- ПН-СБ
- 8:30 - 19:30
ВСЕ ПРО ГУМАТ КАЛІЮ: МІФИ І ПРАВДА В 2024
Стільки всього і часом абсолютно протилежного написано про гуматах! Одні люди їх нестримно хвалять, закликають всіх знайомих зараз же купити гумат калію і отримувати величезні врожаї, інші настільки ж люто заперечують всяку їх користь, треті стримано заохочують, при цьому наголошуючи на позитивний особистий досвід. Прийшов час вислухати всі точки зору і об'єктивно розібратися. Далі ми розповімо все про гумат калію, про плюси і мінуси його використання в 2024.
Настав час вислухати всі точки зору і об'єктивно розібратися – «Гумат калію міфи та правда?»
- Міф перший «Всі види гуматів — одне і те ж»
Технологія видобутку гумінових препаратів – однакова, але сировина, з якої видобувається препарат – різна. І саме сировина є показником, яку кількість корисних речовин буде виділено, і якой біоактивністю вони будуть володіти.
Гумінові Добрива добувають з:
- Торфу, визнаного лідера для отримання гуматів, який має найкраще співвідношення фульвокислот, гумінової кислоти і хорошої біоактивності.
- Сапропелю (мулу з ставків), він вважається матеріалом трохи нижче сортом, так як має багато зайвих хімічних добавок. Очищення від них сильно підвищує вартість кінцевого продукту.
- Буре вугілля, займає останнє місце у видобутку за якістю. Основний склад — баластна маса, має низьку активність, у ньому мало фульвокислот.
Очевидно, що сировина різна, луги, які застосовуються для очищення, можуть бути натрієві і калієві. Дослідження довели, що якщо поля довго удобрюються гуматом натрієвих – відбувається насичення ґрунту нітратами.
Висновок: теорія не вірна.
- Міф другий «Застосування гумату калію дає хорошу економію»
Прихильники теорії твердять про можливості заощадити на засобах захисту рослин на добривах. Можливо, але розглянемо уважніше.
Беремо витрати в гривнях на 1 гектар:
- На 1 га потрібно 100 кг аміачної селітри.
- При вживанні гуматів затрати на 1 га складають 77 грн/л.
- Витрати на гумат рідкий: від 77.00 грн за 1 л.
А якщо гектарів сто? Економія підтверджена.
- Міф третій "Гумат калію" можна застосовувати і без мінеральних добавок»
Це не зовсім так. У самих порожніх грунтах, де міститься не більше 1% гумусу у верхньому шарі 1 гектара присутні приблизно 30 тонн гумінових сполук. В 1 літрі рідкого гумату калію присутні 30 грам тих же гумінових сполук. Цей літр розрахований для внесення теж на 1 га. Різниця в тому, що ці 30 р. призначені для обробки по листу 1 га посівів! Ця обробка дає рослинам стимул до швидкого зростання і розвитку. Але щоб все вдалося, земля повинна бути насичена мінерально — органічними сполуками та мікроорганізмами.
Тобто, якщо купити гумат калію і чекати, що після обробки посівів на безплідній землі він «сам по собі» спрацює — нічого не вийде. Всі заходи для підвищення врожайності повинні прийматися в комплексі.
Постановили — це не є правдою.
- «Міф» четвертий «Застосування гумату калію збільшує урожай»
Добрива купуються для збільшення врожайності. Що означає, скорочення витрат і зменшення собівартості за тонну врожаю. Одна обробка гуматами не підніме урожай, її потрібно поєднувати в комплексі з основними агрономічними прийомами. І тільки дотримання всьому технологічному ланцюгу вирощування культури + вживання добрив — дасть позитивний результат.
Треба визнати, цей міф є правдою.
Проаналізувавши всі за і проти, приходимо до висновку: застосування гуматів — одна з складових, що призводить до великих врожаїв, але тільки при ретельному і своєчасному виконанні всіх пунктів технології вирощування, необхідних для вирощування даної культури. Терпіння і труд – усе перетруть!
телефонуйте у відділ продажу: 095-515-41-66 і 098-101-20-80.