Що потрібно знати садівникам перед використанням гумату калію для малини в 2025?
Короткий зміст статті:
Малина – це багаторічний чагарник, який часто можна зустріти на присадибних ділянках. Ароматний смак цієї ягоди багатьом знайомий з дитинства. Популярність малина завоювала не тільки смаковими якостями, але і своїми корисними властивостями. Вона допомагає при простудних захворюваннях, покращує кровообіг, нормалізує тиск, зміцнює імунітет.Ягідні культури, і в тому числі малину обробляють:
- перед появою бутонів;
- під час утворення зав’язі;
- за два тижні до збору врожаю.
Підживлення гуматом калію малини здійснюється починаючи з другого років вирощування ягідної культури. Щоб приготувати робочий розчин треба ввести 10 гр концентрату в 10 л води. Витрата буде складати приблизно 1,2 на 1 м2. Ягідні насадження віком від 2-х років потрібно обприскувати розчином у літній період 4 рази з перервою в 10 днів.
Посадка саджанців малини
Малина може розмножуватися самостійно, але, щоб чагарник давав хороший урожай, він повинен рости в сприятливих умовах. Правильно обраний ділянку допоможе адаптуватися саджанцю на новому місці.
На думку фахівців, найкращий час для садіння малини – кінець серпня-вересень. Місце потрібно вибрати сонячне, просторе і без протягів.
Саджанці потрібно попередньо підготувати. Перед посадкою їх замочують на 1,5-2 години в розчині Корневін, Гетероауксину або гуматів. Це покращує процес адаптації рослини на новому місці і є профілактикою від загнивання коренів.
Висаджувати малину можна окремими кущами в лунки розміром 30 х 40 див. Також її вирощують шпалерні (стрічковим способом. Для цього робиться траншея глибиною 40 см і завширшки до 50 див. Верхній шар землі потрібно змішати з гноєм, компостом, додати гумат калію.
Кущі потрібно висаджувати на відстані не менше 60 см один від одного, між рядами витримується до двох метрів. Коріння заглиблюють в землю на 6-8 см, рясно поливають і утрамбовують грунт.
Для гарного росту малині необхідна волога. У літній час не рідше двох разів в місяць її необхідно рясно поливати (до 40 л на погонний метр). При регулярному застосуванні гумату калію рослина більш стійкий до несприятливих погодних умов і деяких захворювань. Особливо малина потребує підгодівлі в посушливе літо. На одному місці кущі добре плодоносить 10-12 років, після чого рекомендується його пересадити. Поряд з малиною не варто вирощувати пасльонові культури.
Особливості догляду за малиною
За малиною, як і всіма іншими плодовими культурами, потрібно правильно доглядати. Починається він ранньою весною. З настанням сонячних днів потрібно:
прибрати матеріал, яким утеплювали на зиму рослина;
якісно підгодувати рослина;
своєчасно провести обрізку кущів.
На молодому чагарнику навесні потрібно залишити не більше 3 пагонів, решта видалити. Перший рік саджанці потребують особливого догляду. Необхідно видаляти бур'яни, рихлити землю, підв'язувати гілочки, щоб вони не поламалися.
Після збору врожаю плодоносившие пагони необхідно зрізати біля самого кореня. Залишають найміцніші три однорічні гілки.
Гумат калію – ефективний засіб для малини
Для поліпшення росту кущі малини необхідно удобрювати. Підживлення рослин проводиться в кілька етапів за сезон:
ранньою весною;
в період закладки квіткових нирок;
через тиждень після цвітіння;
під час дозрівання плодів.
Полив і обприскування малини гуматом калію покращує ріст і захищає рослину від шкідників. Він відноситься до універсальних натуральним стимуляторів, має різні форми випуску. Виробники гарантують ефективну дію будь-якого варіанту.
Сухий препарат. Вноситься розсипом безпосередньо в грунт. Особливо зручно при великих площах, коли рідкий склад проблематично розподілити рівномірно.
Рідкий концентрат. Пляшечки невеликого розміру. Купують власники невеликих земельних ділянок.
Паста. Фінансово вигідний варіант. Перед застосуванням розвести до рідкого стану. Виходить концентрат у великому обсязі.
Гель. Новітня технологічна розробка. У застосуванні аналогічний пасти.
Більш дієвими варіантами фахівці вважають пасту і гель. Багато городників воліють рідку форму. Вона зручна в застосуванні і витрачається за один сезон.
Рідкий вид добрива має темно-бурий колір. У процесі виробництва відбувається вилучення мікроелементів з торфу. Рідка форма є концентратом, який в залежності від мети застосування необхідно розводити у різному пропорційному відношенні. У сухому вигляді гумат калію сприяє розвитку мікрофлори в грунті. Завдяки цьому добре зміцнюється імунітет рослини, прискорюється дозрівання плодів, збільшується врожайність.
У застосуванні засіб дуже просте. Його розводять згідно з інструкцією, що додається до упаковки. Але існують загальні правила.
Для замочування кореневищ, при посадці саджанців, готується розчин з розрахунку 25 крапель на 200 мл води.
- Суха форма вноситься в грунт при перекопуванні або розподіляється по поверхні на 1 м2 вноситься 2-5 грамів. Максимальна доза застосовується при забрудненні пестицидами (повна чайна ложка – 3 грама).
- При поливі робиться розчин із розрахунку 100 л на 10 м2. При обприскуванні витрачають 1 л на 10 м2.
Для приготування розчину якість і температура води не має значення. Стандартна рідина для поливу і обприскування має колір неміцного чаю. Розчин для обприскування проціджують через марлю. 
Норми добрива і час обробки кущів малини гуматом калію
культура | фаза розвитку | норма добрива |
для замочування саджанців використовують 300 мл засобу на 100 л води |
всі види смородини малина | перед початком цвітіння | 2 літра на 1 га |
через 21 день після цвітіння | -//- |
на початковій стадії дозрівання плодів | -//- |
Основним властивістю гумату калію для малини є стимуляція росту. Добриво сприяє розвитку кореневої системи, тим самим зміцнюючи вся рослина. Гумат калію екологічно чисте і безпечне речовина для рослин. Його застосування сприяє прискоренню дозрівання ягід і збільшення врожаю.
Приймаючи рішення про підгодівлі малини, перш за все, потрібно орієнтуватися на її зовнішній вигляд. Процес добрива вважається правильним, якщо за сезон розвиваються щільні пагони до 2 м у висоту, а урожай ягід з одного куща доходить до 1 кг. Якщо не вдалося досягти бажаних результатів, інтенсивну підгодівлю кущів рекомендується проводити з осені.
До чого призводить використання гумату калію для малини?
Гумат калію – ефективний продукт, який дозволяє вирощувати багатий і якісний урожай, дотримуючи всі правила і рекомендації. Завдяки цьому препарату можна збільшити врожайність, що буде, безсумнівно, приємною новиною для фермерів.
Якщо використовувати препарат для обробки рослинних культур при низькій і високій температурі повітря, то можна відновити хімічні реакції, які були порушені в процесі. При чому, ця властивість досягає клітинного рівня, що являє собою чудову перевагу, яким не можуть похвалитися інші добрива.
Град може завдавати непоправної шкоди насадженням. Він «б'є» листя, пагони, стовбури рослин. Це негативно впливає на врожайність. Гумат калію з мінеральними і органічними добривами при догляді за рослинними культурами після граду може активувати регенерацію рослин, активізувати нирки. Нерідко в місцях, де мали місце механічні пошкодження, виникає інфекція. Гумат впорається і з цією проблемою, так як прекрасно сприяє регенерації «ран». Разом з цим, поліпшується імунітет рослин до хвороб. Внаслідок, рослина швидше повертає собі первозданний вигляд і починає рясно родючість.
Під час посушливої погоди гумат калію дозволяє поліпшити засвоюваність рослинами вологи і повітря, що сприяє ефективному розвитку навіть в суворих умовах посухи. Препарат сприяє відновленню і поліпшенню структури грунту, активуючи в ньому життєдіяльність мікроорганізмів, які приводять до ефективного розвитку і харчування рослинних культур. Також слід зазначити, що, якщо використовувати гумат калію для обробки рослинних культур після заморозків, можна допомогти регенерації листя, пагонів і поліпшити обмін речовин у рослинах.
Приготовить раствор з гумату калію, придатний до вживання, зможе навіть недосвідчений господар. Досить точно слідувати інструкції щодо застосування гумату калію і не забувати, що різні культури вимагають різної концентрації розчину.
Хочете купити Гумат Калію для малини від виробника?
Тоді дзвоніть нам сьогодні!
+38-095-515-41-66, +38-098-101-20-80
З повагою, компанія " Агроексперт-Трейд