Насіння, Гумат калію, Мікродобрива
Безпосередньо від Виробника
Працюємо стабільно і
чесно з 2005 року!
Більше 4500 аграріїв
України наші клієнти!
Нашу продукцію застосовували
більш ніж на 1 500 000 га!

Вирощування соняшнику за технології no-till в Україні

Все більше вітчизняних аграріїв вибирають технологію нульового обробітку ґрунту no-till. Тому в даній статті ми розглянемо умови та особливості вирощування соняшнику потехнологии ноу-тілл.

 

Короткий зміст опису технології:


 

 

Що таке технологія no-till для соняшнику

Розвиток сільського господарства сопутствуется зростанням обсягів виробництва, впровадженням нових технологій. Все більше використовуються технології мінімального обробітку ґрунту: дрібна, поверхнева, нульова. При no-till технології земля не вспахивается, а спеціальним чином оброблені залишки рослин шаром покривають поверхню поля.  Виходячи з наукових досліджень, технологія більш позитивно впливає на біологічні, хімічні та фізичні властивості ґрунту порівняно з традиційними технологіями обробки грунту.
Оскільки верхнього шару грунту не наноситься пошкодження, технологія запобігає появі повітряної і водної ерозії грунту, і істотно краще зберігає вологу. Завдяки цьому, використання технології найбільш ефективно в посушливих регіонах, а також при погодних умовах з великими опадами, на земельних ділянках, які розміщені на схилах. Завдяки чому створюються сприятливі умови вирощування, після того як ви посіяли насіння соняшнику.
 
 

Які переваги дає технологія ноу - тілл для вирощування соняшнику

Найважливіші переваги технології no-till, які сприяють підвищенню врожайності соняшнику:
  1. Збільшується в ґрунті вміст органічних речовин, азоту, магнію, калію, кальцію
  2. Підвищується впитываемая ємність грунту.
  3. Поліпшується структура ґрунту, підвищуються инфильтрационные властивості., збільшується кількість вологи і зростає потужність грунтових агрегатів.
  4. Збільшується чисельність ґрунтової біоти.
Для контролю за шкідливою сегетальной рослинністю, вельми доцільно застосовувати системні препарати загальної дії, що належать до класу гліфосатів. Саме вони є найбільш екологічно сприятливими, оскільки після прояв токсичного впливу швидко нейтралізується в процесі біологічного розпаду мікроорганізмами грунту. Гербіциди суцільної дії виступають відмінною альтернативою передпосівної обробки землі для контролю за більшою частиною злакових і широколистих бур'янів у посівах соняшнику.
Ще одним із способів зменшення чисельності бур'янів у технології no-till, є зволікання з термінами посівів соняшнику. Переважна частина всіх бур'янів мають схильність до раннього проростання, тому їх знищують ще до посіву культури.
 
 

Які гербіциди використовуються при технології no-till

Сьогодні часто для контролю за бур'янами в посівах соняшнику використовуються гербіциди, розроблені на основі діючих речовин ЕРТС, трифуларина, пендеметалину, еталфлурамина. Ці препарати використовуються проти злакових бур'янів. Препарати на основі трифуларина і еталфлурамина, гранульованої форми, дуже широко застосовуються для обмеження бур'янів посівах соняшнику за технологією no-till.
Важливо. Основною умовою для успішного використання даних препаратів, є достатня кількість опадів, які вкрай потрібні для розчинення гранул.
Бур'яни, особливо в самому початку вегетаційного періоду, можуть нанести вагомий шкоди соняшнику, і знизити врожайність, вміст олії. Разом з цим, слід пам'ятати, що вибір дозволених гербіцидів для посівів соняшника великим назвати важко, тому для скорочення витрат варто застосовувати і механічні способи знищення бур'янів.
Доцільно використовувати міжрядний обробіток посіву.
 

Як правильно використовувати гербіциди при вирощуванні соняшнику за технологією no-till

Внесення гербіцидів при вирощуванні соняшнику за технологією no-till відрізняється від внесення при традиційному способі вирощування.  Головна відмінність полягає в іншому виборі заходів контролю бур'янів у період, коли поля пустують.  При відсутності механічної обробки змінюється не тільки кількість бур'янів, а і їх вид.  Більшу загрозу становлять бур'яни, формують дрібні насіння. Для боротьби з ними рекомендується використовувати і грунтові, і післясходові гербіциди.
 
Увага. Важливо мати власний план щодо використання пестицидів, так, щоб було виключено негативний вплив на наступні у посівної зміни сільгоспкультури.
 
При використанні гербіцидів у no-till важливо враховувати різні стратегії контролю бур'янів. одна може передбачити знищення бур'янів ранньою весною, дворазовим застосуванням гербіцидів, перший раз після танення снігу і другий, безпосередньо перед посівом. Саме така система найбільш оптимальна при ризику великої посухи. У разі, коли весна, навпаки, відрізняється великою кількістю опадів і існує ризик затримки з висівом соняшнику, варто дати можливість бур'янам прорости і розвинутися, а далі знищити їх безпосередньо перед проведенням сівби.
При використанні технології no-till в системі контролю бур'янів важливим фактором є залишки рослин, які покривають верхній шар землі. Вони пригальмовують проростання бур'янів, змінюють екологічні умови, істотно обмежують їх розвиток. Придушення бур'янів проявляється при підвищенні кількості рослинних залишків, і збільшується на 12%.
 
 
Підведемо підсумки. Технологія no-till для вирощування соняшнику дозволяє (при правильному використанні!) істотно збільшити врожайність культури і отримати більший вміст олії в насінні. На врожайність впливають такі особливості технології:
  1. Створюються оптимальні умови для вирощування соняшнику в посушливих умовах.
  2. Високий вміст поживних речовин і вологи в ґрунті, створюють гарні умови для формування врожайності.
  3. Ефективна боротьба з бур'янами, які, як відомо, можуть знизити врожайність культури до 30%.
 

Хочете отримати консультацію або

придбати наше насіння соняшнику?

Телефонуйте за телефонами +38-095-515-41-66, +38-098-101-20-80

Востаннє змінено: 
2019-07-21
Або залишайте заявку на зворотній дзвінок,
натиснувши кнопку і заповнивши форму:
Отримайте в подарунок наші технології вирощування: