Насіння, Гумат калію, Мікродобрива
Безпосередньо від Виробника
Використовуємо останні наукові
Розробки в виробництві!
Доставимо в будь-яку точку України
Вигідним для вас способом від 1 дня!
Безкоштовні консультації агрономів:
Як збільшити урожай на 10-30%!

Правила зберігання посівного матеріалу

Використання здорового якісного посівного матеріалу-це запорука до отримання високого врожаю та прибутку для фермера. Тому необхідно забезпечити насінню певні умови і спеціальний режим зберігання. При неякісному зберігання насіння, його посівні якості можуть значно знижуватись. Для тривалого зберігання потрібно щоб насіння мало як найменше вологи.

Основний фактор, що регулює інтенсивність дихання - це вміст вологи в насінинах. Отже якщо є перевищення допустимої вологи в насінні то насіння починає використовувати свої природні запаси енергії, що може призвести до зниження схожості, енергії проростання, або взагалі до повного псування. Велика кількість вологи провокує розвиток грибкових захворювань та сприяє розмноженню шкідників Наприклад при підвищенні вологості насіння пшениці до 17% його схожість зменшується на 6%, а енергія росту на 12%, а вологість 20% знижує схожість на 22%.

Критична вологість насіння сільськогосподарських культур:

Культура
Вологість %
Зернобобові, бобові трави
15-16
гречка
14,5-15
Пшениця, жито, ячмінь ,злакові трави
14,5-15
овес
13,9-14,5
кукурудза
13,5-14,5
Просо
13,5-14
Соняшник
До 10
Овочеві
До 10
Найкращі умови при цьому забезпечує провітрюванні приміщення вологість повітря в яких не вище 60%, а температура повинна складати 5-10°С, без наявних комірних шкідників та різноманітних хвороб. За таких умов насіння може зберігатись тривалий час-більше одного року.
Сухе насіння доцільно зберігати затареним (переважно в мішки). Для зернових культур(пшениця, ячмінь, жито) висота штабелю рекомендується не віще 8 рядів; для бобових(горох, сочевиця, квасоля) у холодній період 8, а в теплий 6 рядів; просо відповідно 6 та 4 ряди; соя 5 та 4; кукурудза 8 та 2; соняшник 8 та 4; багаторічні трави 5 та 4; льон 12 та 6 рядів. Мішки обов’язково складають на настили чи піддони, що знаходяться вище рівня підлоги не менше чим на 15 см.
Під час зберігання за насінням систематично проводять спостереження. У зерносховищах мають бути термометри й психрометри для визначення температури і вологості повітря. Для боротьби з комірними шкідниками застосовують газацію.
Компанія Агроексперт Трейд пропонує для аграріїв якісне перевірене насіння, яке проходить обробку на сучасному європейському обладнанні з високою схожістю, та низькою вологістю насіння придатне для зберігання. Посівний матеріал додатково проходить знезараження ультрафіолетом від небажаної мікрофлори та оброблюється озоном для підвищення схожості.
Востаннє змінено: 
2018-10-19
Або залишайте заявку на зворотній дзвінок,
натиснувши кнопку і заповнивши форму:
Отримайте в подарунок наші технології вирощування:
Варіанти оплати:
  • Оплата при отриманні
  • Оплата на картку
  • Готівкою
  • Безготівковий розрахунок з ПДВ
Доставка по всій Україні:
  • До 1,5 тонн - Нова пошта, Інтайм, Делівері.
  • Від 1,5 т - Наші логісти підберуть вам найзручніший варіант (попутний чи наш транспорт).
  • Самовивіз зі складу.
5 Головних Причин нам довіряти:
На аграрному ринку України вже 13 років. Більше 4200 клієнтів і їх рекордні врожаї.
Продукція нашого власного виробництва або від тільки перевірених партнерів.
Гарантуємо Якість.Документи по ГОСТ на все насіння, добрива та препарати
Агрономічна підтримка і консультації наших експертів.
Використовуємо наукові досягнення в нашій роботі