- ПН-СБ
- 8:30 - 19:30
Гумат калію для дерев і мікродобрива на 2024: використання, інструкції, рекомендації
Агроексперт-Трейд рекомендує:
Категорія:
Чому гумат калію для дерев і мікродобрива необхідні і переваги їх використання в 2024.
Короткий зміст статті:
У вирощуванні плодових дерев у кожного садівника завжди є власний підхід до самого процесу зростання, спрямований на досягнення максимальних результатів. Використання як органічних, так і мінеральних добрив має безліч прихильників, однак якщо говорити про аспекті екологічності, то кожен погодиться, що органічні добрива є биоразлагаемыми. Після того, як добриво виробляє свій ресурс повністю, воно просто розкладається в грунті, не володіючи жодним залишковим дією, характерною для мінеральних добрив. Тому варто детальніше зупинитися на такому добриві, як гумат калію.
Гумат калію (LF-Гумат Лист) дуже популярний серед кваліфікованих садівників. Однак ті ентузіасти, які випробували його на практиці, удобрюють свої плодові дерева гуматом і надалі. Однак для початку варто розібрати, що ж мається на увазі під цим визначенням. Гумат калію створюється на основі витяжки гумінових кислот, велика кількість яких знаходиться в низинному торфі. Таким чином, можна стверджувати, що це добриво має повністю органічне походження, при цьому використовувати його потрібно на різних етапах росту рослин. Розберемо детальніше, яким чином:
Плодова культура | Фаза внесення | Препарат норма внесення | Витрата робочого розчину |
Плодові дерева (яблуня, абрикос, груша, слива, персик, вишня і ін) | Замочування коренів саджанців | LF-Гумат 1,0-2,5 л/ра | 400-600 л води на 1 га |
Рожевий бутон | LF-Гумат 2,0 л/ра + LF- Ультрафит 3 л /га + LF-Биобор-140 1-2 л/га | ||
Формування зав'язі | LF- Плодово - ягідні 2л/га | ||
Налив | LF-Гумат 1,0 л/ра + |
Користь від використання гумату калію для дерев
Використання цього добрива в ході кожного з етапів розвитку плодового дерева має унікальне дію, виходячи саме з дендрологічної фази. Виглядає це наступним чином:
1. На фазі рожевого пуп'янка використання гумату калію посилює стійкість дерева до негативних впливів і стресових ситуацій біотичного походження. З'являється стійкість до дії фітопатогенів і підвищення імунітету до традиційних захворювань плодових дерев.
2. У період формування зав'язі дерево особливо піддається різним стресам. Використання гумату сприяє активації механізмів адаптації, сприяє правильному формуванню зав'язей і їх стійкості, а також покращує загальні товарні показники майбутніх плодів.
3. В період активного наливання плодів використання даного добрива прискорить загальні терміни дозрівання, покращить загальні смакові, колірні показники і позитивно позначиться на термінах зберігання плодів після збору врожаю, а також знизить рівень нітратів, накопичених у плодах у ході розвитку.
Додатково, також як профілактика від хвороб, є рекомендація проводити обробку дерев кожні 2-4 тижні: LF-Гумат Лист 1,0-3,0 л/га+ LF-Ультрафит 2л/га+ LF-Фіто-М 0,5 л/га на 600-1000 л води.
Якщо практикувати обприскування гуматом калію після збору врожаю, а саме в осінній період, дерева стануть набагато стійкіше до традиційних грибкових захворювань і стресу, з яким неминуче пов'язано зимовий час.
Особливості застосування гумату калію для дерев
Якщо застосовувати гумат калію в зв'язці з отрутохімікатами або мінеральними добривами, то кінцевий результат буде набагато ефективніше. Немає ніяких обмежень на використання в комплексі з калієм, добривами з високим вмістом азоту, з усіма можливими видами добрив органічного походження. А ось з фосфорним добривами експериментувати не варто. Якщо змішати обидва види підживлення, то в силу хімічного складу утворюються хімічні сполуки, нерозчинні у воді. З цієї причини найкращим варіантом буде вносити фосфорні добрива та гумат калію окремо.
Перевірити сумісність гумату калію з окремими видами отрутохімікатів або специфічними органічними добривами досить просто. Потрібно змішати в невеликій пропорції обидва препарату, і наочно переконатися в тому, чи утворюється осад в отриманій суміші. Якщо ніяких утворень виявлено не було, то суміш можна сміливо застосовувати на плодове дерево. Варто зазначити, що використання мінеральних добрив та отрутохімікатів в комплексі з гуматом калію допомагає значно знизити вміст нітратів і отрути в рослині або самому ж врожаї.
Як і з іншими подібними добривами, є абсолютно неприпустимим проводити обприскування в той період дня, коли сонце світить особливо яскраво, оскільки це негативно позначиться на кінцевому результаті і просто спалить листя. Винятком є випадки, коли погода похмура і в найближчі години після обробки плодового дерева повинен пуститися дощ. Ідеальним часом для проведення обприскування є вечір або ранок.
Якщо температура повітря знаходиться поза межами від +10 до +28, то обробку не слід проводити в наступні періоди:
● після того, як дерева вже відцвіли;
● в період опадання зав'язі;
● під час фази закладки квіткових нирок;
● під час формування плодів.
Ефект від LF-Гумат, після його застосування один раз під час періоду вегетації, видно неозброєним оком, тому за високу ефективність результатів він полюбився садівникам і городникам.
Хочете купити Гумат Калію для дерев від виробника?
Тоді дзвоніть нам сьогодні!
+38-095-515-41-66, +38-098-101-20-80
З повагою, компанія Агроексперт-Трейд
Дата публікації:
2023-05-15
Востаннє змінено:
2024-01-04