- ПН-СБ
- 8:30 - 19:30
Шкідник посівів кукурудзи-західний кукурудзяний жук. Шкода, способи боротьби та захисту кукурудзи в 2024
Агроексперт-Трейд рекомендує:
В останні роки на території України зареєстровані спалахи розмноження найнебезпечнішого ворога кукурудзи від західного кукурудзяного жука. Небезпека жука велика, тому його віднесли до карантинних об'єктів. У нашій статті ми докладно розповімо про вредителе і способи боротьби з ним в 2024.
Короткий зміст статті:
Як виглядає західний кукурудзяний жук. Як розмножується. Основна інформація
Випадки поширення західного кукурудзяного жука зареєстровані на території Львівської області та Закарпаття. Жуки мають тіло овальної форми, жовтувато-бурого кольору з смарагдовим відтінком. Розмір тіла 0,4-0,7 див. На надкрилах є плями. У самок три чорні точки, у самців точки зливаються в одну смугу. Самки жука мають менший розмір, ніж самці і мають більш темне забарвлення. Личинки західного жука здатні харчуватися і розвиватися тільки на кореневих системах кукурудзи. Наносять шкоду листя і багатьом іншим частинам кукурудзи. Зимують яйця у верхньому шарі ґрунту на земельних ділянках після кукурудзи.
Відродження личинок починається одночасно з появою перших сходів і активним ростом кореневої системи кукурудзи з початку травня і триває до кінця липня. Негативно на личинок впливає засуха, чим нижче рівень вологи в ґрунті, тим вище смертність жука.
Жуки з'являються в кінці червня, початку утворення волоті і живуть близько 1,5 місяця. Самка заривається в грунт біля рослин і відкладає яйця при температурі повітря 19-33 градуси цельсія. На щільних сухих грунтах основна маса яєць знаходиться на глибині до 16 див., а на добре зволожених (в основному при зрошенні) майже 85% яєць зберігаються на глибині до 45 див.
У зоні ризику розмноження західного кукурудзяного жука: низинні частини в руслах річок передгірській частині Закарпаття, Полтавській, Чернівецькій, Черкаській, Одеській областях, де під кукурудзу відведено понад 25% усіх площ. Згідно з науковими даними, в даний час відбувається початковий етап інтенсивного заселення шкідником нових екологічних ніш. З часом можуть статися зміни в поведінці фітофага і його пристосування до екологічних умов нашої країни.
Якої шкоди посівам кукурудзи завдає західний кукурудзяний жук:
- Личинки жука пошкоджують кореневі системи, у результаті чого рослина в'яне, вылягают, гнуться і не можуть сформувати плоди. Дуже часто в результаті кукурудза засихає і гине.
- На листьевых пластинах жуки вигризають смужки, після чого листя біліють. пошкоджують мітелку, що істотно знижує кількість пилку. Також шкодять качани.
- В період наливу - молочного дозрівання зерна жуками перегрызается оболонка, оголених на верхівці качанів, зерен і повністю з'їдається їх вміст.
- Недобір врожаю коливається від 35 до 100%.
Які існують способи захисту і боротьби із західним кукурудзяним жуком ан посівах кукурудзи:
- Поширення по всьому світу західного кукурудзяного жука досягає загрозливих масштабів, тому найважливішим у захисті посівів кукурудзи є спостереження і своєчасне виявлення шкідника.
- В Україні способи боротьби ще не розроблені, тому аграріям рекомендується використовувати досвід західних колег.
- Вносити спеціальні хімічні посіви під час посіву, під час появи сходів.
- Суворе дотримання фітосанітарних норм. Введення карантину.
Якщо після прочитання виникли або залишилися питання, телефонуйте. Наші співробітники, дипломовані агрономи, з великим досвідом роботи, проконсультують і допоможуть знайти найбільш ефективні способи захисту посівів кукурудзи від західного кукурудзяного жука і від усіх існуючих шкідників.
Дата публікації:
2023-02-17
Востаннє змінено:
2024-01-04