Тритикале озиме Папсуївське-високоврожайний сорт озимого тритикале.Рекомендується для вирощування на всій території України.Прекрасно адаптується до зовнішніх грунтово-кліматичних умов при вирощуванні.
- ПН-СБ
- 8:30 - 19:30
Просо — посухостійка культура. Часто його використовують як страхову культуру для пересіву загиблих озимих. Просо вирощують також як пожнивную культуру на зелений корм, а в районах із тривалим вегетаційним періодом воно добре дозріває в другій половині літа і на зерно, витримує екстремально високі температури і тривалу посуху. Просо використовують в сівозміні після соняшнику для боротьби з вовчком як провокаційною культури — пастки, що спонукає насіння бур'янів проростати і подальшу його загибель. До речі в компанії Агроексперт-Трейд ви можете придбати насіння проса посівного сортів Полтавське Золотисте і Харківське 31
Кращі попередники для проса – озимі зернові, висіяні по зайнятим парам. Просо добре зростає після просапних: соняшнику, картоплі, цукрових буряків, під які внесено достатню кількість органічних і мінеральних добрив. Добрими попередниками є також зернобобові культури та багаторічні бобові трави. Після кукурудзи або перед кукурудзою просо розміщувати проблемно, оскільки обидві культури уражуються спільними патогенними організмами.
Обидва сорти вимогливі до якісної підготовки грунту. Способи основного і передпосівного обробітку ґрунту залежить від попередника і типу грунту. Рекомендуємо зробити агрохімічний аналіз ґрунту і за результатами агрохімічних показників, більш детально коригувати внесення добрив.
При розміщенні проса після зернових і зернобобових культур основний обробіток грунту починають з лущення стерні на глибину 6-8 см. Після просапних, багаторічних трав ґрунт дискують двічі дисковими боронами на глибину 12-14 см. Зяблеву оранку під просо слід проводити в ранні рядки на глибину 25-27 см. На менш родючих грунтах глибина оранки становить 22-25 см. Оскільки просо добре реагує на забезпечення ґрунту вологою в посушливих районах рекомендується проводити снігозатримання.
Весняний обробіток ґрунту під просо передбачає ранньовесняне закриття вологи важкими боронами під кутом до зяблевої оранки у два сліди на глибину 3-5 см. До сівби є можливість «поверхневими» обробками очистити поле від бур'янів. Для загортання насіння на певну глибину грунт перед посівом ущільнюють, застосовуючи коткування.
Підготовка насіння.
Насіння перед сівбою протруюють використовуючи біо препарат LF – Ультрафит (фунгіцид+инсектцид, засвоєння амосферного азоту) 3л/т +LF-Гумат Лист 1л/т (стимулятор росту, підвищення посухостійкості, антистресант).
Коренева система проса в початковій фазі розвивається дуже повільно, тому воно особливо вимоглива до наявності у поверхневому шарі ґрунту азотно-фосфорних добрив. Потреба в добривах розраховують користуючись картограммами поля. На 1 ц урожаю зерна просо виносить з грунту 3,3 кг азоту, 1,5 -фосфору, 3,4 -калію і 1,2 кг кальцію. Удобрюють просо переважно мінеральними добривами, органічні — вносять під попередники.
Основна обробка — мінеральні фосфорно-калійні добрива. Рекомендується вносити під основну обробку грунту в таких дозах: на Поліссі по 60 – 70 кг/га, Лісостепу за 40 – 60 кг/га фосфору і калію; у степу 40 – 50 кг/га фосфору і 30 – 40 кг/га калію. При вирощуванні проса на солонцюватих ґрунтах степу калійні добрива не вносять. По 50 – 70 кг/га азоту більш раціонально вносити під першу весняну культивацію.
Передпосівна обробка. В рядки під час сівби на чорноземах вносять суперфосфат в дозі 10 – 15 кг/га фосфору, на підзолистих – повне мінеральне добриво з розрахунку 10 кг/га азоту, фосфору і калію.
Підживлення. Підгодовують просо при доброму забезпеченні грунту вологою, переважно азотними добривами, які вносять у дозі близько 20 кг/га азоту до виходу рослин у трубку. Використовують підживлення по листу LF-Гумат Лист 1л/га+3-5 кг/га карбаміду в баковій суміші 200-250л.
Найбільш високі і стабільні врожаї проса можна отримати при посіві в оптимальні рядки, коли грунт на глибині 10 см прогріється до 12-15С. Якщо в посівному шарі достатню вологи, насіння загортають на глибину 3-5 см, а якщо її недостатньо, глибину загортання збільшують до 5-7 см.
Дуже важливо не допускати розриву у часі між передпосівним обробітком ґрунту і сівбою, щоб посіяти насіння у вологий його шар. Оптимальна норма висіву насіння при рядковому способі сівби для: Північного Лісостепу і Поліссі − 3,7-4,0 млн /га (28-30 кг/га); Центрального Лісостепу – 3,3-3,5 млн. /га (24-26 кг/га); у Південній Лісостепу – 2,5-3,0 млн. /га (18-22 кг/га); Степу – 2,3-2,5 млн. /га (16-18 кг/га).
Щоб мати дружні сходи, після посіву посіви проса коткують кільчастими або ребристими котками. Грунтову кірку і бур'яні руйнують ротаційними мотиками або боронуванням впоперек рядків.
Для захисту від бур'янів використовують гербіциди агрітокс. 1-1,5 л/га, базагран, 2-4 л/га 2,4-Д, 0,2-1,7 л/га. Просо найменш чутливе до дії гербіцидів у період від появи сходів до закінчення кущення. Бажано разом з гербіцидом вносити LF-Гумат Лист 1л/га для зняття стресу від його дії на посівах.
До захисту від хвороб і шкідників потрібно підходити комплексно, для цього ми рекомендуємо наступну систему захисту з одночасним підживленням мікроелементами.
Проведення обробок:
Сорти проса «Полтавське золотисте» і «Харківське 31» відносяться до скоростиглих сортів їх можна збирати прямим комбайнуванням. При прямому комбайнуванні збирати просо необхідно коли 100 % зерен дозріли.
Хочете отримати хороший урожай проса? Тоді дзвоніть нам сьогодні!
+38-095-515-41-66, +38-098-101-20-80
Тритикале озиме Папсуївське-високоврожайний сорт озимого тритикале.Рекомендується для вирощування на всій території України.Прекрасно адаптується до зовнішніх грунтово-кліматичних умов при вирощуванні.
Озиме тритикале Гарне-озимий сорт тритикале, який виведений шляхом поєднання ярих і озимих зразків різного походження (США, Польща, Росія).Сорт зернового напрямку.Придатний для вирощування в зонах Полісся та Лісостепу України.
Озиме жито Хлібне-озимий сорт жита з високими показниками врожайності.Рослини низькі по висоті. Тип диплоїд.Характеризується хорошою стійкістю до поширених захворювань.
Озиме жито Синтетик-озимий сорт жита кормового та зернового напрямку.Сорт різновиди вульгаре.Має хороші показники зимостійкості.Характеризується великою зернівкою з рідкісними волосками.