- ПН-СБ
- 8:30 - 19:30
Пеницельозна гниль кукурудзи. Ознаки і наслідки захворювання. Найефективніші способи захисту в 2024
Пеницельозне гниття кукурудзи може спричинити великі втрати врожаю кукурудзи. У цій статті ми докладно розповімо про хворобу, її збудника, які бувають ознаки гниття і які способи можна використовувати для боротьби з хворобою в 2024.
Що таке пеницельозна гниль кукурудзи. Основна інформація
Захворювання поширене на західній частині України, особливо при вологій і дощовій погоді, при тривалих строках посіву, при перестої кукурудзи.
Збудник пеницельозной гнилі - митоспоровый ґрунтовий гриб. Поширюється гриб за допомогою конідій. Хвороба може передаватися при контакті хворих та здорових рослин. Розвиток гнилі здійснюється швидше при більш високій температурі, тобто чим вище показник температурного режиму, тим швидше відбувається розвиток гнилі. Оптимальна температура від +18 до +24 градуси цельсія. Збудник хвороби має властивість розвиватися при температурі 0 градусів і утворювати кондиальное спорошение при +2 градусів.
Хвороба проявляється на нижніх рядах листя стебла, на підставі відмираючих листя. Проявляється у вигляді слизьких мокрих плям, які можуть мати різний розмір і різну форму. Плями вкриваються сірувато-жовтим оксамитовим нальотом. У деяких випадках наліт може мати зеленій колір. Хворі рослини мають стійкий запах цвілі. Пеницеальозна гниль найчастіше розвивається при змішаних інфекціях, таких як біла, сіра, фузаріозна і бактеріальна гниль. У місцях зараження тканина гниє, стебла з качанами ламаються, качани загниваются, зерна покриваються цвіллю.
Джерелом зараження виступає пожнивні рослинні рештки, на яких зберігається патоген, і сам грунт.
Які наслідки пеницельозної гнилі кукурудзи:
- Ламкость стебел призводить до істотного прорежению посівів.
- Виляганню посіву.
- Недобір урожаю може досягти 50%.
- Зниження якості вирощененої продукції, погіршення посівних характеристик насіння.
Які існують найбільш дієві способи боротьби і захисту від хвороби пеницельозна гниль кукурудзи:
- Для посіву слід вибирати сорти або гібриди, які мають генетичну стійкість до гниття.
- Дотримуватися правил сівозміни. Правильно вибирати культуру попередника.
- Передпосівна обробка насіння для знезараження.
- Забезпечення всього спектра повноцінного харчування необхідними мінеральними і органічними добривами,
- Суворе дотримання при висіві рекомендованих фахівцями оптимальних строків, норм висіву.
- Прибирання врожаю в самі короткі терміни.
- Подрібнення і заорювання пожнивних рослинних залишків, своєчасне проведення глибинної зяблевої оранки.
- Дотримання всіх правил агротехнології.
- Обприскування посівів, при необхідності, хімічними препаратами.
Для того, щоб рослини менше піддавалися хворобам, необхідно так само вибирати якісне насіння. Кукурудзу можна вибрати за адресою https://agroexp.com.ua/semena-kukuruzu, насіння соняшнику на сторінці https://agroexp.com.ua/semena-podsolnechnika, та інші насіння в каталозі нашого сайту.
Якщо Ви не знайшли відповіді на свої питання або ж з'явилися нові, обов'язково зателефонуйте нам за номером телефону 095-515-41-66. Наші співробітники, дипломовані фахівці, що мають великий стаж трудової діяльності, проведуть консультацію, допоможуть знайти найбільш ефективні рішення для захисту Ваших посівів кукурудзи від пеницельозной гнилі та інших захворювань.
Дата публікації:
2023-03-09
Востаннє змінено:
2024-01-04