Тритикале озиме Папсуївське-високоврожайний сорт озимого тритикале.Рекомендується для вирощування на всій території України.Прекрасно адаптується до зовнішніх грунтово-кліматичних умов при вирощуванні.
- ПН-СБ
- 8:30 - 19:30
Соняшник, по праву, можна вважати основною технічною культурою в Україні. Наша країна знаходиться на першому місці в світі по вирощуванню цієї культури та з виробництва соняшникової олії. На насіннєвому ринку України представлено безліч сортів і гібридів з найрізноманітнішими властивостями і особливостями. Рентабельність вирощування соняшника під гранстар за останні роки зросла з непримітних 35% до рекордних 80,3%. І це середній показник по країні.
Підвищення рентабельності культури залежить не тільки від сорту чи гібриду соняшнику, але і від технології, по якій він вирощується. Традиційні методи обробки передбачають застосування ґрунтових гербіцидів для знищення дводольних бур'янів у посівах соняшнику. На жаль, такі види пестицидів дуже вимогливі до кількості вологи в ґрунті. При її недоліку – ККД препарату різко знижується. Також грунтові гербіциди не можуть похвалитися високою ефективністю: при значній кількості однорічних бур'янів і, тим більше, в боротьбі з багаторічними бур'янами.
Одним з найбільш ефективних способів вирощування соняшнику на сьогоднішній день є технологія Сумо або, як її ще називають – Експрес. Дана технологія дозволяє не тільки отримати високі врожаї соняшнику, але і організувати його вирощування з максимальною рентабельністю. Не дарма цей спосіб обробітку соняшнику освоїли як невеликі фермерські господарства, так і великі агрохолдинги.
Особливістю даної технології є застосування системи «гібрид – гербіцид». тобто, висівається спеціальний гібрид, а бур'яни в його посівах знищуються за допомогою певного хімічного засобу. Однією складовою цієї системи є гербіцид з групи сульфонілсечовини — Гранстар, Експрес, Грізний, Тризлак, які провадиться на основі трибенурон-метилу. Другим елементом комбінації є гібрид соняшнику під гранстар,який володіє генетичною стійкістю до вищезазначеного засобу. Одним з хороших варіантів серед даних рослин є гібрид «ОЛЕКСІЙ» (АНТЕЙ-50).
Крім своєї стійкості до сполук групи сульфонілсечовини, дані гібриди володіють такими властивостями:
Внесення даних засобів боротьби з бур'янами проводиться у фазі від двох до восьми справжніх листків соняшнику. Також при їх внесенні рекомендується застосування поверхнево-активних речовин (ПАР) що дає, внаслідок зменшення «поверхневого натягу» вноситься рідини:
При виникненні необхідності знищення бур'янів – злаків, необхідно провести обробку посівів грамініцидами. Внесення даних пестицидів проводять за 5-7 днів до або через 7 – 14 днів після застосування Гранстара або його аналогів. Змішувати ці два види пестицидів не рекомендується.
Відзначається висока швидкодія гербіцидів при використанні технології експрес. Через кілька годин після внесення препарату, бур'янисті рослина припиняє свій розвиток. Візуально побачити дію даного засобу можна вже через сім днів. А через два – три тижні бур'яни гинуть повністю. Препарат діє тільки контактно – ґрунтової дії не виявлено.
Крім фази культурної рослини, при внесенні даного засобу, для максимальної ефективності рекомендується враховувати і фази бур'янистих рослин:
Назва сорного рослини | Фаза розвитку |
Багаторічні дводольні (осот польовий) | Розетка, початок росту стебла |
Марь біла | До чотирьох справжніх листків |
Амброзія полинолиста | До двох справжніх листків |
Підмаренник чіпкий | Три – чотири кільця |
Інші дводольні однорічники | До чотирьох-шести справжніх листків |
Звичайно, досвідченого аграрія зацікавить питання, про можливість знищення падалиці в культурі, яка буде вирощуватися в наступному році. Звичайно, падалиця соняшнику вирощуваного за технологією експрес стійка до дії пестицидів – інгібіторів. Але ця проблема легко вирішується застосуванням гербіцидів на основі Florasulam, Fluroxypyr, Clopyralid-olamine і т. п.
Тритикале озиме Папсуївське-високоврожайний сорт озимого тритикале.Рекомендується для вирощування на всій території України.Прекрасно адаптується до зовнішніх грунтово-кліматичних умов при вирощуванні.
Озиме тритикале Гарне-озимий сорт тритикале, який виведений шляхом поєднання ярих і озимих зразків різного походження (США, Польща, Росія).Сорт зернового напрямку.Придатний для вирощування в зонах Полісся та Лісостепу України.
Озиме жито Хлібне-озимий сорт жита з високими показниками врожайності.Рослини низькі по висоті. Тип диплоїд.Характеризується хорошою стійкістю до поширених захворювань.
Озиме жито Синтетик-озимий сорт жита кормового та зернового напрямку.Сорт різновиди вульгаре.Має хороші показники зимостійкості.Характеризується великою зернівкою з рідкісними волосками.