- ПН-СБ
- 8:30 - 19:30
Стимуляція азотофіксації гороху в 2024
Агроексперт-Трейд рекомендує:
Категорія:
Для отримання хорошої врожайності гороху, при відповідному якості продукції, важливо враховувати всі особливості і вимоги культури. У даній статті ми приділимо увагу важливому аспекту - стимуляції азотфіксації гороху добривами в 2024.
Що дає використання біопрепаратів для гороху
При виборі технології вирощування важливо враховувати те, що горох — це культура, яка має здатність за допомогою бульбочкових бактерій виробляти фіксування елементи азоту з повітряної середовища. Відбувається збагачення ґрунту азотом. Саме тому технологія вирощування повинна бути побудована таким чином, що дозволить найбільш ефективно та результативно використовувати вищезгадану особливість культури. При впровадженні у використовувані технології біологічних препаратів зазначається:
- підвищення азотфіксуючої і фосфоромобилизирующего потенціалів грунтової біоти.
- зниження рослин залежно від умов навколишнього середовища.
- зниження рівня ураження гороху хворобами.
- контроль за шкідниками.
- біологічна стимуляція росту і розвитку рослини.
Особливу увагу необхідно приділити обробці насіннєвого матеріалу біопрепаратами. Для досягнення максимальної реалізації потенціалу агроекосистеми в агротехнічних заходах не останнє значення мають біологічні засоби, які ефективно впливають на родючість ґрунту і сприяють збереження екології навколишнього середовища. Не тільки сприятливі умови для росту і розвитку бактерій забезпечують успіх бактеріального симбіозу. Успіх багато в чому залежить від інокуляції, тобто зараження насіннєвого матеріалу гороху спеціально виробленими расами активно діючих бактерій. У теж час існує зв'язок між розвитком бобових і їх взаємин з бульбовими бактеріями від особливостей грунту. Успішність і ефективність передпосівної застосування біологічно активних препаратів має свою специфічність і багато в чому визначається наявністю доступної води важливий для рослини період вегетації. При стресових умовах посухи і маленькій кількості доступної вологи, найбільш краще проявляють себе препарати, що мають антистресову дію (LF-Гумат Лист). При сприятливих погодних/ гідрометичних/ умовах їх необхідно поєднувати з мембранотропними речовинами. Використання біологічних засобів - найпростіший шлях до отримання високих врожаїв гороху при підвищенні його якісних характеристик.
Важлива інформація. Сьогодні на українському ринку з'явилося безліч різних нових бактеріальних препаратів від невідомих виробників. Дія цих препаратів з урахуванням особливостей кліматичного поясу, не вивчено. Тому рекомендуємо поставитися до використання невідомих біопрепаратів з величезною пересторогою, адже їх використання може дати вельми неприємні результат і стати причиною великих грошових витрат.
Результати досліджень провідним науковим інститутом України підтверджують результативність обробки біопрепаратами.
Був проведений ряд досліджень, які довели, що внесення мікродобрив давало підвищення врожайності гороху на 0,37 т/га, або 15,6%. Регулятор росту підвищував урожайність на 0,4 - 0,43 т/га або 17-17,6%. Використанні їх разом давало такі результати - 0,23 - 0,56 т/га, або 9,6-24%.
найвищі показники підвищення врожайності були відзначені при вирощуванні за базовою технологією з обробкою насіннєвого матеріалу біопрепаратом LF-Ультрафит в поєднанні з обприскуванням посіву у фазі бутонізації-початок масового цвітіння мікродобривами LF-Биобор, в цьому випадку врожайність підвищилася на 0,55 т/га було отримано урожай 2,88 т/га. Обробка насіння азотфіксуючих і фосформобилизующим препаратами сприяла збільшенню врожаю гороху на 0,37 і 0,47 т/га, або 15,3 - 19,6 % відповідно, при результаті врожайності на контролі 2,37 т/га.
Як впливає на врожайність гороху внесення добрив
Найвища врожайність без проведення інокуляції, 2,50 т/га, була досягнута при обробці насіння мікродобривами LF-Биобор+ LF-Биомолибден.
Слід пам'ятати і про мінеральних добрив, внесення яких дозволяє отримати кращі результати врожаю. Мінеральні добрива, внесені під час посіву, в дозі N10-30Р20-30-60К20-45-60 дозволили одержати збільшення врожаю від 0,29 до 0,8 т/га При вирощуванні культури на південних чорноземах при зернопаропропашном сівозміні 1 кг азоту забезпечує отримання 3,66 кг, фосфору-4,51 кг, калію - 4,51 кг. Одиниця комплексного добрива забезпечує 4,2 кг. зерна. Важливо пам'ятати, що умови зволоженості протягом вегетаційного періоду ефективність внесення мінеральних добрив може змінюватися в деяких випадках до кілька разів збільшуватися або зменшуватися.
Дата публікації:
2022-10-30
Востаннє змінено:
2024-01-03