- ПН-СБ
- 8:30 - 19:30
Шкідник посівів кукурудзи сірий кукурудзяний довгоносик, способи боротьби і захисту в 2024
Агроексперт-Трейд рекомендує:
Категорія:
Велику небезпеку для посівів кукурудзи являє довгоносик сірий кукурудзяний. Більш детально про комах, про шкоду, яку вони наносять посівам, і про найбільш ефективні способи боротьби в 2024, ми розповімо в нашій статті.
Короткий зміст статті:
Що таке сірий кукурудзяний довгоносик. Як виглядає і розмножується
Жук довжиною 6-8 мм, Тіло вкрите має бурувато-сіре забарвлення. Покрита дрібними лусочками. прилеглими волосками, а по боках і знизу - сірої луской. Передня спинка вже чим надкрила, має округлі боки і пряму основу. Вусики ростуть з боків головотрубки. Має добре розвинені крила і літає. Період розвитку фітофага триває один вегетаційний період. Довгоносик виходить із зимівлі ранньою весною. Самки довгоносика відкладають яйця біля рослин, які використовують в їжу, в землю на глибину 1 - 2 мм. Довжина личинки становить 10-13 мм см, трохи зігнута, має циліндричну форму, покрита невеликими волосинками. Відроджуючись личинка заривається у грунт на глибину 20-60 див. для пошуку їжі, поїдаючи кореневі системи рослин. Розвиток триває 60-75 днів. Далі відбувається закукливание личинки. З Жуки нового покоління з'являються наприкінці серпня початку вересня. Сірий кукурудзяний довгоносик поширений на території всієї України, але найбільш численний у Південно-Західних регіонах. Крім кукурудзи вражає соняшник, буряк, бобові та інші культури.
Якої шкоди завдає сірий довгоносик кукурудзі:
- Ранньою весною поїдають озимі, при появах сходів кукурудзи перебираються на них. Об'їдають листя до основної жили і наносять пошкодження стебла. Дуже часто шкодять кукурудзу ще до появи сходів, поїдаючи коріння.
- Прорежение посівів, в деяких випадках може повністю знищити посіви.
- При появі справжніх листків жуком знищуються їх краю.
Які найбільш ефективні способи захисту кукурудзи від сірого довгоносика:
- Передпосівна обробка насіннєвого матеріалу спеціальним протравлювачем.
- Лущення стерні.
- Правильний вибір попередника, дотримання правил сівозміни.
- Зяблева оранка після злакових.
- Внесення азотних добрив.
- Післясходове боронування.
- Посів стійких до шкідників гібридів і сортів.
Дата публікації:
2023-02-19
Востаннє змінено:
2024-01-04