Насіння, Гумат калію, Мікродобрива
Напряму від Виробника
Працюємо стабільно і
чесно з 2005 року!
Більше 4500 аграріїв
України наші клієнти!
Нашу продукцію застосовували
більш ніж на 1 500 000 га!

Страшний ворог пухирчаста сажка кукурудзи. Ознаки, наслідки та найефективніші способи захисту

Стрімке зростання посівних площ під кукурудзи призводить до погіршення фітосанітарного стану. Однією з найбільш серйозних грибкових захворювань, яким піддається кукурудза. є пухирчаста головня. У нашій статті ми більш детально розповімо про захворювання та способи захисту посіву від нього.

 

Що таке пухирчаста сажка.

Хвороба була завезена на початку 19 століття в Європу з Північної Америки. Сьогодні вона поширена по всьому світу, виключення складає Австралія. у нас в країні хвороба поширена по всій території, але найбільшої шкоди надає в умовах з нестабільним або ж недостатнім зволоженням. Середній показник зараження пузырчастой сажкою коливається від 3% до 9%. Основними причинами зараження є погодні умови/ посуха і недолік зволоженості/ і порушення технологічного вирощування. Також небезпеку становлять механічні пошкодження рослини.
 
Збудник захворювання - гриб. Грибниця патогена при дозріванні розпадається на безліч телиоспор, які разлетаютсся по повітрю і заражають молоді рослини. Гриб поширюється телиоспорами. Вони проростають у краплі води всього за кілька годин, далі формують базыдии. Мінімальна температура для проростання   +5, оптимальна +23. Хвороба проявляється протягом усього вегетаційного періоду у вигляді пузыревидных здуття самого різного розміру і форми на всіх частинах рослини. Пухирі утворюються в результаті гіпертрофії заражених клітин.  перші ознаки захворювання з'являються на молодих листках, на кореневій шийці, починаючи з фази появи сходів. У період фази 5-8 листків хвороба продовжує інтенсивно розвиватися, після цвітіння охоплює качани. В кінці вегетації хвороба вражає репродуктивні бруньки. Часто хвороба супроводжується викривленням і порушенням росту заражених органів.
 
Розвиток пухирів починається з утворення світло-зеленої, пізніше, блідувато, пухкою набряклості, яка поступово розростається і перетворюється через півмісяця у величезну пухлину, жовтувато-рожевого або ж сріблясто-сірого забарвлення. Спочатку пухлина наповнена слизом, яка має верхній шар з товстої оболонки. При дозріванні вміст перетворюється в чорно-зелену масу телиоспор. На жіночих суцвіттях уражаються окремі зернівки. У чоловічих уражаються окремі квіти або окремі суцвіття. На качанах і стеблах формуються пухлини в розмірі 0,1-0,3 см в діаметрі. На листках пухлини утворюються виключно біля основної жили у вигляді дрібних бульбашок. При дозріванні вони тріскаються і розсипаються чорним порошком/ спорами/. При підвищенні температури вище +21 гальмується розвиток хвороби.
 
Основні джерела захворювання телиоспоры, які зимують на зерновках, качанах, в цілих пухирях і на поверхні грунту. В місцях де кукурудза вирощується багато років, найбільшу небезпеку представляє грунтова інфекція.
 

Які наслідки захворювання пухирчастою сажкою кукурудзи:

 • Активний розвиток захворювання на ливарних пластинах до початку викидання волоті призводить до втрати урожаю до 50%.
 • Розмір недобору врожаю безпосередньо залежить від часу зараження, місця де проявилася хвороба і від кількості бульбашок, їх розміру. 
 • Недобір урожаю при зараження качанів становить від 50% до повної втрати врожаю.
 • При зараженні стебла втрати врожаю від 30% до 55%.
 

Які існують найбільш ефективні способи захисту і боротьби з пухирчастою сажкою кукурудзи:

 1. Найбільш ефективні спосіб захисту врожаю від хвороби - висівання стійких до пузырчастой головне сортів і гібридів.
 2. Дотримуватися правила сівозміни і не перенасичувати кукурудзою. Адже накопичення інфекції в грунті збільшується з кожним новим урожаєм.
 3. Просторова ізоляція між посівними і товарними посівами, між минулорічними площами і посівами нинішнього сезону.  Насіннєві ділянки повинні бути розміщені на відстані не менше ніж 0, 5 км від товарних посівів.
 4. Подрібнення і заорювання пожнивних рослинних залишків, своєчасне проведення глибинної зяблевої оранки й інші методи технологічного вирощування кукурудзи.
 5. Захист посівів від будь-якого пошкодження. Захисні заходи від шкідників.
 6. Використання для посіву тільки  гібридного насіннєвого матеріалу першого покоління.
 7. Строгий відбір для посіву тільки здорових, не заражених качанів.
 8. В період вегетації збір і знищення хворих рослин.
 9. Передпосівна обробка насіннєвого матеріалу протравлювачем.
 10. Забезпечення повноцінного живлення макро і мікроелементами, що підвищує стійкість кукурудзи до захворювання і стимулює імунітет.
 11. Оптимальні строки і норми висіву.
Харчування для рослини вкрай важливо, тому необхідно використовувати гумат калію, який не тільки стимулює ріст, але і допомагає лікувати рослини. Дізнайтеся більше за посиланням в описі. Ще на сайті представлений багатий вибір гібридів кукурудзи, дивіться тут.
 
Якщо після прочитання нашої статті  виникнути запикли або залишилися питання, обов'язково телефонуйте за номером телефону  095-515-41-66. Наші дипломовані агрономи, з великим досвідом роботи, проконсультують і допоможуть знайти найбільш ефективні спосіб захисту посівів кукурудзи від пузырчастой сажки та інших від хвороб.
Востаннє змінено: 
2019-07-21
Або залишайте заявку на зворотній дзвінок,
натиснувши кнопку і заповнивши форму:
Отримайте в подарунок наші технології вирощування:
Також у нас часто запитують наступну продукцію
Фунгіцид Амістар Екстра від Агроэксперт-Трейд
Оригинал "Syngenta"
Ціна: 1100,00 грн/л.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Голосів: 0
Фунгіцид КАРБЕЗИМ від Агроэксперт-Трейд
Аналог "Дерозал"
Ціна: 230,00 грн/л.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Голосів: 1
Фунгіцид Ультрафіт (Гаупсин, Гуапсін) від Агроэксперт-Трейд
Фунгицид+Инсектицид
Ціна: 87,00 грн/л.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Голосів: 2
Гумат Калію ГУМАТ-ЛИСТ від Агроэксперт-Трейд
Подкормка по листу
Ціна: 63,00 грн/л.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Голосів: 1