- ПН-СБ
- 8:30 - 19:30
Шкідник соняшника степовий цвіркун. Способи захисту і боротьби соняшнику від степового цвіркуна в 2024
Агроексперт-Трейд рекомендує:
До найпоширеніших шкідників соняшнику відноситься степової цвіркун. У нашій статті ми розповімо про вредителе, шкоду, яку він завдає посівам, і найбільш ефективних способах захисту в 2024.
Короткий зміст статті:
Який зовнішній вигляд степового цвіркуна. Як розмножується. Інформація про степового цвіркуна.
Імаго цвіркуна 12-19 мм. Має чорний колір і круглу голову. Крила комахи і надкрила розвинені. Яйцеклад у півтора рази довше ніж задні стегна. Задні лапи знизу чорні, іноді мають буре вкраплення. За один сезон розвивається тільки одне покоління. Зимують личинки під грудками землі, рослинними залишками, а норах завглибшки до 35 см. Дорослі особини з'являються в травні, кладка яєць відбувається через місяць в червні. Самки за допомогою яйцеклада поміщають яйця по одному в грунт. Личинки до осені досягають середнього віку і відправляються на зимівлю. Найбільш поширений степової цвіркун в зоні степу та півдня України.
Якої шкоди завдає цвіркун степової посівам соняшника:
- Найбільшої шкоди наноситься в період появи сходів.
- Під'їдає молодих рослин у нижній частині, з'їдає листя і насіннєві частки.
- Може стати причиною загибелі всіх сходів.
- Недобір врожаю на рівні 25%.
Які найбільш ефективні способи захисту соняшнику від степового цвіркуна:
- При високій чисельності шкідника найефективнішим способом захисту виступає агротехнічний метод, який полягає в глибинної оранки.
- Хімічний метод захисту полягає в обробці посівів у фазі 12-18 листя шляхом обприскування спеціальними препаратами, які дозволені в Україні.
- В період вегетації рекомендується обприскування фунгіцидом.
- Дотримання правильної сівозміни.
- Передпосівна обробка насіннєвого матеріалу протравлювачем.
- Посів в оптимальні терміни.
- Підвищення стійкості рослин до стресів і захворювань.
Якщо після прочитання виникли або залишилися питання, дзвоніть за номерами телефонів відділу продажів. Наші співробітники, дипломовані агрономи, з великим досвідом роботи, проконсультують і допоможуть знайти найбільш ефективні способи захисту посівів соняшнику від степового цвіркуна і від усіх існуючих шкідників.
Дата публікації:
2023-02-13
Востаннє змінено:
2024-01-04