Професійний аграрний інтернет-гіпермаркет:
Насіння, Добрива, Засоби Захисту Рослин
19
Працюємо стабільно і
чесно з 2005 року!
Більше 11000 аграріїв
України наші клієнти!
Нашу продукцію застосовували
більш ніж на 2 300 000 га!

Яблунева і Каліфорнійська щитівка способи боротьби в 2024

Агроексперт-Трейд рекомендує:

Яблунева щитівка – Lepidosaphes ulmi L. (Homoptera: Diaspididae) цей шкідник поширений по всій території Україні в плодових і декоративних насадженнях. Паразитує на плодових деревах, чагарникових і трав'янистих рослинах. Далі ми детально розповімо про шкідника і способи боротьби з ним в 2024.

Опис шкідника

Щиток живий самки коричневий, подовжений і зігнутий у вигляді коми, до складу щитка входять 2 личинкові шкірки, які виступають за контур головного кінця щитка. Перша личинкова шкурка жовтого кольору, друга коричневого, довжина щитка самок до 3мм. Тіло самки видовжене, голова і передня груди – вузькі, жовтуватого кольору 1-2 мм. Самців зустріти дуже рідко, по виду мають щиток подібний особини самки, але меншого розміру. Бродяжка блідо-жовтого кольору, довжиною 0,3 мм

Спосіб життя шкідника

Має 1 покоління в році, яйця зимують під щитками самки, яйця мають стійкість до впливу низьких температур до мінус 32 0С. Відторгнення личинок з яєць починається при температурі вище плюс 10 0С, десь в кінці квітня-травня, масовий вихід личинок починається під час цвітіння яблуні, бродяги поширюються по всьому дереву, локалізуються на стовбурах, пагонах, гілках, іноді на плодах, дуже багато поширюється на молодій корі і гілках і відразу покриваються щитком з білих воскових ниток, які переплетені між собою. Через 10-15 днів личинки 1-го віку линяють і з'являються личинки 2-го віку, личинки не мають вусиків, ніг, жовтого кольору, щиток складається з секреторних виділень і шкурки личинки 1-го віку. Через 28 днів личинки линяють і перетворюються в самок, загальний період від яйця до дорослої особини триває 45-50 днів. Доросла особина з'являється приблизно в липні місяці, розвивається вона протягом місяця, розмір їх тіла і щитка збільшується в 2,5 рази. В кінці липня-серпня самки приступають до відкладання яєць і десь за 2 місяці відкладають до 100 штук. Після відкладання, яєць самка гине. Щитівка розмножується у великій кількості, покриваючи нерідко повністю вся рослина. Рослини, пошкоджені цим шкідником відстають у рості, погано ростуть, погано розвивається листова поверхня, дають плоди низької якості, особливо слід звертати увагу на молоді рослини, оскільки яблунева щитівка найбільшої шкоди завдає саме молодим рослинам.
Каліфорнійська щитівка – Quadraspiditus perniciosus Corns (Homoptera: Diaspididae). Поширений шкідник по всій Україні, особливо в Херсонській, Івано-Франківській, Одеській, Тернопільській, Закарпатській, Чернівецькій, Кримській, Запорізькій, Вінницькій областях. Паразитує на понад 200 рослинах, це в першу чергу плодово-ягідні, декоративні та лісові насадження.

Опис шкідника

Щитки самок округлої форми, коричнево-сірі або темно-сірі розміром до 2 мм, за розміром можуть бути різні в залежності на якій культурі фітофага харчується. Це може бути різні сільськогосподарські культури, сорти однієї і тієї ж культури і навіть рослини одного виду і сорту, але різного віку. Тіло самки кругле, плоске, жовтого кольору. Щиток самця подовжений, менший за розміром самки до 1 мм, шириною до 0,5 мм, майже чорний, жовтуватого кольору. Дорослий самець жовтого кольору, з добре розвиненими вусиками, ногами і однією парою крил. Личинки 1-го віку світло-жовтого кольору довжиною до 0,25 мм, личинка 2-го віку схожа за формою тіла на самку, діаметром до 0,42 мм

Спосіб життя  шкідника

Протягом року розвивається від 1 до 4 поколінь. В Україні розвиток зустрічали тільки 2 поколінь. Зимують личинки під щитками на корі стовбурів і гілок. Пробудження личинок відбувається навесні з розвитком нирок до кінця квітня, протягом травня зустрічаються тільки дорослі особини. В червні відбувається відродження личинок бродяжок, які поширюються у великій кількості по всій рослині прісасиваясь до   листя, гілок і плодам. У липні починають з'являтися самки 2 генерації, тривалість повного циклу становить 30 днів. Після поширення цього шкідника рослини погано розвиваються, чітко видно нерівності кори дерев, у місцях харчування на рослині виникає почервоніння, деформація і опадання, загибель нирок, гілок, опадання листя. Якщо шкідника не контролювати, то до кінця 3-го року відбувається всихання гілок, розтріскування кори і знижується якість плодів, а саме деформація і поява червоних плям. Втрати врожаю становлять від 20 % і вище, в середньому 50% плодів.
Контроль за шкідниками потрібно проводити постійно, орієнтуючись на цикл розвитку шкідника. Застосовувати засоби захисту рослин при виявленні ЕПШ (економічного порогу шкодочинності) і краще проводити профілактичні заходи, щоб контролювати поширеність цього шкідника як плодових так і декоративних насадженнях.
Якщо Ви не знайшли відповіді на свої питання або ж з'явилися нові, обов'язково зателефонуйте нам за номером телефону 095-515-41-66. Наші співробітники, дипломовані фахівці, що мають великий стаж трудової діяльності, проведуть консультацію, допоможуть знайти найбільш ефективні рішення для захисту Ваших посівів від бур'янів.
 

Ознайомитися з різними видами Канадської гречки ви можете на сайті.

Якщо ви шукаєте джерело рослинного масла і кормового білка, відмінним варіантом буде озимий ріпак.

Востаннє змінено: 
2024-01-03
Або залишайте заявку на зворотній дзвінок,
натиснувши кнопку і заповнивши форму:
Отримайте в подарунок наші технології вирощування:
Мы рекомендуем
Інсектицид Смерть Жукам від Агроэксперт-Трейд
Ціна: 1190,00 грн/кг
Інсектицид Димевит від Агроэксперт-Трейд
Ціна: 205,00 грн/л.
Інсектицид АЦ Люкс від Агроэксперт-Трейд
Ціна: 600,00 грн/кг
Інсектицид Разіт від Агроэксперт-Трейд
Ціна: 900,00 грн/л.
Інсектицид НАПОВАЛ від Агроэксперт-Трейд
Ціна: 800,00 грн/л.
Ви дивилися
Насіння Ріпаку Гектор РС від Агроэксперт-Трейд
Ярий гібрид під Раундап
1900,00 грн/п.е.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Голосів: 1
Гектор РС — це ярий середньоранній ріпак, стійкий до гербіцидів суцільної дії (Раундап та аналоги), з відмінними агрономічними характеристиками.
Насіння Ріпаку Аксель від Агроэксперт-Трейд
Ярий гібрид під Класичну технологію
2000,00 грн/п.е.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Голосів: 1
Аксель — це ярий ранньостиглий класичний гібрид ріпаку, який відзначається поєднанням швидкого початкового розвитку та стабільної врожайності. Завдяки рівномірному достиганню та високій стійкості до розтріскування стручків, цей гіб
Насіння Ріпаку Кларенс ІМІ від Агроэксперт-Трейд
Ярий гібрид під Clearfield
2600,00 грн/п.е.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Голосів: 1
Кларенс ІМІ — це інтенсивний ярий гібрид ріпаку, який поєднує високу врожайність із відмінною стійкістю до хвороб і стресів.
Насіння Ріпаку Карината від Агроэксперт-Трейд
100,00 грн/кг
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Голосів: 1
Карината (Brassica carinata) — это инновационная культура для экологического покровного земледелия и биоэнергетики