- ПН-СБ
- 8:30 - 19:30
Ваточник сирійський (Asclepias syriaca)
Агроексперт-Трейд рекомендує:
Категорія:
Ваточник сирійський - це гілкове дводольну рослина сімейства кутрових. Народні назви – млечная трава, эскулапова трава. Родом з Північної Америки, в Європі вирощувалося як олійна культура, але деякі види згодом здичавіли. Росте повсюдно, крім жарких, посушливих районів.
Опис ваточника сирійського
Висота дорослої рослини варіюється від одного до двох метрів. Листки широкі, довгі (до 25 см). Квіти з'являються влітку, вони зібрані в парасольки рожевою забарвлення, мають аромат гіацинта. Після цвітіння, з липня по жовтень ваточник утворює плоди – серпообразные коробочки, всередині яких коричневі, вкриті шовковистим пухом, насіння. Стрижневий корінь проростає в грунт на глибину до чотирьох метрів і утворює численні горизонтальні відгалуження, розташовані ярусами.
Хімічні властивості ваточника сирійського
Листя і стебло рослини при пошкодженні виділяють густу отруйну рідину, що містить глюкозид асклепиадин, також в ній є речовини – еластомери, компоненти для смол і каучуку. Ефірні олії присутня у всіх частинах рослини, але найбільше їх в кольорах. Насіння ваточника на двадцять відсотків складаються з жирних олій, і ще в них виявлений строфант – цінне і рідкісне речовина, що застосовується в лікуванні ряду серцевих хвороб (порушення ритму, ішемічна хвороба, серцева недостатність).
Сфери застосування ваточника сирійського
Спочатку рослина використовувалося як технічна сировина для виготовлення грубого волокна (мотузки, тканини). Насіння служили сировиною, з якого отримували технічне масло. З молочного соку намагалися виробляти каучук і гуму, але цей процес виявився дуже дорогим, а отримана продукція відрізнялася низькою якістю. Сьогодні ваточник сирійський виконує декоративні функції. Крім цього, є ще кілька областей застосування різних частин рослини.
1.Парфумерна промисловість. Французька парфумерна компанія «Coty» знайшла застосування ефірного масла квіток ваточника при виробництві парфумів.
2.Косметологія. Завдяки великій кількості амінокислот в рослині, препарати на його основі входять до складу багатьох фитокремов і масок, що володіють поновлюючими, омолоджуючими властивостями.
3.Кулінарія. У ряді країн з молодих пагонів рослини готують страви, за смаком нагадують спаржу.
4.Текстильна промисловість. Пух, зібраний з дозрілого насіння, здатний відштовхувати вологу і добре утримує тепло, тому його застосовують для набивання подушок і зимового одягу.
5.Народна медицина. Екстракт, приготовлений з ваточника, – відмінний засіб боротьби з незаживающими ранами і добре заспокоює шкіру в місцях укусу комахами.
Якщо Ви не знайшли відповіді на свої питання або ж з'явилися нові, обов'язково зателефонуйте нам за номером телефону 095-515-41-66. Наші співробітники, дипломовані фахівці, мають великий стаж трудової діяльності, проведуть консультацію, допоможуть знайти найбільш ефективні рішення для захисту Ваших посівів від бур'янів.
А також у нас в каталозі є засоби для добрива ваших рослин:
- Гумат Калію https://agroexp.com.ua/gumat-kaliya-zhidkiy-instruktsiya-primenenie-kupit-tsena-ot-proizvoditelya,
- Хелат Бора https://agroexp.com.ua/helatnoe-mikroudobrenie-lf-bor-140,
- інші рідкі мікродобрива https://agroexp.com.ua/helatnyie-mikroudobreniya-ot-proizvoditelya-kupit-tsena.
- Гумат Калію https://agroexp.com.ua/gumat-kaliya-zhidkiy-instruktsiya-primenenie-kupit-tsena-ot-proizvoditelya,
- Хелат Бора https://agroexp.com.ua/helatnoe-mikroudobrenie-lf-bor-140,
- інші рідкі мікродобрива https://agroexp.com.ua/helatnyie-mikroudobreniya-ot-proizvoditelya-kupit-tsena.
Дата публікації:
2022-11-23
Востаннє змінено:
2024-01-04