- ПН-СБ
- 8:30 - 19:30
Шкідник соняшника травневий жук. Найефективніші способи захисту посівів в 2024
Агроексперт-Трейд рекомендує:
Хрущ (Melolontha ), по факту, його личинки, завдають величезної шкоди посіву сільськогосподарських рослин, зокрема, посівам соняшнику. У нашій статті ми розповімо про жука, шкоду, яку він завдає рослинам і найбільш ефективні способи боротьби з ним в 2024.
Сам жук має довжину 22-36 мм. Тіло широке і опукле. Личинки хруща с - образні, зігнуті, мають довжину до 50 м, м'ясисті з рудою головою. Їх розвиток триває 4 роки, після цього вони перетворюються на лялечки в грунті на глибині близько півметра. Молоді жуки, які залишаються на зимівлю, з'являються в кінці літа. Навесні, коли підвищується температура, жуки виходять з місць зимівлі і живляться зеленню і листям. Самки відкладаю яйця в грунт через 2 тижні після вильоту кладками на глибину 10-14 см, а через півтора місяці з'являються личинки. Зимують личинки і жуки різного віку в землі. Поріг шкідливості для посівів соняшнику становить 3 личинки на м 2.
Якої шкоди завдає травневий жук і його личинки соняшнику:
- Жук живиться молодими листям, зав'яззю і квітами.
- Саме коренева система є основною їжею для личинок. Суттєвих пошкоджень можуть завдати на перших етапах розвитку соняшнику.
- В результаті посіви прореженные, знижується врожайність.
Які найбільш ефективні способи боротьби з травневим жуком на посівах соняшнику:
- При низькій концентрації личинок у грунті достатнім буде передпосівної обробки насіннєвого матеріалу соняшнику перед посівом. важливо використовувати для обробки інсектицид, який дозволений в Україні.
- Дотримання агротехнічних заходів.
- Ретельне обробіток ґрунту, основний і передпосівний.
- Оптимальні строки і норми висіву.
Дата публікації:
2023-02-07
Востаннє змінено:
2024-01-04