- ПН-СБ
- 8:30 - 19:30
Шкідник посівів кукурудзи смугаста хлібна блішка, шкода, способи боротьби з шкідником в 2024
Агроексперт-Трейд рекомендує:
Серед шкідників, який знищують лиття, найбільший завдає шкоди сільськогосподарським культурам смугаста блішка хлібна. Особливо шкодить жук кукурудзі. У нашій статті ми більш детально розповімо про блішку, про те, яку шкоду вона завдає і які засоби використовувати для боротьби з шкідником на посівах кукурудзи в 2024.
Як виглядає смугаста хлібна блішка. Як розмножується. Основна інформація
Смугаста хлібна блішка поширена на всій території нашої країни. Жук має овальне тіло, розміри від 0,2 до 0,9 мм Тіло має чорне забарвлення, є дві поздовжні смуги жовтого кольору. Зимують жуки на узбіччях доріг, біля лісів, у поверхневому шарі ґрунту. а саме під рослинними залишками. Літ перезимувавших жуків триває до середини червня, далі їхня чисельність різко скорочується. Найбільш інтенсивне живлення, тобто шкоди посівам, відзначається при температурі повітря від 18 до 22 градусів цельсія . У період з травня по липень, самки відкладають яйця в ґрунт на глибину 1-3 см. У ґрунті личинки розвиваються на дрібних відростках кореневих систем злакових культур. У першій половині червня з'являються жуки нового покоління, які живляться виключно на посівах кукурудзи.
Після збирання врожаю блішка відлітає в місця зимівлі. Має одну генерацію. Особливу шкоду наголошується в роки з ранньою посушливої весни.
Який завдає шкоди кукурудзі смугаста хлібна блішка:
- Перезимувавші жуки шкодять раннім посівам кукурудзи, виколупуючи на листках культури невеликі ділянки або маленькі ямки.
- Рослини відстають у рості і розвитку. Схильні до стресових проявів навколишнього середовища.
- Найбільшої шкоди кукурудзі завдають жуки молодого покоління, які з'являються в червні і масово концентруються на посівах.
- Знижується якість продукції, погіршуються посівні характеристики.
- Недобір урожаю досягає 60%.
Які найбільш ефективні способи захисту і боротьби з смугастої хлібної блішкой на посівах кукурудзи:
- Дотримання правил сівозміни.
- Передпосівна обробка насіннєвого матеріалу протравлювачем.
- Проведення обприскування посівів інсектицидами, які дозволені для використання в Україні.
Дата публікації:
2023-02-11
Востаннє змінено:
2024-01-04