритмо - толерантний до фомозу і відмінною зимостійкістю.
У Dekalb для Півдня і Сходу України є популярні хороші класичні гібриди ДК Експовер, який стійкий до хвороб (ген RLM7) і розтріскування стручків, ДК Експріт- середньостиглий під інтенсивну технологію, а так само ДК Сеакс характеризується високою посухостійкістю.

Ріпак - це культура з високим відсотком рентабельності, тому його практикують вирощувати по всій території України, що в свою чергу провокує створення широкого асортименту гібридів і сортів цієї культури. Правильний вибір гібрида і термінів посіву-це вже половина майбутнього врожаю.
 
Компанія Піонер-Бревант пропонує високоякісні гібриди під класичну технологію, наприклад, PX113 - зимостійкий гібрид з низькою вегетативною масою. PR46W21 – показує максимальний урожай, особливо при інтенсивній технології. І низькоеруковий PR46W14 - він стійкий до вилягання та морозів.
 
Гібрид Рохан від компанії Лембке, має потужну кореневу систему, яка дозволяє з глибини діставати вологу і всі необхідні елементи живлення. Також гібриди Шрек, Мерседес, Артус, Куга активно використовуються фермерами південних і східних областей. Вони демонструють гідні врожаї навіть в умовах малосніжних, суворих зим, відмінно гілкуються і стійкі до осипання.
 
Є також відмінні гібриди озимого ріпаку для півдня України від компанії Баєр. Гібрид Вектра - це поєднання посухостійкості і високого потенціалу, Геркулес більше підійде тим, хто максимально хоче знизити витрати на гектар, а для пізніх термінів посіву, що дуже часто буває через відсутність вологи під час оптимальних термінів, підійде Мерано.
 
Не відстає так само всесвітній бренд Сингента - лідером стійкості до посухи є озимий ріпак Торрес з потужною кореневою системою, підходить для посіву в будь-які терміни, крім ранніх. Відмінно себе зарекомендували гібриди НК Октан з середньою інтенсивністю росту і зимостійкий пластичний гібрид Сі Харнас.
 
Багато фермерів віддають перевагу гібридам під технологію Чисте Поле - це дуже зручно, так як навесні можна контролювати широкий спектр бур'янів, так само його можна вирощувати після соняшнику під євролайтин.
 
Під "імі" технологію у компанії ВНІС кращим варіантом буде Блекстоун з високим потенціалом врожайності, більше 7 т, ранньостиглий, стійкий до різних сюрпризів погоди.

У Монсанто / Декалб є Clearfield гібриди ДК Ексепшн - адаптивний до умов грунту, а також відмінно переносить суворі зими з невисоким сніговим покривом, і ріпак ДК Імплемент КЛ. Особливість цього гібрида полягає в тому, що він має раннє цвітіння, це дозволяє йому встигати запилюватися і формувати стручки до високих температур.
 
Компанія Євраліс пропонує Clearfield гібрид ЄС Сюріель з вмістом олії більше 50%. У свою чергу у Лембке є Траст КЛ - має високу стійкість до різних погодних умов і раннє дозрівання. Якщо вибираєте середньоранній гібрид, то варто приділити увагу ріпаку Елмер КЛ від компанії Баєр, який підходить для пізнього висіву. 
 
Також особливою увагою користуються гібриди під Раундап. Їх перевага полягає в можливості використання гербіцидів суцільної дії вже по сходах основної культури, не завдаючи їй шкоди. Озимий ріпак Редстоун від компанії ВНІС відмінно адаптується в умовах посушливого степу, має високий потенціал врожайності до 70ц/га і стійкий до більшості грибкових хвороб.

⭐ Яке насіння ріпаку підійде для Центру, Заходу і півночі України?

Класичні варіанти (сорти, українські гібриди, Імпортна селекція), під технологію чисте Поле, під Раундап, інтенсивні / екстенсивні, гібриди з максимальною зимостійкістю:
На ринку України представлений як і сортовий, так і гібридний ріпак, тому є величезний перелік сортів і гібридів як української, так і імпортної селекції. При виборі сортового і гібридного ріпаку для Центру, Заходу і Півночі України, слід в першу чергу, звернути увагу на скільки він має: 
- високу зимостійкість; 
- стійкість до низьких температур (заморозки, морози); 
- на скільки він адаптований до вирощування в необхідному регіоні; 
- яку стресостійкість він має до абіотичних і біотичних факторів; 
- яку має стійкість до вилягання, основних шкідників і хвороб; 
- слід враховувати технологію вирощування того чи іншого сорту або гібрида, необхідну для отримання високого врожаю.
 
Серед сортового ріпаку для Центру, Заходу і Півночі України одним з кращих варіантів буде озимий ріпак Чорний Велетень, який підходить під класичну технологію вирощування, можна вирощувати у всіх ріпакових регіонах країни. Сорт дуже посухостійкий, підходить для пізніх посівів, прекрасно зимує і переносить низькі температури, добре відновлюється після зими і відмінно відновлює своє зростання навесні. Сорт, який протягом багатьох років демонструє стабільний урожай незалежно від екстремальних погодно-кліматичних умов. Підходить під екстенсивну технологію вирощування, добре реагує на внесення як мінеральних добрив, так і позакореневе підживлення по листу. На сьогоднішній день погодні умови настільки мінливі що потрібні сорти дуже пластичні до регіону вирощування, які будуть поєднувати в собі різні показники стійкості до морозів, теплої або холодної весни, або навпаки, до величезної кількості опадів. Такими сортами є Атлант і Чемпіон України, які мають не тільки високий потенціал врожайності, дуже зимостійкі, але і максимально стійкі до вилягання і розтріскування стручків, використовують не тільки в харчовій, але і в хімічній промисловості для виробництва біопалива. Підходять для збирання прямим комбінуванням без втрати врожаю. Висока олійність і хороші технологічні показники роблять цей сорти дуже затребуваними на ринку України і зарубіжжя.
 
Величезною популярністю у наших фермерів користуються гібриди озимого ріпаку. На ринку України він представлений величезним асортиментом різних виробників, в будь-якій ціновій категорії і під будь-який регіон вирощування, який необхідний. Гібриди, на відміну від сортів, користуються попитом, тому що мають ряд переваг, а саме більш адаптовані і пластичні до необхідного регіону вирощування, тобто ви можете підібрати гібрид відповідно з тими показниками, які найбільш підходять вам (зимостійкість, посухостійкість, стійкість до стресового фактору, нестачі вологи в ґрунті, стійкості до хвороб), гібриди так само мають високий потенціал врожайності, тому вони затребувані. Під класичну технологію для Центру, Заходу і Півночі України серед української селекції рекомендуємо гібриди Халк і Снігова Королева, Оригінатор Всеукраїнський науковий інститут селекції. Це два ранньостиглих гібрида з дуже високим потенціалом врожайності (72 ц / га) під інтенсивну технологію вирощування.
 
Якщо віддаєте перевагу гібридам імпортної селекції, то виробник Лембке пропонує для центру і заходу України наступні гібриди: Шерпа, Ксенон, Рохан, Вісбі, Абакус, Трумпф, Ментор, Гару, Атора.  Одним з лідерів по врожайності на сьогоднішній день є гібрид Шерпа, який підходить для пізніх термінів посіву. В свою чергу, якщо потрібен гібрид для ранніх термінів посіву, то це Ксенон і Абакус, гібриди дуже зимостійкі під інтенсивну технологію вирощування з стабільно високими показниками по врожайності. Компанія Euralis - світовий виробник ріпаку з високими технологіями випустила на ринок величезний вибір гібридів озимого ріпаку, серед яких великою популярністю користуються ЄС Дарко і ЄС Одіс, перший гібрид з хорошою зимостійкістю, толерантний до сприятливих умов перезимівлі, з високим вмістом олії, другий має високу стійкість до розтріскування.
 
Компанія Сингента є одним з лідерів високопродуктивних гібридів ріпаку, яка розробила SAFECROSS-гібриди, які адаптуються до різних кліматичних умов.  Для Центру, Заходу і Півночі України виробник пропонує наступні гібриди НК Технік і Сі Мартен, які мають високу зимостійкість і характеризуються хорошими технологічними показниками, такими як висока олійність і стабільно високий показник врожайності. Гібриди показують відмінний старт зростання восени і хороше відновлення навесні. Так само для зони Полісся та Лісостепу рекомендуємо наступні гібриди: Сі Мартен, Сі Савео, НК Петров, останній користується величезною популярністю у наших фермерів, так як має високий ступінь стійкості до хвороб.
 
Світовим лідером серед виробників озимого ріпаку є  Monsanto/Dekalb. Для Центру, Заходу і Півночі України компанія представляє наступні гібриди: ДК Ексодусякщо вам потрібен гібрид для ранніх і оптимальних термінів посіву, головна особливість гібрида в його високій врожайності і високий бал стійкості до хвороб, 9 з 9 балів. Якщо, навпаки, потрібен гібрид для пізніх строків посіву, то це ДК Ексвізит, Має високий показник вмісту олії на виході. Один з кращих гібридів з високою пластичністю до вирощування є гібрид ДК Ексторм, головною його перевагою є його інтенсивне кущіння, можна вирощувати цей гібрид при мінімальній густоті стояння.
 
Якщо ви віддаєте перевагу виробнику Brevant-Pioner, то відмінним варіантом для Центру, Заходу і Півночі України під класичну будуть гібриди PT234 і PR44D06. Перший гібрид підходить під інтенсивну технологію вирощування, ранньостиглий гібрид, з максимально хорошою зимостійкістю і стійкий до вилягання, прекрасно витримує низькі температури і добре переносить зиму. Другий гібрид з максимально високим показником врожайності (70ц / га) і зимостійкості, відмінно себе зарекомендував в умовах Полісся і Лісостепу, він має повільне зростання восени і пізнє цвітіння навесні, що дозволяє зерну добре сформуватися в умовах сухого червня.
 
Якщо вам потрібно позбавиться від сильної небажаної засміченості бур'янами, багато фермерів вирощують озимий ріпак під технологію Клеарфілд, тобто вибирають гібриди, які стійкі до гербіцидів імі групи. Серед української селекції є відмінний вибір в української компанії ВНІС, наприклад, гібрид Паркер і Грім.  Паркер - гібрид, який підходить як для ранніх, так і для оптимальних термінів посіву, має високий показник олійності на виході і використовується в хімічній промисловості для виробництва біопалива. Грим має дуже високий потенціал врожайності, поєднує в собі стійкість до посухи і холоду, має виключну стійкість до вилягання. Серед імпортної селекції Монсанто/Декалб пропонує сучасні гібриди озимого ріпаку як: ранній гібрид ДК Імістар КЛ та середньостиглий гібрид ДК Імарет КЛ. З гібридів від виробника "Євраліс" для центральних і західних регіонів підійде ЄС Ангел і середньоранній гібрид ЄС Сюріель, останній в свою чергу має відмінну стійкість до ріпакового вовчка. У компанії Лембке є дуже популярний у наших фермерів гібрид під технологію Clearfield - Траст КЛ, має високу стійкість до стресових факторів, є дуже висоурожайним і дуже пластичним за умов вирощування. Компанія Баєр представляє на ринку озимого ріпаку під технологію чисте поле гібрид Елмер КЛ, середньоранніх термінів дозрівання, зимостійкий, стійкий до вилягання і фомозу.
 
Якщо ви підбираєте гібрид ріпаку під технологію Раундап, прекрасним рішенням буде озимий ріпак від української компанії ВНІС (оригінатор Всеукраїнський Інститут Селекції) гібрид Редстоун, який має гарну силу проростання на початкових фазах росту, відмінну зимостійкість, добре переносить низькі температури, відмінну стійкість до хвороб (бактеріоз, переноспороз) і стресових факторів (посуха, мороз). Адаптований до вирощування як для центру, так і заходу, і півночі України.
Також радимо подивитися відео з рекомендаціями, як вибрати посівного матеріал і особливостям вирощування.

Перевагою лінійних сортів є можливість повторного використання насіння і, в середньому, трохи вища олійність зерна. Так само вони дають стабільний урожай і через свою ціну на посівний матеріал дуже актуальні в зонах, де високий ризик вимерзання.

 

⭐ Що краще за типом вегетації - Посівний Ріпак Озимий або Ярий?

Більшість фермерів в Україні воліють вирощувати саме озимий ріпак. Незважаючи на те, що є ймовірність його вимерзання, він завжди дає на порядок вище урожай (до 50ц/га), ніж ярий, і краще переносить посуху. А ось ярий більш зручний при вирощуванні: легше контролювати бур'яни і вимагає використати менше операцій. Так що при виборі насіння ріпаку необхідно не забувати і про ці моменти.

⭐ Вибрати Посівний матеріал ріпаку імпортної селекції чи української?

Тут в принципі все просто.
Гібриди ріпаку таких світових селекційних компаній як Сингента, Піонер, Лембке, Заатбву звичайно можуть давати реальні врожаї під 50 центнерів з гектара. Але тут дуже важливо підібрати гібрид, який за сукупністю своїх якостей підходить саме вашому регіону (грунти, клімат, опади і т.д) і Ваші можливості вирощування – техніка, препарати.
Українська селекція ріпаку традиційно дотримувалася більше того, щоб сорти були більш пластичні і їх можна було використовувати широко по всій території України. Але їх середня врожайність звичайно нижче гібридів світових корпорацій.

Щоб купити насіння ріпаку в Україні
телефонуйте нам за телефонами: 095-515-41-66 та 098-101-20-80.

 

Потенціал і стабільність врожайності - гібриди і сорти  ріпаку 

Одним з основних критеріїв при виборі посівного матеріалу ріпаку є його потенціал врожайності.
Чим вище потенціал, тим у аграрія більше можливості отримати гідний результат, при цьому якщо ви знаєте, що певний гібрид або сорт відмінно себе зарекомендував у Вашому регіоні і показує стабільність з року в рік, то це великий плюс.
Також важливо враховувати чи є у вас можливість використовувати інтенсивну технологію для високоврожайних гібридів, які вимагають великого рівня внесення ЗЗР і добрив. Або ви виберете неінтенсивний гібрид, витратите менше на насіння і догляд і, може, навіть заробите в підсумку майже ті ж гроші.

 
Вибір групи стиглості гібридів ріпаку для вашого регіону 


При підборі культури враховуйте його термін вегетації (групу стиглості). Вегетаційний період у ріпаку озимого становить 290...320 днів, у ярого — 80...120 днів. Ранні гібриди формують трохи менший урожай, але рано звільняють грунт. Це дає можливість в деяких регіонах вирощувати два врожаї на рік або накопичити достатню кількість вологи під наступну культуру. Гібриди з більш тривалим періодом вегетації зазвичай мають вищий потенціал врожайності.

⭐ Як врахувати стійкість ріпаку до морозів, посухи, осипання?

Культура, яка вимагає дотримання безлічі різних нюансів. Підбирайте насіння, які рекомендують для вашої зони або пластичні гібриди. Якщо у вас проблеми з вологозабезпеченням, то підбирайте посухостійкі гібриди, так само приділіть увагу зимостійкості сорту (гібрида), особливо в північних і східних регіонах, а також в областях, де взимку спостерігається незначний сніговий покрив.

посівний ріпак озимий

Дуже важливий момент, який сильно впливає на кінцеву врожайність – це розтріскування і осипання стручків ріпаку. Вибирайте гібрид, стійкий до цього фактору, або перед прибиранням використовуйте поверхнево активні речовини щоб склеїти стручки.
Чим більше рослина, тим більша врожайність, але це не завжди так. З'являється ймовірність його вилягання, якщо стебло не має достатньої міцності, так що зверніть увагу на висоту рослини, а також його стійкість до вилягання. Хвороби так само можуть як безпосередньо знизити врожайність ріпаку, так і за рахунок його вилягання і втрат при збиранні через пошкодження стебла патогеном. Сорт (гібрид) повинен бути стійким до них, і не забувайте про вчасне використання пестицидів.

⭐ Які є технології вирощування ріпаку?

Класичні сорти (гібриди) ріпаку найпоширеніші, і їх рекомендується розміщувати на чистих ділянках після злакових культур або трав, де поле не засмічене бур'янами. Так як культура вимоглива до якісної підготовки грунту і чутлива до бур'янів.
Існує так само гібриди під технологію «Чисте Поле» тобто імі-гібриди, а також гібриди під гербіцид суцільної дії на основі гліфосату.  Їх рекомендуємо вибирати, коли на полі велика кількість бур'янів.
Темпи зростання ріпаку в різні фази його розвитку дуже важливо враховувати, так як, наприклад, восени при оптимальному і ранньому посіві необхідно щоб розвиток проходив із середньою інтенсивністю, при пізньому, навпаки, краще, коли зростання інтенсивне, тому що рослині необхідно сформувати певну листову поверхню, набратися сил для зимівлі і в той же час не перерости. Інакше ви ризикуєте тим, що частина посівів може вимерзнути, що згубно вплине на кінцевий результат . Є так само препарати (ретанданти), які допоможуть вам уникнути проблем переростання і контролюють зростання. Якщо ж ви використовуєте ріпак як сидерат, то тоді корегуйте технологію в бік збільшення зеленої маси рослин.
 
Весняне відростання так само має бути середньоінтенсивним в регіонах з затяжними зимами, а швидкі темпи відростання допоможуть рослині оптимально використовувати вологу, яка накопичилася за зиму.
 
Також Ріпак повинен мати високий ступінь розгалуження, воно відображає майбутній урожай.
 
Важливе правило, яке потрібно враховувати при вирощуванні озимого ріпаку – ретельне вирівнювання верхнього ґрунтового шару перед процесом посіву. Велику роль при отриманні високого врожаю грають калійні і фосфорні добрива, про це не варто забувати. Перед початком посіву насіння проходить якісну обробку спеціально розробленими препаратами. До вибору даних дій потрібно поставитися відповідально і проявити велику увагу.
 
Основні фази вегетації озимого ріпаку: 
 • Сходи.
 • Поява першої пари листя.
 • Утворення листової розетки.
 • Розгалуження.
 • Цвітіння. Цвітіння має проходити дружно і не припадати на дні з високою температурою, так як при спеці знижується фертильність пилку.
 • Стручки.
 • Стиглість.
При оптимальних умовах сходи з'являються вже на третій день. Важливо сказати, що рапсова олія активно використовується переважно в технічних цілях. Зелена маса даної унікальної за своїми характеристиками культури не викидається, а йде на корисний корм сільськогосподарським тваринам. Вважається дуже цінною, необхідною сировиною для силосування.
Насіння можуть проростати при температурі 2 або 3 градуси. Зимостійкість даного різновиду ріпаку середня. Культура досить вологолюбна, відрізняється, в першу чергу, високим темпом зростання, цим і привертає увагу досвідчених аграріїв.
Озимий ріпак спокійно може перезимувати при хорошому сніговому покриві. У південно-західних районах немає ніяких проблем з позитивними результатами в процесі вирощування культури.
Час збирання пов'язаний з деякими особливостями, до них можна віднести: терміни посіву, кліматичні умови, біологічні характеристики обраних сортів ріпаку. Наприклад, на кормову масу зелену масу культури можна скошувати вже на 50 або 60 – ий день після того, як з'явилися перші сходи.
Таким чином,  озимий ріпак - це різновид рослини, що відрізняється високим показником олійності, і тому  вона відноситься до цінної польової культури.
Щоб вирощування озимого ріпаку пройшло успішно, необхідно підібрати тільки перевірене, якісне насіння Української або імпортної селекції.
 
Продаж насіння ріпаку оптом і в роздріб кращих сортів і гібридів.
Оформіть замовлення в нашому інтернет-магазині. Оплата будь-яким зручним способом.
+ 38-095-515-41-66, + 38-098-101-20-80
З повагою, компанія "Агроексперт-Трейд"

 

Вміст олії, ерукової кислоти, глюкозинолатів у насінні ріпаку, їх склад, застосування та збут вирощеного врожаю 

Ріпак-технічна культура, якість продукції якої безпосередньо залежить від вмісту олії в насінні, в середньому її кількість становить 40-48% і 21-33% білка. І чим більше, тим краще.
Але важливий і хімічний склад олії.
Присутність ерукової кислоти і глюкозинолатів може розглядатися як негативна або як позитивна особливість насіння ріпаку в залежності від наміченого шляху використання, виробленого з цього насіння масла (для харчових або технічних цілей).
Наприклад, для харчових цілей їх присутність небажана, так як шкодить здоров'ю людини і тварин, для цього селекціонери вивели нульові сорти (гібриди) ріпаку. Якщо ріпак використовується для отримання біопалива або інших продуктів хімічної промисловості - це значення особливого не має.

Посівний ріпак в Україні

 
В Україні серед основних олійних культур ріпак, як і раніше, зберігає за собою експортну позицію. У поточному сезоні, незважаючи на зростання врожаїв на світовому ринку, попит на українську олію оцінювався як досить високий. Так само варто відмітити про зростання переробних потужностей ріпаку в Україні. Основні покупці українського ріпаку є ЄС і країни Азії, а цінова тенденція має позитивний вектор.
 
Причиною є широкий спектр секторів промисловості, які потребують цієї сировини.  
 • Рапсову олію використовують як інші масла в приготуванні страв, для приготування маргарину, в металургійній, миловарній, шкіряній і текстильній промисловості.
 • Макуха містить (у %) білка близько 32, жиру 9, без азотистих екстрактивних речовин 30% цінний концентрований корм для худоби після видалення шкідливих глікозидів.
 • Виробництво ріпакового шроту, який використовується в тваринництві як харчова основа для різних комбікормів і преміксів.

У таблиці подано зміст основних корисних елементів у насінні ріпаку.
 
Речовина
Зміст в 100 гр. продукту
білки
31 г
жири
43 г
вуглеводи
г
кальцій
454 мг
залізо
6,3 мг
магній
311 мг
фосфор
840 мг
калій
979 мг
натрій
139 мг
вітамін Е
7,4 мг
вітамін В1
0,11 мг
вітамін В2
0,25 мг
вітамін рр
15,9 мг
зола
 4,5 г
вітамін А
мг
насичені кислоти
1,1 г
мононенасичені кислоти
26,1 г
поліненасичені кислоти
8,4 г
 
Основними напрямками використання є:
 • корми для тварин; 
 • виробництво ріпакової олії та шроту; 
 • виробництво різних продуктів харчування; 
 • відмінний медонос; 
 • сировина для хімічної промисловості; 
 • сировина для виробництва біодизеля.

Саме ці якості дозволяють використовувати ріпак у багатьох галузях економіки, що породжує високий попит на нього, а ціна на насіння ріпаку залишається стабільно високою. А значить вирощування буде економічно вигідним, і ви отримаєте хороший прибуток.

 

Чому в 2020 українським фермерам дуже вигідно вирощувати озимий ріпак 

Згідно з оцінкою, яку дав керівник аналітичного відділу "УкрАгроконсалт", у нинішньому сезоні врожайність ріпаку скоротиться на 3 млн т, експорт на 2,5 -2,6 млн. т.   В Європі скорочується власне виробництво цієї культури, йде падіння врожайності з 2,95 до 2,9 т/га, якщо порівняти з 3,08 т/га в середньому за останні 5 років. Тому інтерес у нашому товарному ріпаку дуже високий. Крім поставок до Євросоюзу, Україна зможе нарощувати власну переробку ріпаку з подальшим експортом ріпакової олії до Китаю. Вже сьогодні Китай є основним споживачем ріпакової олії на ринку, на його частку припадає 71% нашого експорту цього товару.
 
При цьому рівень вартості буде грунтуватися на рівні врожаю, як і в Європі, так і у нас в країні. У вітчизняних портах ціни насіння ріпаку зараз підскочили до 411-415$ / т. або ж 12800 -13 00 грн/т. Тобто, з минулого року ціна зросла на 15-20 $/т.
У Парижі на Euronext в травні зросли ціни на 6 євро/т і в червні на 5,5 євро/т до 376,5 євро/т або 424 $/т., що на тлі прогнозів скорочення європейського виробництва позитивно впливає на формування вартості українського ріпаку, а значить і прибутку від його вирощування!
 
При цьому потрібно враховувати, що експорт в нинішньому році може бути ускладнений через наявність в ріпаку хлорпірифосу. Дана речовина входить до складу часто використовуваного інсектициду .
 
У Європі з лютого нинішнього року вступив в дію закон, згідно з яким під заборону потрапило застосування інсектицидів, які містять у своєму складі хлорпірифос-метил і хлорпірифос. Під заборону також потрапила продукція, в якій залишковий вміст зазначених речовин перевищує 0,01 мг/кг.  Законодавство зупинить експорт в країни Євросоюзу сільськогосподарські товари, які при вирощуванні або зберіганні яких були застосовані препарати, що містять дані речовини.
Топ ПродажТоп-выбор 2023Топ-вибір клієнтівТоп-ціна
Насіння Ріпаку ЧЕРНЫЙ ВЕЛЕТЕНЬ від Агроэксперт-Трейд
Українська селекція
Ціна: 33000,00 грн/т.
В наявності
Голосів:9
Насіння озимого Ріпаку Чорний Велетень – це кращий сорт для вирощування в будь-яких умовах на всій території України. Характеризується відмінними показниками морозостійкості. Сорт стійкий до вилягання, посухи та деяких шкідників і хвороб. Має високий потенціал врожайності.
Акція!Під Евролайтінг
Насіння Ріпаку Блекстоун від Агроэксперт-Трейд
ВНІС
Технология "Чистое Поле"
Ціна: 2300,00 грн/п.е.
В наявності
Голосів:5
Насіння озимого ріпаку Блекстоун– гібрид озимого ріпаку від Виробника «ВНІС». Відрізняється винятковою посухостійкістю і, що важливо, стійкістю до пошкодження рапсовим квіткоїдом.
Акція!
Насіння Ріпаку Халк від Агроэксперт-Трейд
ВНІС
Классическая технология
Ціна: 2700,00 грн/п.е.
В наявності
Голосів:8
Насіння озимого ріпаку Халк– гібрид озимого ріпаку від Виробника «ВНІС». Гібрид формує компактну розетку, має повільне весняне відростання, що обумовлює стійкість до заморозків в критичні фази.
Акція!Под Раундап
Насіння Ріпаку Грим від Агроэксперт-Трейд
ВНІС
Устойчив к раундапу и IMI-гербицидам
Ціна: 2450,00 грн/п.е.
В наявності
Голосів:11
Насіння озимого ріпаку Грим– гібрид озимого ріпаку від Виробника «ВНІС». Потужний гібрид з швидким весняним відростанням, що дозволяє ефективно використовувати вологу навесні. Має надзвичайно високу посухо - і морозостійкість.  Потенціал врожайності – 71 ц/га.
Топ-вибір клієнтівАкція!Под Раундап
Насіння Ріпаку Редстоун від Агроэксперт-Трейд
ВНІС
Под раундап
Ціна: 2450,00 грн/п.е.
В наявності
Голосів:7
Насіння озимого ріпаку Редстоун– гібрид озимого ріпаку від Виробника «ВНІС». Пластичний до термінів посіву. Гібрид має сильну енергію проростання і підвищену стійкість до осипання.
Акція!Під Евролайтінг
Насіння Ріпаку Паркер від Агроэксперт-Трейд
ВНІС
Технология "Чистое Поле"
Ціна: 2400,00 грн/п.е.
В наявності
Голосів:10
Насіння озимого ріпаку Паркер– гібрид озимого ріпаку від Виробника «ВНІС». Середньоранній гібрид, придатний до ранніх термінів посіву, і водночас, що дуже важливо, не переростає восени. Гібрид ріпаку Паркер має високу стійкість до посухи і осипання.
Топ по посухостійкостіТоп по стабільності
Насіння Ріпаку Рохан від Агроэксперт-Трейд
Lembke
Ціна: 5672,00 грн/п.е.
В наявності
Голосів:9
Насіння озимого ріпаку Рохан– це гібрид від Виробника «Лембке», яке володіє відмінними показниками стресостійкості. Має високі показники посухостійкості. Високі показники стійкості до грибків і плісняви. Потенціал врожайності – 45-50 ц/га.
Топ по посухостійкості
Насіння Ріпаку Шрек від Агроэксперт-Трейд
Lembke
Ціна: 5772,00 грн/п.е.
В наявності
Голосів:4
Насіння озимого ріпаку Шрек – високоврожайний озимим гібрид ріпаку від Виробника «Лембке». Йому властиві високі показники стійкості до різних несприятливих факторів і рівномірне дозрівання. Економічно вигідний для аграріїв. Потенціал врожайності – 55-60 ц/га.
Топ по урожайності
Насіння Ріпаку НК Техник від Агроэксперт-Трейд
Syngenta
Ціна: 5818,00 грн/п.е.
В наявності
Голосів:4
Насіння озимого ріпаку НК Технік - це стабільний гібрид озимого ріпаку від Виробника «Сингента» (Syngenta). Має стійкість до різних факторів, таких як перепади температур, тривала посуха. Характеризується хорошими показники ріпакової олії.
Насіння Ріпаку СИ Савео від Агроэксперт-Трейд
Syngenta
Ціна: 4020,00 грн/п.е.
В наявності
Голосів:7
Насіння озимого ріпаку СІ Савео – це гібрид з дуже високою продуктивністю і відмінним рівнем якості врожаю від виробника Syngenta. Має високі показники вмісту високоякісного масла. Відрізняється високою пластичністю. рекомендовано застосовувати інтенсивну технологію вирощування.
Насіння Ріпаку СИ Харнас від Агроэксперт-Трейд
Syngenta
Ціна: 6156,00 грн/кг
В наявності
Голосів:5
Насіння озимого ріпаку СІ Харнас – це гібрид з дуже високими показниками продуктивності від виробника Syngenta. Має високий рівень посухостійкості. Характеризується підвищеною стійкістю до цилиндроспориозу.
Топ по стабільності
Насіння Ріпаку СИ Мартен від Агроэксперт-Трейд
Syngenta
Ціна: 4020,00 грн/п.е.
В наявності
Голосів:9
Насіння озимого ріпаку СІ Мартен - це гібрид озимого ріпаку від Виробника «Сингента» (Syngenta). Має високі показники врожайності при вирощуванні за інтенсивною технологією. Оптимальний час посіву – початок осені. Швидко адаптується до навколишніх умов.
Насіння Ріпаку СИ Анабелла від Агроэксперт-Трейд
Syngenta
Ціна: 6324,00 грн/кг
В наявності
Голосів:5
Насіння озимого ріпаку СІ Анабелла – це гібрид дуже високими показниками продуктивності від виробника Syngenta. Має високі показники стійкості до вилягання і холоду. Характеризується підвищеною стійкістю до фомозу.
Топ по стабільності
Насіння Ріпаку Висби від Агроэксперт-Трейд
Lembke
Ціна: 4860,00 грн/п.е.
В наявності
Голосів:9
Насіння озимого ріпаку Вісбі– це гібрид з високою за ступенем олійності від Виробника «Лембке». Комбінує в собі стабільно високу врожайність і ранішне дозрівання. Дуже висока зимостійкість та стійкість до вилягання, посухи та хвороб. Потенціал врожайності – 50-60 ц/га.
Топ по посухостійкості
Насіння Ріпаку Торес від Агроэксперт-Трейд
Syngenta
Ціна: 5565,00 грн/п.е.
В наявності
Голосів:6
Насіння озимого ріпаку Торес - це чудовий середньопізній гібрид озимого ріпаку від Виробника «Сингента» (Syngenta). Відрізняється високим потенціалом врожайності в умовах сильної посухи. Придатний для пізніх посівних робіт. Прекрасно переносить зимові холоди.
Топ по урожайностіТоп по посухостійкості
Насіння Ріпаку Траст КЛ від Агроэксперт-Трейд
Lembke
Ціна: 6254,00 грн/п.е.
Під замовлення
Голосів:10
Насіння озимого ріпаку Траст КЛ– це новий гібрид системи Clearfield від виробника «Лембке». Під Евролайтинг. Має високу стійкість до стресових умов. Високоврожайний середньостиглий гібрид з відмінною стійкістю до засух. Потенціал врожайності – 50-60 ц/га.
Топ по стабільності
Насіння Ріпаку Артус від Агроэксперт-Трейд
Lembke
Ціна: 4017,00 грн/п.е.
Під замовлення
Голосів:10
Насіння озимого ріпаку Артус – це високоврожайний гібрид від виробника «Лембке». Забезпечує стабільність врожаю в різних кліматичних зонах. Характеризується дуже сильним зростанням і хорошим бічним розгалуженням. Відмінно переносить посуху.
Насіння Ріпаку Трумпф від Агроэксперт-Трейд
Lembke
Ціна: 4278,00 грн/п.е.
В наявності
Голосів:9
Насіння озимого ріпаку Трумпф – це гібрид раннього дозрівання від виробника «Лембке». Відрізняється невеликими розмірами і стійкістю до змін погоди. Не схильний до вилягання та інших факторів, що впливають на якісний розвиток культур. Потенціал врожайності – 50-60 ц/га.
Насіння Ріпаку Ксенон від Агроэксперт-Трейд
Lembke
Ціна: 5162,00 грн/п.е.
В наявності
Голосів:11
Насіння озимого ріпаку Ксенон– новий вітальний гібрид озимого ріпаку від Виробника «Лембке». Насіння володіють високою схожістю та великим потенціалом врожайності. Володіє високими регенеративними здібностями. Стійкий до холоду. Потенціал врожайності – 50-60 ц/га.
Насіння Ріпаку НЦП 9800 від Агроэксперт-Трейд
Lembke
Ціна: 4017,00 грн/п.е.
Під замовлення
Голосів:6
Насіння озимого ріпаку НЦП 9800 – це найуспішніший гібрид від виробника Лембке, який показує стабільно високу врожайність при середній інтенсивності вирощування. Відмінно показує себе в екстремальних умовах вирощування. Показує однорідне дозрівання.
Відгуки та результати в Україні
Тарас
2023-08-22

Волинська область Чорний Велетень- урожайність 3,5 т/га
Замовляли на сайті насіння ріпаку сорту Чорний Велетень. В своєму господарстві вирощуємо і гібриди і сорти рапсу, грунти у нас піщані. Цей сорт порадував результатом при порівняно менших затратах на насіння отримали 3,5 т/га. Великий плюс швидка доставка так як треба було не впустити момент поки достатньо вологи.

Володимир Володимирович Миколаївська обл смт. Доманівка
2023-07-24

Чорний велетень 20ц/га
Ріпак сіяли після пшениці, були посушливі умови тому початок сівби здійснювали на початку другої декади вересня. Озимий ріпак -культура ризикована ля півдня, тому завжди робимо мінімальні вкладення та сіємо без добрив. Вгадали з погодою, сходи були рівномірні, перезимував відмінно. Весною вже провели гербіцидний захист Діларом від дводольних, потім забрали злакові, використовували Ореол Максі+карбамід 5кг . Фунгіцидом не працювали, лише інсектицид та комплексне мікродобриво ЛФ Олійні. Стручки на жарі не потріскались, зібрали 20ц/га.

Отримайте в подарунок наші технології вирощування:
Фильтрация
Варіанти оплати:
 • Оплата при отриманні
 • Безготівковий розрахунок з ПДВ
Доставка по всій Україні:
 • До 1,5 тонн - Нова пошта, Інтайм, Делівері.
 • Від 1,5 т - Наші логісти підберуть вам найзручніший варіант (попутний чи наш транспорт).
 • Самовивіз зі складу.
5 Головних Причин нам довіряти:
На аграрному ринку України вже 18 років. Більше 11000 клієнтів і їх рекордні врожаї.
Продукція нашого власного виробництва або від тільки перевірених партнерів.
Гарантуємо Якість.Документи по ГОСТ на все насіння, добрива та препарати
Агрономічна підтримка і консультації наших експертів.
Використовуємо наукові досягнення в нашій роботі
Ви дивилися
Насіння Ріпаку Маркус від Агроэксперт-Трейд
Арт-Агро
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Голосів: 1
Насіння озимого ріпаку Маркус – класичний швидкорослий гібрид озимого ріпаку. Придатний до пізніх термінів сівби. Має високі показники зимостійкості та високу регенеративну здатність навесні.
Насіння Ріпаку Джордан від Агроэксперт-Трейд
Арт-Агро
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Голосів: 1
Насіння озимого ріпаку Джордан - високоврожайний гібрид озимого ріпаку під Раундап. Демонструє високу та стабільну врожайність в екстремальних умовах вирощування.
Насіння Ріпаку Форест ИМИ від Агроэксперт-Трейд
Арт-Агро
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Голосів: 1
Насіння озимого ріпаку Форест ІМІ – високоврожайний гібрид озимого ріпаку під Євролайтинг. Характеризується потужними рослинами та потужною кореневою системою.
Насіння Ріпаку Ламбер від Агроэксперт-Трейд
Арт-Агро
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Голосів: 1
Насіння озимого ріпаку Ламбер – високоврожайний гібрид озимого ріпаку для класичної технології вирощування. Характеризується підвищеним рівнем посухостійкості.