Професійний аграрний інтернет-гіпермаркет:
Насіння, Добрива, Засоби Захисту Рослин
Працюємо стабільно і
чесно з 2005 року!
Більше 5000 аграріїв
України наші клієнти!
Нашу продукцію застосовували
більш ніж на 1 600 000 га!

ГУМАТ КАЛІЮ СКЛАД І ХАРАКТЕРИСТИКА

 У нашій статті ми даємо повну роз'яснення про склад гумату калію. Повна інформація і характеристика гумату калію для допомоги у вирощуванні рослин і отриманні відмінного результату. 

Короткий зміст статті:


 

 

Гумат калію є поширеним в Україні органічним добривом.  Крім органіки в ньому присутній повний набір необхідних для росту і розвитку рослин мікроелементів. Найкориснішим, серед добрив, в основі яких лежить торф , є рідкий гумат калію, який відмінно себе зарекомендував в різних напрямках сільського господарства.

 

 

Будь-велике і мале рослина потребує постійного харчуванні, а гумат калію рідкий насичене мікроелементами. Після витяжки з торфу гумінових кислот і корисних речовин – відбувається перехід речовини в нову форму. Готовий препарат нагадує по густоті і в'язкості сироп чорно – шоколадного кольору. Концентрація солей гуміновихих кислот в 1 літрі препарату-30гр.

гумате крім гумінових кислот присутні мікроелементи:

 • Мідь
 • Цинк
 • Молібден
 • Марганець
 • Кобальт
 • бор

Найкориснішою властивістю гумат калію є швидка доставка поживних речовин, прямо до кореневої системи в легко доступній формі (хелатній ). Відбувається повне і швидке насичення насаджень потрібними макро і мікроелементами. Наприклад, при застосуванні гумату для ЗЕРНОВИХ культур урожай підвищується майже на третину. Це одна з причин популярності гумату калію в Україні.

 

 Умови застосування гуматів

 

Щоб гумати принесли користь, а не шкоду дуже важливо дотримуватися інструкції з використання препарату. Необхідно звернути увагу, що для обробки грунту і обробки рослин дозування і способи внесення речовини відрізняються. 

Для збалансованого стану ґрунту рекомендується проводити осінню (післязбиральну) і весняну (передпосівний) обробки. Дотримуючись цих рекомендацій, досягається:  

 • захист від шкідників, бур'янів, хвороб (застосовується разом з гербіцидами, фунгіцидами та інсектицидами для мінімізації шкідливого впливу на грунт);
 • мінеральне живлення грунту (підсилюють засвоєння поживних речовин на 15-20%).

 

 

 Правильний вибір гумату – запорука позитивного результату

 

Сьогодні ринок гуматів і гумінових препаратів досить різноманітний, тому вибір зробити важко. Щоб обраний препарат дав бажаний результат, необхідно враховувати: 

 1. Витрата речовини (слід розрахувати оптимальне необхідну кількість гумату: в розчині 0,3-3% речовини, в порошку – 80% і більше). 
 2. Розчинність. 
 3. Біологічна активність компонентів гумату (чим активніше складові, тим краще результат). 
 4. Діюча речовина (натрій, калій, амоній; для відновлення ґрунту рекомендується вибір зупинити на гумате калію).

 

 Недоліки гуматів

 

Незважаючи на всі сприятливий вплив на відновлення ґрунту, гумати володіють і негативними характеристиками:

● речовини, виготовлені на основі бурого вугілля, містять важкі метали;  

●     сапропельные препарати багаті на отруйні речовини;

●     результати життєдіяльності каліфорнійських черв'яків, як основа гумінових препаратів, можуть закислять і заражати грунт;

●     величезна кількість підробок, які погіршують стан та шкодять ґрунті, а не відновлюють її;

●     утворення нерозчинних сполук при паралельному використанні з кальцієвою селітрою, фосфорними добривами;

●     при застосуванні великої концентрації пригнічують рослини, оскільки надлишкові гумати пов'язують поживні речовини в грунті. 

 

Тому, розглядаючи особливості гуматных добрив і відгуки про їх застосування, можна зробити висновок, що це одна з універсальних і досить ефективних засобів, які абсолютно безпечні для навколишнього середовища. Але для того, щоб отримувати великий і якісний і стабільний урожай, необхідно правильно використовувати гумат калію, який після цього ви не проміняєте ні на що.

 

 

 Застосування гумату калію

 

Абсолютно на будь-якій стадії розвитку конкретної рослини можна здійснювати, так звані підживлення. Залежно від того, якого результату ви бажаєте досягти, будуть відрізнятися способи застосування. Тому запам'ятайте те, що тільки правильне використання гуматних добрив сприяє отриманню хорошого врожаю. 

 1. Замочування насіння. У літрі води слід розвести близько 50-100 р гуматного добрива на 100 кг насіння. Насіння у такому розчині повинні бути витримані протягом доби, а ось для цибулин рослин буде достатньо 8 годин. Живцями буде досить 14 годин. У промислових масштабах досить ефективним є поверхнева обробка посівного матеріалу . 
 2. Полив. Цей процес необхідно здійснювати тільки на етапі вегетації рослини, при цьому перерви між цими процедурами повинні складати близько 10-14 днів. У перший раз на одну рослину має бути витрачено приблизно 0,5 л розчину з поступовим збільшенням аж до літра. Якщо ви займаєтеся висаджуванням розсади, то на цьому етапі можна влити розчин гумату в грунт, після чого подібні дії повторити при появі перших бутонів і на етапі цвітіння. При розведенні на 200 л теплої води необхідно взяти 1 л. гумату калію.  
 3. Добриво. Якщо ви бажаєте використовувати гумат калію в якості добрива, то в такій ситуації кінцевий розчин для обробки повинен бути досить слабким. Використовувати при цьому його можна в якості добрива для обприскування. По суті, саме через листові пластини відбувається найбільш ефективне засвоєння всіх необхідних елементів. На 200-300 л води потрібно взяти 0,5-1л гумату калію.  

Обробка грунту. Детоксикація землі, деструкція стерні з допомогою гумату калію проводиться для того, щоб можна було поліпшити саму структуру грунту, в яку будуть висаджені сільськогосподарські культури. Потрібно 2-4 л гумату калію розвести у 200-300 л води на 1 Га, вносити під передпосівну культивацію (рекомендується спільне використання з КАС, ЖКП в одній баковій суміші). Так само практикують використання сухого гумату. 

 

Гумат використовується дуже просто, а ефект від його застосування виправдовує всі вкладення і зусилля. В якості основних компонентів добрива використовуються такі складові, як:

 • витяжка з торфу;
 • гній;
 • зерный іл;
 • бурий вугілля.           

 

Натуральні складові препарату демонструють чудове стимулюючу дію. Таким чином, під час попереднього замочування насіння рослин можна вплинути на швидкість появи перших сходів. При обробці складом гумату калію живців збільшуються шанси на їх прискорення. 

 

Для насіння, саджанців і живців необхідно виготовити розчин з розрахунку 0,5-1л гумату на 10л води. Замочувати слід на 10-15 годин за 24 години до висадки. 

Якщо ж гумат застосовується в зрошенні рослинних культур, то слід розвести 50 мл в 10 літрах води (1л на 200-300л). Однорічні рослини слід обробляти двічі:

  1. Під час утворення бутонів.  
  2. Під час цвітіння. 

 

Багаторічні культури обробляти рекомендується 4 рази:

 1. Ранньою весною.  
 2. Через три тижні.   
 3. При появі бутонів.   
 4. При цвітінні.     

Застосування рідкого гумату калію передбачає змішування концентрату у воді в залежності від майбутнього застосування та різновиди рослинної культури, яка підлягає внесенню. Така різновид препарату використовується для замочування насіння та інших посадкових матеріалів, а також для добрива в кореневій зоні. 

Для поліпшення якості грунту, гумат додається в грунт в якості розчину в пропорції 1-2 %. 

 Гумат можна ефективно застосовувати і для рослин кімнатного змісту, так як горщик обмежує можливість утворення такого важливого речовини, як гумус. Якщо вводити препарат, то можна спровокувати ріст і цвітіння, що відбуваються з березня по вересень. Удобрювати необхідний, приблизно, раз на два тижні. У жовтні-лютому підгодовувати слід раз на 6 тижнів. Обприскування здійснюється розчином гумату: 100 мл препарату на 1 л води. Дуже важливо, ретельно зволожувати все листя. Полив кімнатних рослин виконується точно таким же розчином. 

 

 

На тонну насіння рослин піде порядком 10 літрів приготованого розчину. Нижче наведена таблиця витрати робочого розчину гумату калію на деякі овочі і фрукти. 

 

                                  

Рослинна культура

                       

                                  

Витрата робочого розчину (л)

                       

                                  

Картопля

                       

                                  

На 1 т насіння йде 10 л розчину

                       

                                  

Огірок, Томати

                       

                                  

На 1 кг насіння йде 1 л розчину

                       

Фруктові дерева  На 10 л води йде 1 л препарату
ВиноградНа 10 л води йде 1 л препарату

 

                                   

 

Гумат не сумісний з препаратами, містять фосфор(P), адже в сукупності вони утворюють нерозчинні сполуки. Рекомендується використовувати їх окремо один від одного. 

Гумат в комплексі з мінеральними речовинами і отрутохімікатами відрізняється досить значною перевагою – це зниження вмісту нітратів та отрут у молодих рослинах і готової продукції. Змішувати препарат можна без будь-яких протипоказань з добривами органічного походження. Таким чином, можна збільшити корисність препарату, ефективність його впливу.  

 

Препарат виготовляється безліччю профільних виробників, що збиває з пантелику новачків. Дуже важливо розуміти, при виборі препарату, чим вони відрізняються один від одного. Приміром, гумат калію ГУМАТ ЛИСТ являє собою дуже концентрований засіб і підходить практично для всіх рослинних культур і для застосування на великих площах в різний період. Перед покупкою гумату слід вивчити властивості різних марок.

 

 

Гумат калію рідкий та його взаємодія з мікроелементами  

Простота застосування і здатність до створення засвоюваних сполук, зробили гумат калію самим затребуваним добривом, яке можна купити в Україні.

Він допомагає посівам отримувати величезну кількість речовин, які можуть успішно замінювати один одного, активно підштовхуючи їх до росту і розвитку.

 • Що поставляється до коріння бор дає багато зав'язі на посадках. Якщо в період цвітіння вони отримують достатнє постачання бором, то колір не опаде і бійок плодів буде набагато більше. Для вирощування великих врожаїв бобових культур, для гороху і для цукрових буряків обов'язкове підживлення бором. Він підвищує рівень необхідних вітамінів в плодах. Потрібна доза бору присутня в гуматі калію рідкому. 
 • Гумат калію містить в собі і марганець, підвищує фотосинтез в рослинах, допомагає у створенні аскорбінової кислоти і піднімає рівень цукру в кінцевій продукції. Особливо важливо отримання марганцю при вирощуванні цукрових буряків і для посівів кукурудзи. Чуйні на вміст міді в добривах: ріпак, соняшник і виноград.  
 • Концентрація міді в гумате впливає на білковий синтез, і саме завдяки їй збільшується опірність літньої спеки і вірусних і грибних захворювань, підвищується морозостійкість і посухостійкість. Першою ознакою нестачі міді стає млявість і загублений тургор у насаджень, неохоче кущиться, цвіте, плоди не утворюють повноцінного насіння. Чим більше азоту в грунті, тим необхідніше стають добавки міді, а гумат калію рідкий швидко виправить ситуацію в кращу сторону. 
 • Цинк потрібен посівам для вуглецевого обміну речовин, формуванні повноцінних зав'язей і повноцінного дихання. 
 • Бульбочкові бактерії, постачальники азоту в грунт, вимагають підкріплення та кобальтом. Збільшуючи підгодівлі молібденом, можна підвищити врожаї цвітної капусти, різні види конюшини і бобових культур. А ось кобальт сприяє підвищенню процесів азотфіксації.

 

 Застосування гумату калію на різних видах культур

 

Зернові та олійні

Для замочування насіння перед посадкою приготувати розчин: 1 л гумату калію на 10 літрів води або протруйника. Це норма на тонну насіння. 

Обробка в період вегетації. 

 

Культура

                                  Етапи обробки

Норма витрати, л/га

 

перший

другий

третий

Кукурудза

 

До початку формування п'ятого листа

 

Початок цвітіння волоті

 

---

 

0,5-1л

Овес, пшениця, просо, жито

 

Кущіння

Початок виходу в трубку

 

Прапор лист, налив зерна.

Гречка

 

2-3 листка

 

Поява бутонів

 

Формування плодів

Соняшник

 

2-3 пари листя            

Формування четвертої пари листя

 

Через два тижні

 

Ріпак Яровий та озимий

 

Поява сходів

 

Формування розетки, розгалуження

 

Поява бутонів

 

 

 

 

Зернобобові. 

 

На одну тонну насіння приготувати розчин з розрахунку 1 літр гумату калію на 10 літрів води або протруйника. 

 

 

Культура

Етапи обробки

Норма расхода, л/га

 

1

2

Вико-вівсяна суміш

 

Від появи сходів до початку зростання

 

Через 15 днів

 

Через 15 днів

 

0,5-1л

Льон

 

Фаза ялинки

Через 15-21 днів

 

Через 15-21 днів

 

Люцерна

 

Від появи сходів до початку зростання

 

Стеблування

 

 

Бутонізація

 

Буряк

 

Від появи сходів до формування третьої пари листя

 

До змикання в рядах

 

---

 

 

 

 

 

 

При використанні гумату калію в якості підгодівлі необхідно дотримувати деякі правила. 

           

 • Необходио що розчин при обпрыскивании розподілявся рівномірно по поверхні
 • Якщо використовуєте сухий гумат готовий розчин обов'язково потрібно профільтрувати, щоб дрібні частинки не забили отвори обприскувача.           
 • Не застосовувати одночасно з добривами, що мають у складі фосфор або кальцієву селітру, так як вони в суміші утворюють нерозчинні сполуки. 
 • Обов'язково слідувати інструкції застосування. 
 • Обробку рекомендується проводить рано вранці або ввечері. 

 

Кореневу підгодівлю (крапельне зрошення) проводять з розрахунку 0,2 л на 1000л води використання можливе через заждые 10-14 днів особливо рекомендується на етапі сходів культури і другий раз - під час цвітіння.  

Дуже ефективно застосування гумату калію в якості підживки для кімнатних рослин. Розчин готується з розрахунку 5-10 мл препарату на літр води, можна поливати під корінь або обприскувати листя. У період вегетації обробляти раз на два тижні, в період спокою-один раз в півтора місяці.

 

 

 Гумат калію в якості біодеструктору стерні

 

Після збору врожаю, для оздоровлення, підвищення або відновлення родючості ґрунту застосовується метод обробки пожнивних залишків гуматом калію з наступним закладенням на глибину до 10 див. Цей спосіб значно активізує грунтову мікрофлору, сприяє збагаченню орного шару, поліпшенню характеристик і структури грунту, підвищенню врожайності наступних культур. 

Найбільший ефект досягається при обробці в комплексі з аміачною селітрою. 

 

                                 

Пожнивные остатки, сухая масса

                      

                                 

Гумат калия, л\га

                      

                                 

Мочевина, кг\га

                      

                                 

Зерновые

                      

                                 

2,0-3,0

                      

                                 

30,0

                      

                                 

Подсолнечник, кукуруза

                      

                                 

2,0-4,0

                      

                                 

15,0

                      

                                 

Бобовые

                      

                                 

1,5-2,2

                      

                                 

5,0

                      

                                 

Сидеральные растения

                      

                                 

2,0

                      

                                 

3,0-5,0

                      

Робочий розчин готується з розрахунку 200-400 л на обробку одного гектара полів.

 

Переваги застосування гумату калію

 

Якість гумату калію залежить від виробника, так від сировини, з якого він виготовляється. Найкращим джерелом природних гуматів вважається торф. Торф'яний гумат калію має більш високі показники за результатами застосування і відрізняється низкою переваг перед іншими добривами і стимуляторами росту. 

 • Широка область застосування. Обробка насіння, живців, бульб, цибулин, коренева і позакореневе підживлення в період росту рослини, обробка, детоксикація і добриво грунту. 
 • Поліпшення структури, повітропроникності і влагоудерживающих показників грунту, стимулювання ґрунтової мікрофлори, зв'язування отрут, токсинів, сполук важких металів. Відновлення родючості. 
 • Сприяє вирощуванню екологічно чистої продукції, оскільки нейтралізує дію гербіцидів, знижує концентрацію нітратів на 20-30%, насичує рослина білками, амінокислотами, мікроелементами. Поліпшуються смакові якості і зовнішній вигляд продуктів, збільшуються терміни зберігання і показники транспортабельності (збереження зовнішнього вигляду при перевезеннях). 
 • Зміцнення імунної системи рослин, підвищення стійкості до всіх видів захворювань і несприятливих умов зростання (перепади температур, посуха, заморозки, обробка хімікатами). 
 • Повністю натуральний органічний склад препарату, високий вміст (80%). Всі компоненти - активні речовини, засвоюються рослинами на 100%, відсутність консервантів, низькі норми витрати при великій ефективності. 
 • Значно знижує собівартість сільськогосподарської продукції за рахунок підвищення врожайності (від 20 до 50%), також завдяки економії коштів, так як відпадає необхідність у додаткових добрив, стимуляторів росту та засоби захисту рослин. 
 • Скорочує терміни дозрівання рослин до двох тижнів, дозволяти зібрати додатковий урожай. Підвищує показники схожості насіння на 10%. 
 • Абсолютно безпечний для людини і навколишнього середовища, не містить отрут, токсинів. 
 • Служить провідником між ґрунтом і рослиною, підвищуючи продуктовий потенціал ґрунту і створюючи живильне середовище, готову до засвоєння, в той же час пов'язуючи шкідливі речовини. 

 

Незважаючи на незаперечні переваги гумату калію, не рекомендується перевищувати норми витрати, так як надлишок поживних речовин шкідливий для рослин і ґрунту, як і переїдання для людини. На родючих ґрунтах ефект застосування гумату калію не так помітний, як на мало родючих, піщаних, підзолистих, лужних. 

 

 Гумат калію для зернових культур

 

Гумат калію для зернових культур представляє собою органічне добриво, багате мінералами. Засіб ідеально підходить для різних видів пшениці, жита, ячменю. Застосовується засіб для культур в будь-яких умовах клімату. Засіб можна застосовувати на всіх стадіях росту і розвитку. 

 

Ефект від гумату калію:

 • більш висока врожайність;
 • рання схожість;
 • енергія проростання;
 • формування кореневої системи;
 •  підвищення стійкості до жорсткого клімату;
 • розвиток імунітету до захворювань;
 • зниження необхідності в застосуванні інших добрив;
 • прискорення росту рослин.     

 

Зернові культури можна обробляти одним з трьох способів і кожен з них має свої особливості:

 1. Обробка гуматом перед посівом. У цьому випадку концентрату препарату розбавляють в воді (10 л). Цієї кількості розчину вистачить на обробку тонни насіння.    
 2. Протруювання насіння з гуматом калію. В бакові суміші готуються необхідно розвести 0,5-1л концентрату, дотримуючись вказівок в інструкції до препарату.    
 3. Обробка допомогою эфироцеллюлозного прилипача, протруйника і гумата. Тут слід у бакові суміші готуються ввести 0,5-1л концентрату,   дотримуючись рекомендації інструкції.                 

 

Норма витрати гумату на 1 тонну насіння дорівнює 1 літр.  

Для озимих культур обробка виглядає наступним чином:

 1. Обробка під час сходів. 
 2. Обробка під час виходу зернових в трубку. 
 3. Обробка під час колосіння. 

 

Для ярих культур обробка передбачає два етапи:

 1. Обробка під час кущіння.   
 2. Обробка під час виходу в трубку.  

 

При обробці пшениці, жита, ячменю, тритикале гуматом калію можна домогтися збільшення врожайності на 20-40 відсотків, кущистості в кілька разів, збільшення ваги насіння, аж до 25 відсотків. Підвищується вміст клейковини в складі зерна на 5 відсотків, якість клейковини і білка в складі зерна на кілька відсотків. Обробка ЗЕРНОВИХ гуматом калію виробляє у рослин стійкість до борошнистої роси, кореневої гнилі, септоріозу і фузаріозу. 

 

 

 Гумат калію для овочевих культур і картоплі

 

Гумат калію підходить для всіх овочевих культур. Робочий розчин гумату для овочів є концентрацією 0,01-0,005 %. Його достатньо, щоб забезпечити овочевим культурам високий урожай, ефективне зростання і імунітет до захворювань. 

Щоб приготувати робочий розчин, необхідно ввести 0,5-1л гумату калію в 200-300 л води. Незважаючи на універсальність в застосуванні засобу, потрібно враховувати, що овочеві культури вимагають індивідуального підходу:  

 1. Зелені і редисці потрібно трохи поживних речовин, тому ці рослини можна обробляти не більше двох-чотирьох  раз під час          вегетації.    
 2. Томати і огірки вимагають середня кількість елементів, тому повинні оброблятися від 3 до 4 разів під час вегетації.          
 3. Капуста, морква, буряк, кабачкові мають потребу у великій кількості поживних    речовин і обробляються під час вегетації не менше чотирьох разів.      

 

Овочі можна садити через насіння або розсади. При розсадному методі, перший раз обробляти розчином гумату потрібно через 2-3 дня після висадки в грунт. Далі, перерва між обробками повинен становити 15-20 днів. 

 

Алгоритм обробки висіваних культур:

 1. Обробка після появи трьох справжніх листочків.      
 2. Обробка при появі бутонів.    
 3. Обробка при початку цвітіння.  
 4. Обробка під час плодоношення.     

 

У тепличних умовах рослини слід обробляти за допомогою гумату 4-5 разів так, щоб остання обробка була проведена за два тижні до остаточного збору врожаю. Обробка овочевих культур гуматом калію дозволяє підвищити врожайність і поліпшити зростання рослинних культур. Також цей засіб може виробити імунітет до захворювань і забезпечити захист від шкідників. При цьому, гумат калію – це екологічно чистий препарат, який дозволить виростити гарний урожай з винятковими смаковими якостями. 

 

У випадку з картоплею, гумат калію демонструє приріст урожайності, якість і більш швидке зростання. Щоб отримати високий показник необхідно виконувати передпосадковій обробку гуматом калію розчином 1л на 1т. Для приготування робочого розчину необхідно ввести в 10 літрів води. Обробку слід здійснювати в буртах не більше, ніж 0,5 метрів у висоту. 

 

Обробка робочим розчином гумату калію сприяє збільшенню зростання, збільшити врожайність аж до 15 відсотків, підвищити вміст сухої речовини і крохмалю на 10-15 відсотків у складі картоплі і знизити кількість нітратного азоту до 30 відсотків. Імунітет картоплі буде підвищений. Культура буде менше схильна до жорсткого впливу навколишнього середовища, захворювань і шкідників. Якщо використовувати гумат калію разом з іншими добривами можна отримати, в результаті, багатий урожай, поліпшити зовнішній вигляд і смакові якості плодів. 

 

 Гумат калію для плодово-ягідних культур і винограду

 

Вирощуючи плодово-ягідні культури та виноград, слід здійснювати обробку розчином гумату калію. Слід замочувати чубуки перед кільчування, щепленням. Потрібно піддавати обробці саджанці перед висадкою і виконувати прикореневу обробку. 

 

Передпосадкова обробка передбачає занурення чубуків і саджанців у робочий розчин гумату калію і залишити на 1-3 дні. Після того, як Саджанці виявляться в грунті, потрібно зрошувати їх водою. Такий метод сприяє більш ефективному розвитку кореневої системи і прискорює приживлюваність саджанців. 

Для приготування робочого розчину необхідно концентрату гумату калію ввести в 10 л вода. 

 

Обприскування розчином гумату калію теж важливо проводити. Для його приготування необхідно взяти 1-3л концентрату і розвести в 600 – 1000 літрах води. Такої кількості вистачить для обприскування 1 Га. Обприскування слід проводити під час:

 • появи бутонів;
 • формування плодів;
 • наліва ягід. 

 

Не прикореневі обробки винограду та плодово-ягідних насаджень гуматом калію можуть здійснюватися разом з речовинами і сумішами, рекомендованими для відповідної природної зони. Обприскувати виноградник можна за допомогою тракторних обприскувачів. На таке обприскування піде до 500-800 л на 1 Га.

 

Обробку фруктових дерев і виноградників слід проводити:

 • після цвітіння;
 • упро час опадання зав'язі;
 • під час закладки нирок;
 • під час зростання плодів.          

 

Обробка позакореневе під час закладки квіткових нирок дозволить захистити насадження від захворювань і збільшити врожайність навіть на наступний рік. 

Обприскування плодових рослин робочим розчином гумату калію підвищує родючість плодових культур до 32%. 

 

Обробка ягідних культур здійснюється:

 • перед появою бутонів;
 • під час початку зеленої зав'язі;
 • за два тижні до збору врожаю.      

 

Підживлення гуматом калію здійснюється починаючи з другого років вирощування ягідної культури. Щоб приготувати робочий розчин треба ввести 10 гр концентрату в 10 л води. Витрата буде складати приблизно 1,2 на 1 м2. Ягідні насадження віком від 2-х років потрібно обприскувати розчином у літній період 4 рази з перервою в 10 днів. 

 

 Гумат калію з микоэлементами

 

Власники ферм і досвідчені садівники, які вирощують сільськогосподарські культури, постійно шукають всілякі способи, які дозволять спростити не тільки сам процес вирощування, але і забезпечити високу врожайність. Це не так просто, так як необхідно:

 1. Любити хліборобську працю.     
 2. Розбиратися в агротехніці.        
 3. Володіти мінімальним досвідом. 
 4. Розуміти умови вирощування різних культур.        

Початківці фермери повинні регулярно відслідковувати ринок добрив, методом проб і помилок шукати відповідні препарати. Одним з найпопулярніших органічних добрив є гумат калію, так як має низку позитивних особливостей в порівнянні з іншими аналогами. Завдяки його застосуванню можна домогтися більш якісного росту, грунту, ергономіки. 

 

Недоліки органічний добрив

 

Класичним добривом для рослинних культур є органічне добриво. Цей метод сприяє поліпшенню властивостей грунту, покращує pH і повітряний режим грунту. Органічні добрива багаті на поживні речовини і мікроелементи, які життєво важливі для рослинних культур. Однак у таких препаратів існує ряд недоліків.< 

 

Останні дослідження показали, що органічні добрива можуть завдати шкоди рослинам і вплинути на їх естетичні якості. До їх складу входять всілякі паличні організми, яйця гельмінтів, шкідливі елементи, які залишаються в грунті після використання цих препаратів. 

 

Тести показали, що в гної присутні патогенні сероваріанти кишкової палички і сальмонели. Крім того, в одній тонні цього добрива може міститися 100 тис-1 млн насіння бур'янових рослин. 

Якщо внести в грунт багато органічних добрив, то можна:

 1. Забруднюють ґрунт і виробити в ній несприйнятливість до інших добрив;
 2. Порушити функцію самоочищення через пригнічення життєдіяльності бактерій у грунті. Це сприяє стійкості патогенних мікроорганізмів, надалі, потрапляючи в їжу людини в складі фруктів і овочів.        

 

Сучасна альтернатива органічних добрив

 

Фахівці стверджують, що гумат калію поряд з мінеральними добривами становить прекрасний комплекс для вирощування рослинних культур. 

Якщо регулярно використовувати гумат калію, то можна:

 • поліпшити якість і структуру грунту;
 • збільшити обсяги катіонного обміну;
 • поліпшити гуміфікації органічних залишків; з
 • сприяти ефективному розвитку і росту рослин;
 • поліпшити водо - і газообмін;
 • поліпшити тепловий обмін;
 • сформувати посилену кореневу систему;
 • зміцнити імунітет рослин;
 • підвищити рівень вмісту корисних елементів.      

 

Цей препарат виключно натуральний і екологічно чистий. Виходить він за допомогою спеціальної методики обробки торфу та ін В результаті, приготоване добриво не містить шкідливих елементів, насіння бур'янових рослин, токсинів, канцерогенів. Крім того, гумат калію є гіпоалергенним і сумісний з:

 • мінеральними добривами;
 • гербіцидами;
 • пестицидами.           

 

Гумат калію ефективний і безпечний у використанні, як для здоров'я людини, так і для рослинних культур. Також препарат економічний, так як:

 1. Низька вартість гумату калію відкриває можливість новачкам в сільському господарстві змішувати розчини потрібної концентрації, що виключає необхідність нести додаткові витрати на придбання готових добрив.       
 2. Гумат калію являє собою універсальний препарат, який дозволяє знизити потребу рослин в інших добривах аж до 50%.        
 3. Завдяки тому, що рослини дозрівають швидко, можна раніше збирати урожай.  
 4. Застосування гумату калію сприяє збільшенню врожайності на 10-40%.     

Одним з найважливіших плюсів гумату калію є його доступність, що поряд з високою ефективністю, що робить його одним з найпопулярніших в сільському господарстві. Він здатний підвищити врожайність, якість рослин і сприяє вирощуванню чистого врожаю з винятковими смаковими якостями. У приготуванні гумат не складний, зате дозволяє економити.

 

 До чого призводить використання гумату калію? 

Гумат калію – ефективний продукт, який дозволяє вирощувати багатий і якісний урожай, дотримуючи всі правила і рекомендації. Завдяки цьому препарату можна збільшити врожайність, що буде, безсумнівно, приємною новиною для фермерів. 

 

Якщо використовувати препарат для обробки рослинних культур при низькій і високій температурі повітря, то можна відновити хімічні реакції, які були порушені в процесі. При чому, ця властивість досягає клітинного рівня, що являє собою чудову перевагу, яким не можуть похвалитися інші добрива. 

 

Град може завдавати непоправної шкоди насадженням. Він «б'є» листя, пагони, стовбури рослин. Це негативно впливає на врожайність. Гумат калію з мінеральними і органічними добривами при догляді за рослинними культурами після граду може активувати регенерацію рослин, активізувати нирки. Нерідко в місцях, де мали місце механічні пошкодження, виникає інфекція. Гумат впорається і з цією проблемою, так як прекрасно сприяє регенерації «ран». Разом з цим, поліпшується імунітет рослин до хвороб. Внаслідок, рослина швидше повертає собі первозданний вигляд і починає рясно родючість. 

 

Під час посушливої погоди гумат калію дозволяє поліпшити засвоюваність рослинами вологи і повітря, що сприяє ефективному розвитку навіть в суворих умовах посухи. Препарат сприяє відновленню і поліпшенню структури грунту, активуючи в ньому життєдіяльність мікроорганізмів, які приводять до ефективного розвитку і харчування рослинних культур. Також слід зазначити, що, якщо використовувати гумат калію для обробки рослинних культур після заморозків, можна допомогти регенерації листя, пагонів і поліпшити обмін речовин у рослинах. 

 

Приготовитьраствор з гумату калію, придатний до вживання, зможе навіть недосвідчений господар.  Досить точно слідувати інструкції щодо застосування гумату калію і не забувати, що різні культури вимагають різної концентрації розчину. 

 

Хочете купити Гумат Калію  склад якого ідеально підходить для рослин від виробника? 
Тоді телефонуйте в наш відділ продажів: 095-515-41-66 і 098-101-20-80. 
 
 
З повагою, компанія " Агроексперт-Трейд
Востаннє змінено: 
2019-09-03
Або залишайте заявку на зворотній дзвінок,
натиснувши кнопку і заповнивши форму:
Отримайте в подарунок наші технології вирощування:
Також у нас часто запитують наступну продукцію
Гумат Калію ГУМАТ-БОР від Агроэксперт-Трейд
Гумат+Бор
Ціна: 159,00 грн/л.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Голосів: 1
Гумат Калію LF – ГУМАТ ФОРТЕ від Агроэксперт-Трейд
Стимулятор+Антистрессант
Ціна: 125,00 грн/л.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Голосів: 1
Гумат Калію ГУМАТ-ЛИСТ від Агроэксперт-Трейд
Подкормка по листу
Ціна: 63,00 грн/л.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Голосів: 1
Ви дивилися
Соняшник Лайм
ВНІС
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Голосів: 0
Насіння соняшнику Лайм-гібрид соняшнику Лайм від виробника "ВНІС" для класичної технології вирощування. Простий стабільний гібрид з прекрасними показниками врожайності. СТІЙКИЙ ДО 7 + РАС ВОВЧКА.
Фунгіцид Альтерно купити опис
Оригінал " BASF"
1445,00 грн/л.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Голосів: 1

Фунгіцид Альтерно оригінал від виробника Басф (BASF) з діючою речовиною 130 г/л піраклостробін, 80 г / л метконазол для захисту ріпаку.

Протруйник Редиго М купити в Україні
Оригінал " Bayer"
1220,00 грн/л.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Голосів: 1

Протруйник Редиго м офіційний оригінал від виробника Байєр (Bayer) з діючою речовиною протіоконазол (100 г/л) + металаксил (20 г/л) для обробки насіння кукурудзи та сої.

Інсектицид Протеус
Оригінал " Bayer"
895,00 грн/л.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Голосів: 1

Інсектицид Протеус оригінал від виробника Байєр (Bayer) з діючою речовиною тіаклоприд (100 г/л) і дельтаметрин (10 г/л) для захисту багатьох культур.