Професійний аграрний інтернет-гіпермаркет:
Насіння, Добрива, Засоби Захисту Рослин
Працюємо стабільно і
чесно з 2005 року!
Більше 5000 аграріїв
України наші клієнти!
Нашу продукцію застосовували
більш ніж на 1 600 000 га!

ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОЩУВАННЯ СОЇ ПІД РАУНДАП В УКРАЇНІ

У цій статті ми поділимося  технологією  вирощування сої під гербіцид в умовах України, діюча речовина гліфосат. Метою застосування цієї схеми є отримання врожаю сої  від 25 ц/га.  А може навіть і до 45 ц/га.
 

Ефективна технологія вирощування сої

технологія вирощування сої під раундап

За умови того, що ви будете дотримуватися наших рекомендацій і гарних погодних умов ви зможете отримати хороший прибуток зі своєї землі.

Інструкція по застосуванню технології вирощування сої під раундап:

Попередники перед соєю

Необхідно врахувати, що на перших етапах росту сої сильно розвивається коренева система, а ріст рослин сповільнений. Це зумовлює її низьку конкурентоспроможність у боротьбі з бур'янами. При цьому сою під гербіцид сіють дуже часто в Україні саме з метою очистити поле від дводольних та однодольних бур'янів. Звичайно ж найкращі попередники для сої це зернові та кукурудза. Але якщо у вас ситуація на полі вимагає застосування гербіциду раундапу, і ви не хочете втрачати рік, то ви просто потрібно буде скоригувати технологію з урахуванням ваших особливостей.

У свою чергу соя, як бобова культура, є чудовим попередником для всіх культур сівозміни. Залишаючи в ґрунті після збирання добре розвинену кореневу систему з бульбочковими бактеріями, вона сприяє накопиченню азоту (60-80 кг/га), поліпшення структури і родючості грунту. Соя використовує важко розчинні поживні речовини з нижніх шарів грунту і включає їх в кругообіг живлення наступних культур. У стандартній ситуації на 1 га вона залишає після себе  у полі близько 40-80 кг азоту, 20-25 кг фосфору і 30-40 кг калію.

Технологія бробки грунту перед посівом сої

 Після зернових попередників поле лущать дисковими лущильниками на глибину 6-8 див Своєчасне лущення ефективний у боротьбі з однорічними бур'янами і забезпечує збереження післязбиральної вологи ґрунту, що дуже важливо в Умовах Півдня, Сходу і Центру України (виключення може бути збирання зернових комбайном з мульчераскидывателем).

технолонія-вирощування-сої

Глибина зяблевої оранки під сою 20-25 см. Глибока оранка сприяє розвитку кореневої системи та збільшує кількість бульбочкових бактерій.

 Від початку весняного обробітку грунту до посіву в середньому термін складає 30-40 днів, що дає можливість якісно підготувати ґрунт і провести боротьбу з бур'янами за допомогою первинних агротехнічних заходів.

 Навесні, як тільки ґрунт перестає мазати, закривають вологу шляхом боронування важкими боронами. Передпосівний обробіток ґрунту здійснюють на глибину посіву. Висока якість підготовки ґрунту забезпечують комбіновані агрегати Комбінатор, Компактор, Європак. Вони добре вирівнюють поле, що дуже важливо при збиранні врожаю. Т. к. боби розміщуються на надто високо над землею, в середньому 14-17 см,  і при скошуванні застосовують низький зріз рослини сої. На погано вирівняному полі низько скосити буде дуже проблематично  і частина бобів може залишатися на стеблах незібраними. А це втрата грошей.

Добрива сої перед сівбою

Норми мінеральних добрив для сої під раундап встановлюють залежно від вмісту поживних речовин у грунті та рівня запланованого врожаю тощо. Фосфорні і калійні добрива (Р45-60К45-60), такі наприклад  як «Екоплант» вносять під зяблеву оранку. Азотні добрива, як правило, при дотриманні вимог агротехніки не застосовують. Стартову дозу азоту (N20-30) дають під культивацію на бідних ґрунтах та після гірших не удобрених попередників. Для формування врожаю 2,5 т насіння з гектара соя виносить з грунту 124 кг азоту, 22 кг фосфору, 102 кг калію, 34 кг кальцію, 23 кг сірки, 191 г цинку, 18 кг магнію, 207 г марганцю, 865 р заліза і 75 г міді. Для планування  більш багатих врожаїв рекомендуємо підібрати для себе відповідну формулу.  При цьому особливу увагу приділяють кальцію, так як у рослин при його дефіциті виникає утруднення засвоєння азоту, вам потрібно приділити кальцію, оскільки його нестача призводить до зменшення врожаю і вмісту білка в бобах. Особливо це стосується Полісся і Північного Лісостепу, де ступінь насичення ґрунту кальцієм досить низький.

 вирощування-сої-під-раундап

Вибір сорту  і  передпосівна технологія підготовки насіння сої

При виборі сорту сої при вирощуванні з використанням гербіциду, ми обов'язково рекомендуємо брати насіння сортів, стійких до глифосату. Показники чистоти посівного матеріалу повинні бути не менше 97%, схожість і енергія проростання від 90%. До речі ми можемо порекомендувати насіння сої під раундап сорти нашого виробництва Аполло.

Перед посівом насіння сої необхідно обробити бактеріальними бактеріями-інокулянтами, які будуть стимулювати фіксацію азоту з повітря і ґрунту.  Приріст урожаю зерна сої від інокулянтів  складає 3-4 ц/га.

 Також для захисту від хвороб зерно сої, рекомендуємо опрацювати їх фунгіцидом. В останні роки ми використовуємо Ультрафит — унікальний біо препарат, створений Інститутом Мікробіології УААН. Його бактерії сої працюють і як инокулят і як фунгіцид. Детальніше про гаусин можете прочитати на нашому сайті. При ймовірності ураження грунтовими шкідниками також скористатися системними інсектицидами.

Для стимуляції проростання зерна сої та підтримки рослини на першому етапі вегетації ми використовуємо обробку насіння гуматом калію.

Витрата препаратів: 1-2  л Ультрафит + 1 Гумату Калію + 6-8 л води. Дуже важливо обробляти цієї робочої рідиною безпосередньо перед самим посівом. Інакше якщо ви обробите навіть за день раніше, бактерії можуть почати активне розмноження і насіння злипнуться.

Посів сої

 В Україні практикують технологію посіву сої суцільним способом з шириною міжрядь близько  15 див. Рекомендована густота посіву становить 900-1000 тис. штук на гектар. Вагова норма коливається у межах  120-140 кг/га Соя при цьому не галузиться, швидше росте і дозріває, що важливо для північних областей. Посіви із звуженими міжряддями і суцільні малі забезпечують середню врожайність 28-35 ц/га, що дає результат на 2-3 ц/га більше, ніж при широкорядних посівах.  Взагалі використання широкорядних посівів у всіх культурах має сенс якщо в подальшому планується проводиться прополка.

вирощування-сої

Глибина посіву сої

 У зв'язку з тим, що під час проростання соя виносить сім'ядолі на поверхню грунту, вона вельми чутлива до глибині загортання насіння. Оптимальна глибина загортання насіння 4-5 див. На важких запливаючих ґрунтах, в умовах достатнього зволоження сіють на глибину 3-4 см В умовах недостатнього зволоження глибше 5-6 див. Зазвичай сою сіють сівалками СЗ-3,6 або спеціальними соєвими сівалками УПС-12.

Терміни посіву сої

 Сіяти сою починають, коли грунт на глибині загортання насіння прогрівається до 12-14°С. В господарствах північного Лісостепу оптимальний строк сівби сої на зерно — перша декада травня, допустимий до 20 травня. При більш пізньому посіві тут можуть не дозріти навіть ранньостиглі сорти. В південно-західному Лісостепу краще сіяти сою в останній декаді квітня і початку травня. У західних областях і на Поліссі кращий термін посіву — перша половина травня.  У роки з ранньою весною сіють раніше, як тільки грунт прогріється до оптимальної температури. Пізні, середньопізні і середньостиглі сорти необхідно висівати в першу чергу, а середньоранні і ранньостиглі — в кінці оптимальних строків.

При дуже ранньому посіві в холодну грунт сходи затримуються, знижується польова схожість насіння пошкоджується шкідниками та хворобами, урожай зерна зменшується.

сучасна-технологія-вирощування-сої

Рекомендована схема захисту та підживлення посівів сої при вирощуванні

 • Одразу ж після сівби поле коткують для поліпшення умов проростання насіння і підвищення польової схожості.
 • Відразу після сходів ми рекомендуємо обробити сою гуматом калію Гумат Лист (1-2 л Гумату + 3-4 кг карбаміду на 200-300 л води на га)
 • У фазі 3-6 справжніх листків листків посіви обприскують баковою сумішшю (1,5 л гербіциду Раундап + 1 л Гумат Калію для зняття стресу).
 • Після цього через кілька днів проводимо обробку 1 л гумату калію  + 5 літрів инсектно-фунгіцидної біо-препарату Гаусин +  3-4 кг карбаміду на 200-300 л води на га.
 • При великій кількості бур'янів проводимо до змикання рядів другу обробку глифосатом (1,5 л гербіцид Раундап + 1 л Гумат Калію для зняття стресу).
 • У період масової бутонізації – комплексне Мікродобриво ЛФ-Бобові + 1 літр Мирокудобрения Бор з Молібденом + 5 літрів инсектно-фунгіцидної біо-препарату Гаусин +  3-4 кг карбаміду на 200-300 л води на га. Бор застосовувати обов'язково, оскільки він допомагає сформувати зав'язь стрючка на 15-25% квіток більше ніж без її застосування.
 • В період цвітіння зазвичай ми роботи не проводимо.
 • На етапі формування бобів – 1-2 л гумату калію+ 3-4 кг карбаміду на 200-300 л води на га  + при необхідності 2-3 літрів инсектно-фунгіцидної біо-препарату Ультрафит (р)
 • У разі якщо соя страждає від високих температур і посухи то для зняття стресу від спеки ми рекомендуємо застосовувати препарат Біо-Кремній + Гумат Калію.
 • Для захисту від шкідників (плодожерка, кліщі, трипси, совка, огнівка, попелиця) застосовують системні інсектициди за необхідності.

 Прибирання врожаю сої

Основною ознакою повної стиглості є опадання листя, підсихання і побуріння стебел і бобів, відділення насіння від їх стулок, зниження вологості до 14-16%.

Основний спосіб збирання — пряме комбайнування на низькому зрізі (4-6 см).

 Щоб прискорити дозрівання пізньостиглих сортів, а в холодні роки — і середньостиглих, застосовують десиканти. Сою обприскують у фазі початку побуріння бобів нижнього і середнього ярусів за 6-7 днів до збирання (наприклад дикват). Десикація дає можливість на 10-12 днів раніше почати збирання зерна і зменшити втрати врожаю при збиранні.Для зменшення подрібнення насіння, обороти барабана знижують до 550-650 в хвилину при вологості більш е 14% і до 400-500 — при меншій вологості.

 Зерно після збирання негайно очищають і просушують. Вологість насіння при зберіганні повинна становити 10-14%.

Хочете посіяти в 2020 році раундапоустойчивую сою? Тоді дзвоніть нам сьогодні
+38-095-515-41-66, +38-098-101-20-80
З повагою, компанія " Агроексперт-Трейд

 

Востаннє змінено: 
2020-04-29
Або залишайте заявку на зворотній дзвінок,
натиснувши кнопку і заповнивши форму:
Отримайте в подарунок наші технології вирощування:
Також у нас часто запитують наступну продукцію
Інокулянт Інокулянт для Сої від Агроэксперт-Трейд
Жидкий и Сухой
Ціна: 355,00 грн/кг
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Голосів: 0
Мікродобриво LF — МолІбден від Агроэксперт-Трейд
Молибден - 37%
Ціна: 243,00 грн/л.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Голосів: 0
Фунгіцид Ультрафіт (Гаупсин, Гуапсін) від Агроэксперт-Трейд
Фунгицид+Инсектицид
Ціна: 87,00 грн/л.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Голосів: 2
Мікродобриво LF-БОБОВІ від Агроэксперт-Трейд
Для Сои, Гороха
Ціна: 111,00 грн/л.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Голосів: 1
Мікродобриво LF — БОР 140 від Агроэксперт-Трейд
Бор - 14%
Ціна: 155,00 грн/л.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Голосів: 2
Гумат Калію ГУМАТ-ЛИСТ від Агроэксперт-Трейд
Подкормка по листу
Ціна: 63,00 грн/л.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Голосів: 1
Ви дивилися
Насіння ріпаку Коррел купити в Україні
Коссад Семанс
2025,00 грн/кг
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Голосів: 1

Насіння озимого ріпаку Коррел-гібрид озимого ріпаку для вирощування за класичною технологією. Гібрид без протруйника. Характеризується високими показниками стійкості до ранніх заморозків. Має хорошу силу проростання при посіві.

Насіння ріпаку ПХ128 купити в Україні
«Brevant» (Піонер)
6755,00 грн/кг
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Голосів: 1

Насіння озимого ріпаку ПТ264-тип MAXIMUS. Має високі показники олійності насіння. Демонструє прекрасні результати врожайності при вирощуванні в складних кліматичних умовах. Характеризується стійкістю до фомозу.

Насіння ріпаку ПТ279КЛ купити в Україні
«Brevant» (Піонер)
7075,00 грн/кг
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Голосів: 1

Насіння озимого ріпаку ПТ264-гібрид озимого ріпаку від виробника "Brevant" (Піонер). Для вирощування за технологією Clearfield. Дуже пластичний гібрид. Добре адаптується до зовнішніх грунтово-кліматичних умов. Показує прекрасні показники врожайності навіть в умовах посухи....

Насіння ріпаку ПТ264 купити в Україні
«Brevant» (Піонер)
6755,00 грн/кг
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Голосів: 1

Насіння озимого ріпаку ПТ264-має високі показники стабільності і якості врожаю при різних грунтово-кліматичних умовах. Характеризується високим рівнем стійкості до розтріскування стручків.