Насіння, Гумат калію, Мікродобрива
Безпосередньо від Виробника
Використовуємо останні наукові
Розробки в виробництві!
Доставимо в будь-яку точку України
Вигідним для вас способом від 1 дня!
Безкоштовні консультації агрономів:
Як збільшити урожай на 10-30%!

Склероспороз

Склероспороз. Що це, які симптоми і збудники, як боротися з цією хворобою.

Дане захворювання проявляється більшою мірою в другій частині вегетації рослин. На аркуші відслідковуються бурі не чіткі плями зі слабким біло-сірим нальотом. Хворі листя з часом стає товщі і піддається скручуванню, пластинка листка тріскається, і з потовщених ділянок листя висипається коричнева маса спір (грибкові ооспоры). Деколи на хворих рослинах тичинки стають листоподобной форми, цим і можна пояснити часткову стерильність суцвіття.
Збудником склероспороза є гриб Sclerospora graminicola, який, крім проса, ще вражає кукурудзу і багато інших злаків (як культурних, так і диких). Посіявши насіння гібридної кукурудзи, ваш урожай збільшиться в рази, але обов'язково потрібно подбати про рослину – внести добрива і захистити від бур'янів. Під час свого розвитку утворює зооспорангиеносци з зооспорангиями (біло-сірого покриття) і ооспори. Зооспорангии гриба проростають у волозі крапель і створюють зооспори, які спрямовані на ураження хворобою рослин протягом всього періоду вегетації.
Ооспори гриба розмножуються всередині хворих тканин. Під час дозрівання ооспор пластинка листка розтріскується паралельно жилках і ооспори потрапляють на верхню частину грунту.
Основним джерелом цієї інфекції є уражені рослинні залишки і посівний матеріал, на яких збудник склероспороза залишається у вигляді ооспор. Носієм (зберігачем) інфекції також можуть бути багаторічні злаки, на яких залишилися гриб або грибниця.
Ооспори по приходу весни починають проростати, утворюючи зооспорангии, з яких виходять зооспори і викликають первинне захворювання рослин. Вторинне зараження відбувається під впливом літніх зооспорангиев патогенів. Найбільше просо піддається даної хвороби у фазі проростання насіння і освіти 3х – 4х листя. Шкодочинність хвороби полягає у зменшенні асиміляційної поверхні рослин через завчасне відмирання хворих листя. Це значно впливає на їх продуктивність. При оптимальних умовах для розвитку патогена склероспороз може знищити врожай на 100%.

Захисні заходи:

1. Дотримання сівозміни та ізоляції в просторі між полями проса цього та попереднього років, між полями кукурудзи і проса, злакових трав, могару, які уражуються збудником хвороби,
2. Протруювання насіння якісними фунгіцидами,
3. Знищення бур'янів,
4. Ретельне загортання післяжнивних залишків у ґрунт.
Якщо вашим рослинам необхідно органічно-мінеральне добриво, почитати про нього ви можете тут
Можливо вас зацікавить інформація про соняшники, ціни якого відповідають якості. Детальна інформація на сайті agroexp.com.ua.
 
Якщо Ви не знайшли відповіді на свої питання або ж з'явилися нові, обов'язково зателефонуйте нам за номером телефону 095-515-41-66 Наші співробітники, дипломовані фахівці, що мають великий стаж трудової діяльності, проведуть консультацію, допоможуть знайти найбільш ефективні рішення для покращення Вашого врожаю.
Востаннє змінено: 
2018-10-19
Або залишайте заявку на зворотній дзвінок,
натиснувши кнопку і заповнивши форму:
Отримайте в подарунок наші технології вирощування:
Варіанти оплати:
  • Оплата при отриманні
  • Оплата на картку
  • Готівкою
  • Безготівковий розрахунок з ПДВ
Доставка по всій Україні:
  • До 1,5 тонн - Нова пошта, Інтайм, Делівері.
  • Від 1,5 т - Наші логісти підберуть вам найзручніший варіант (попутний чи наш транспорт).
  • Самовивіз зі складу.
5 Головних Причин нам довіряти:
На аграрному ринку України вже 13 років. Більше 4200 клієнтів і їх рекордні врожаї.
Продукція нашого власного виробництва або від тільки перевірених партнерів.
Гарантуємо Якість.Документи по ГОСТ на все насіння, добрива та препарати
Агрономічна підтримка і консультації наших експертів.
Використовуємо наукові досягнення в нашій роботі