- ПН-СБ
- 8:30 - 19:30
Шкідник посівів соняшнику довгоносик, найефективніші способи захисту і боротьби з довгоносиком в 2024
Агроексперт-Трейд рекомендує:
Велику небезпеку для посівів соняшнику являє довгоносик двох видів: сірий буряковий і чорний буряковий. Більш детально про комах, про шкоду, яку вони наносять посівам, і про найбільш ефективні способи боротьби в 2024 ми розповімо в нашій статті.
Що таке сірий буряковий довгоносик:
Жук довжиною 8-12 мм, Тіло вкрите дрібними бурувато-сірими прилеглими волосками, а по боках і знизу - сірої луской. Передня спинка вже чим надкрила, має округлі боки і пряму основу. Вусики ростуть з боків головотрубки. Довгоносик виходить із зимівлі ранньою весною. Яйцекладка припадає на початок травня і триває до кінця серпня. Самки довгоносика відкладають яйця біля рослин, які використовують в їжу, в землю на глибину 1 - 3 мм. Довжина личинки становить 10-13 мм см, трохи зігнута, має циліндричну форму, покрита невеликими волосинками. Личинки 1 року життя білого кольору, другого - жовтуваті. Розвиток триває 12-15 місяців. Зимує в стадії жука і різновікових личинок, які використовують в їжу коріння багаторічних бур'янів, де концентрується у величезній кількості. Сірий буряковий довгоносик поширений на території всієї України, але найбільш численний у центральній та східній Лісостепу. Крім соняшнику вражає буряк, бобові та інші культури.
Що таке чорний буряковий довгоносик:
Жук довжиною 7-9 мм Тіло блискуче чорного кольору. Зверху не опущене, знизу в сірих волосках. Головотрубка товста і коротка. Передня спинка і надкрила мають округлу форму. Надкрила опуклі. Крила над крилами не розвинені, тому жук не літає. Личинка біла, довжиною 12-15 мм, має широкий грудний щиток, на останньому сегменті з 12 міцними довгими щетинками. Яйце овальної форми, білого кольору, завдовжки 1 ммі в шириною 0,5 мм. Комаха многоядное, пошкоджує соняшник, буряк, горох, капусту, картоплю та ін. культури. Яйця самка відкладає в квітні, розміщуючи їх у ґрунт на глибину 3-5 див Одна самка відкладає до 300 яєць. В середньому через місяць я яєць виходять личинки, які живуть у ґрунті на глибині 20-40 см і харчуються корінням рослин. Зимують личинки середнього віку. Влітку другого року вони переходять у стадію лялечки в грунті на глибині 25-40 див. Як правило, є супутником інших видів довгоносика, але у Дніпропетровській області виступає домінантним шкідником.
Якої шкоди завдає довгоносик соняшнику:
- Найбільшої шкоди виявляє на ранніх стадіях, об'їдаючи насіннєві частки і паростки, які ще не з'явилися над поверхнею грунту.
- Проріджування посівів, в деяких випадках може повністю знищити посіви.
- При появі справжніх листків жуком знищуються їх краю.
- Зниження врожайності, недобір врожаю.
Які найбільш ефективні способи захисту соняшнику від довгоносика:
- Повне знищення бур'янів, які є кормом для комахи і його личинок.
- Суворе дотримання правил сівозміни і правильний підбір попередника.
- Передпосівна обробка насіннєвого матеріалу протравлювачем.
Якщо після прочитання виникли або залишилися питання, телефонуйте за номерами телефону нашим агрономам. Наші співробітники, дипломовані агрономи, з великим досвідом роботи, проконсультують і допоможуть знайти найбільш ефективні способи захисту посівів соняшнику від довгоносика і від усіх існуючих шкідників.
Дата публікації:
2023-02-09
Востаннє змінено:
2024-01-04