- ПН-СБ
- 8:30 - 19:30
Ромашка непахуча
Агроексперт-Трейд рекомендує:
Категорія:
Ромашка непахуча (продірявлена, трехреберник) (Matricariaperforata, М. inodora) – рослина, яка живе рік або два. Відноситься до роду Айстрових, клас - дводольні. У народі існує кілька назв цієї рослини: ромашка собача, дика або матронка.
Опис ромашка непахуча
Корінь рослини тонкий, веретеноподібний. Втеча прямий, може досягати 1 метра, вгорі він розгалужується. Цвіте трехреберник білими квіточками з жовтою серединкою. Період цвітіння починається в червні і закінчується у вересні, плоди можна збирати з липня по жовтень.
Зустріти ромашку можна на лузі, на полі, на місцях, де випасають худобу, по узбіччях і лісових галявинах. Вона засмічує поля, де вирощують хліб. Для полів, де посіяна озиме жито ромашка, несе особливу небезпеку. Якщо насіння восени проросте, вони з легкістю можуть перенести зимові морози, проростають навіть ті, які були поглинені тваринами.
Корисні властивості ромашка непахуча
Ромашку використовують цілющі настої, чаї, відвари, але беруть траву або квіточки. Збір кольору проводиться, коли трехреберник тільки починає цвісти, а ось траву потрібно збирати з червня по серпень.
Ромашка непахуча пом'якшує, знімає запалення, біль і спазми, але за властивостями вона гірше аптечної. Між ними існує ряд відмінностей. Ромашка непахуча має менш виражений аромат, ніж аптечна, різне будова квітки і стебла.
Трехреберник практично не містить ефірних олій, що спровокувало дефіцит запаху.
Цей вид ромашки в основному застосовують в народній медицині. Нею лікують кашель і шлунково-кишковий тракт. Якщо мучить зубний біль, можна полоскати порожнину рота. Примочки з ромашки часто використовують при захворюваннях шкірних покривів.
У господарських цілях ромашку непахучую використовують рідко, вона не придатна в їжу в сирому вигляді, а тільки сіном. Ще її застосовують для знищення гусени, личинок, бліх, які живуть у землі.
Методи боротьби ромашка непахуча
Незалежно від корисних властивостей ромашка непахуча, вона все ж залишається бур'яном. Боротися з нею дуже важко: це повинна бути або прополка, або выкос до початку появи на ній квіток, оскільки насіння дуже швидко поширюються і завдають шкоди окультурених ділянках. Але варто враховувати, що скошене вперше рослина відновлює пагони, тому потрібно скошувати не один раз.
Тому, купуючи насіння соняшнику, пшениці або інші, важливо не тільки купувати добриво Гумат, але і вибирати ефективні ЗЗР.
На великих полях слід проводити своєчасну оранку і культивацію. При обробці гербіцидами рослина виробляє імунітет і продовжує рости на оброблених ділянках.
Якщо Ви не знайшли відповіді на свої питання або ж з'явилися нові, обов'язково зателефонуйте нам за номером телефону 095-515-41-66. Наші співробітники, дипломовані фахівці, що мають великий стаж трудової діяльності, проведуть консультацію, допоможуть знайти найбільш ефективні рішення для захисту Ваших посівів від бур'янів.
Дата публікації:
2022-11-17
Востаннє змінено:
2024-01-04