- ПН-СБ
- 8:30 - 19:30
Шкідник кукурудзи совка. Шкода, способи захисту і боротьби в 2024
Агроексперт-Трейд рекомендує:
Серед родини совок в Україні найбільш поширена озима совка, яка належить до сімейства підгризаючих совок. Завдає великої шкоди посівам кукурудзи, соняшнику і багатьом іншим сільськогосподарським культурам. У нашій статті ми розповімо докладніше про совку, шкоду, якої вона завдає, і про найбільш ефективні способи боротьби з шкідником в 2024.
Короткий зміст статті:
Як виглядає совка. Як розмножується. Дані про совку
Совка - надзвичайно небезпечний многоядний шкідник. Її гусень завдає шкоди більш ніж півсотні культур і рослинам. Найбільше від шкідливого впливу совки страждають: кукурудза, соняшник, цукровий та кормовий буряк, пшениця, ячмінь та ріпак. Найбільш сприятливі умови для розвитку совки в зоні Степу та Лісостепу.
У нас совка розвивається у двох поколіннях. Розмах крил метелика становить 33-35 мм. Передня пара крил комахи сіро-бура, рідше має білувато-сірий окрас або сіро-чорний. Крила мають плями посередині. У самок задня пара крил має сіро-буре забарвлення, а у самців білі з темними жилками. Яйця совки круглої форми, поверхня ребриста. Доросла гусениця має довжину 5см., сіруватого забарвлення з маслянистим блиском і смугами вздовж по довжині. Лялечка світло-коричнева, блискуча, 1,7-2,1 див.
Зимує совка з стадії гусениці середніх і старших віку, в землі на глибині 18-21 див. Для зимівлі вибирають різні поля сівозміни. Навесні, після пробудження, гусениці закукливаются. Виліт метеликів першого покоління відбувається в середині-кінці декаді травня при температурному режимі ввечері від +14 до +23 градусів, ввечері або вночі.
Основна частина метеликів концентрується на рослинах, які перебувають у фазі цвітіння, і що використовується ними в їжу. Яйця відкладаються на бур'янах або ж безпосередньо в грунт. Одна самка совки може відкласти 410-850, а при сприятливих умовах і харчуванні, майже 3000 яєць.
Якої шкоди завдає совка посівам кукурудзи:
- До третього віку гусень совки використовують в їжу тільки листя кукурудзи, спочатку з'їдаючи м'яку тканину тканини, а потім прогризаючи дірки наскрізь.
- Гусениці старших і середніх покоління пошкоджують кореневу шийку і черешки рослин.
- Пошкоджені рослини в посівах швидко засихають і гинуть. У деяких випадках, совка може повністю знищити посіви.
Які існують самі ефективні способи захисту і боротьби з совкой на кукурудзі:
- Правильний вибір попередника і дотримання правил сівозміни. Сівба в ранні терміни.
- Передпосівна обробка насіннєвого матеріалу протравлювачем, до речі ми пропонуємо купити насіння кукурудзи, обарботанной вже препаратами, або також самі препарати для обробки у нас.
- Глибока зяблева оранка.
- Міжрядна обробка посівів на початку вегетаційного періоду
- Використання трихограми на початку та під час масового відкладання совкой яєць.
- Обробка посівів хімічними препаратами, які дозволені в Україні.
Якщо після прочитання виникли або залишилися питання, телефонуйте. Наші співробітники, дипломовані агрономи, з великим досвідом роботи, проконсультують і допоможуть знайти найбільш ефективні способи захисту посівів кукурудзи від совки і від усіх існуючих шкідників.
Дата публікації:
2023-02-11
Востаннє змінено:
2024-01-04