- ПН-СБ
- 8:30 - 19:30
Пропонуємо купити насіння соняшника української селекції на 2024
Гібриди соняшника української селекції:
Історія селекції соняшнику в Україні
Деякі джерела припускають, що в Україну насіння соняшнику вперше були завезені з Польщі. Ще в 1816-17 рр. Харківське філотехнічне ТОВАРИСТВО внесло в протоколи своїх засідань питання, що зачіпають вирощування соняшнику на території південних губерній. Соняшник використовували для отримання олії, а стебла рослин – як сировину для палива. До 1861 року посівні площі олійної культури в Україні зросли на 784 тис. гектар.
Український перший селекційний сорт соняшнику Харківська зеленка № 76 був виведений вперше в 1927 році. Трохи пізніше до 1938 році були селекції ще кількох гібридів Харківського сорту № 22 – 82. Над проектом працював кандидат сільськогосподарських наук Гуменюк А. Д. з групою вчених з інституту рослинництва ім. В. Я. Юр'єва НААН. Вони змогли успішно вивести сорти з різними термінами стиглості і високою олійністю.
⭐Які основні переваги українських гібридів соняшнику?
Гібридне насіння соняшнику української селекції виводять з метою підвищення врожайності і спеціально для зон України з певними кліматичними умовами. Щоб досягти позитивного результату, намагаються звести до мінімуму вплив зовнішніх негативних факторів на культуру при вирощуванні. Також великою перевагою є їх ціна.
Для правильної селекції спочатку вивчаються кліматичні фактори регіону:
* види комах-шкідників, що населяють посівну територію;
* присутність інших шкідників – птахів і гризунів;
• захворювання соняшнику характерні для конкретного регіону;
• загальні характеристики кліматичної зони.
У разі врахування вищевказаних нюансів вдається отримати якісне насіння соняшнику стійкими показниками до зовнішнього негативного впливу. Виведені певні українські сорти рослини, які проявляють підвищену генетичну стійкість до різних типів гербіцидів. Велика частина видів українських гібридів стійка до вовчка. Останні види гібридів української селекції, які нещодавно з'явилися на призначені для стандартної технології вирощування. Гібриди насіння соняшнику української селекції відрізняє висока олійність, врожайність і стійкість до різних захворювань таким, як іржа, раса вовчка А-Ф, біла гниль, фомопсис та ін Добре адаптовані до кліматичних умов України.
За останні кілька років дуже багато різних видів гібридів насіння соняшнику українські селекціонери вивели спільно з іспанськими і французькими колегами вченими.
З останніх виведених гібридів насіння соняшнику можна зазначити такі.
1. Антей. Високоврожайний і стійкий до гербіцидів, що містять сульфанилмочевину. Володіє великою енергією росту і стійкістю до вилягання пагонів. Період дозрівання настає через 107 – 111 днів. Олійність ядра досягає 50 – 52%. Врожайність – 22 – 30 ц/Га. Висівання наступних культур сівозміни не обмежений.
2. Олексій. Стійкий до гербіцидів трибенурон-метилової групи. Чудово підходить для посіву в степовій і лісостеповій зоні. Остаточне дозрівання настає на 110 – 115 день. Відноситься до ранозріваючих сортів з високою стійкістю до захворювань, посухи і вилягання.
3. Одіссей. Високий показник врожайності досягає 25 ц / Га. представляє середньостиглу групу, вегетація відбувається за 105 – 110 днів. Характерна особливість гібрида-гнучкість до зовнішніх негативних факторів, дає непоганий урожай навіть при поганих погодних умовах.
4. Меркурій. Пагони мають дуже сильний стовбур, який здатний витримувати сильні пориви вітру южностепных регіонів України. Виносить сильну посуху при достатньому зрошенні сходів. Олійність ядра 50 – 52%. Урожайність дуже висока, досягає 45 ц/Га.
5. Ян. При вегетаційному періоді 105 – 110 днів може дати вихід врожаю майже 50 ц/Га. рекомендується для посіву у всіх регіонах, особливо дуже посушливих. Проявляє високу генетичну стійкість до типових захворювань олійної культури. Пагони рослини і шапки з насінням відрізняються дуже великими розмірами.
⭐Хто займається селекцією соняшнику в Україні
В Україні селекцією нових видів гібридів соняшнику займаються кілька провідних фермерських господарств спільно з науковими інститутами селекції.
1. & nbsp;Інститут рослинництва НААН ім. Юр'єва В. Я. робить свої наукові відкриття в лабораторії селекції і генетики соняшнику під керівництвом Кириченко В. В.
2. ТД «ГЕРМЕС» – виводить гібриди з найкращими показниками такі, як Антей (+), Меркурій (OR), Одіссей іМі та проводить аграрні виставки з новими зразками.
3. ВНІС – всеукраїнський науковий інститут селекції, який створює і впроваджує нові сорти і гібриди сільськогосподарських культур.
4. Селекційно - генетичний центр «Агро – Ритм» – займається виробництвом насіння і виведенням нових гібридів соняшнику.
5. Агрофірма «Сади України» – вирощує і допрацьовує високоврожайні гібриди соняшнику з 1989 року, виробництво елітного посівного матеріалу.
⭐На яку врожайність можна розраховувати?
У більшості цих гібридів потенціал врожайності вище 50 центнерів з гектара. реальні врожаї в Україні часто досягають вище 40 центнерів з гектара.
⭐Чи стійкі гібриди до вовчка всіх рас?
В селекції цих гібридів в основному ми пропонуємо варіанти з устройчивостью 6 + і 7 + рас. Зателефонуйте нам і ми підберемо кращий для вас варіант.
⭐Чи стійкі гібриди до посухи?
В селекції цих гібридів є варіанти, які виведені спеціально для посушливих регіонів. Зателефонуйте нам і ми підберемо кращий для вас варіант.
Які умови доставки і оплати?
Відправлення здійснюється в основному безпосередньо з насіннєвих складів у Київській та Херсонській області
Найпростіший і безпечний варіант - можна оплатити при отриманні на Новій Пошті.
Якщо ви уявляєте господарство і платники ПДВ-з вами укладається договір від імені компанії виробника. Все офіційно .
Соняшник Ясон 2,7 т/га
Соняшником задоволений, якби була волога то було б ще краще. Посіяли з комплексним добривом, а по листу з добрив вже нічого не вносили, не бачили сенсу, бо сухо було. На полі була амброзія то внесли Геліантекс спочатку соняшник трохи присадило наче, то вирішили як антистресант внести Гумат, потім він відійшов і нормально вискочив. Зібрали по 2,7 т\га.
Соняшник Ясон 20ц/га
Завжди намагаюсь обирати недорогий посівний матеріал, але щоб якість відповідала нормам. Сіяв на початку травня без добрив взагалі. Оранку вже 5 років як не проводжу, тільки дискування. Попередник-озима пшениця. Навіть гербіцид не застосовував- тільки механічна обробка. Результат середній 20ц/га, але враховуючи затрати, то дуже задоволений.