Професійний аграрний інтернет-гіпермаркет:
Насіння, Добрива, Засоби Захисту Рослин
19
Працюємо стабільно і
чесно з 2005 року!
Більше 11000 аграріїв
України наші клієнти!
Нашу продукцію застосовували
більш ніж на 2 300 000 га!

Особливості вирощування сої по технології no-till на 2024

найважливішою особливістю органічного землеробства є мінімізація обробітку ґрунту (no-till). Технологія впевнено потісняє застарілі традиційні способи обробки ґрунту, більшість розвинених країн вже давно перейшли на обробку по технології ноу тілл.  Вирощувати за даною технологією можна практично всі сільськогосподарські культури, не виняток і соя. У цій статті ми розповімо про особливості вирощування і його переваги на 2024.

Що таке технологія ноу тілл для сої

Технологія полягає найбільш розумному підході до обробки грунту. Передбачає залишення на полі не менше 35% рослинних залишків. Технологія враховує економічні, і екологічні вимоги. Саме виходячи з цих вимог і здійснюється обробка землі. Повністю виключається механічна дія на ґрунт. Посів проводиться безпосередньо в пожнивні залишки, при цьому вплив на грунт мінімальний. В результаті більш активно розвивається система розкладання, що позитивно впливає на стабільність ґрунтових систем і ефективність внутрішнього обороту циклу поживних речовин.
Взаємодія між рослинами, безхребетними і мікроорганізмами при технології більш комплексне, тому мінімальна обробка грунту більше підходить для екологічних систем ніж для конвекційної системи землеробства.  Поліпшення біологічного управління процесами вивільнення поживних речовин і мінералізації при режимі мінімальної обробки грунту сприяє утворенню більш ефективною і безпечною, стійкою агроекосистеми. При цій технології рекомендують використовувати деструктори стерні, наприклад, LF - Гумат Грунт+ Фіто-М.
Грунт має якісну структуру з підвищеним вмістом органічних речовин і поживних елементів біля поверхні. При мінімальній обробці відзначається збереження поживних елементів і органічної речовини більше ніж при традиційній системі обробки.
При технології ноу тілл від умов навколишнього середовища і погоди врожай залежить лише на 20%, а при традиційних технологіях на 80%.
 

Як вирощувати сою по технології ноу тілл

Соя - це культура, біологічні особливості якої та вимоги до экотопичным умов, повністю відповідають технології ноу тілл. Тому в усьому світі 80% всього обсягу виробництва припадає саме на технологію мінімального обробітку грунту. Соя відрізняється високою стійкістю до фитотоксическим речовин порівняно з іншими культурами, що робить технологію no-till ідеальним способом одержання високої врожайності і високої якості продукції, При правильно запроваджене сівозміні руйнується цикл розвитку і зростання шкідливих організмів, які властиві для сівозмін із високим нагромадженням зернових колосових культур.
Перехід при вирощуванні сої на технологію з мінімальною обробкою землі дає наступні важливі переваги:
  1. Культура менше піддана впливу шкідників і захворювань завдяки правильному сівозміні.
  2. При технології рослини сої не піддаються негативному впливу високої щільності грунту.
  3. Хімічна промисловість працює в напрямку технології ноу тілл. Завдяки цій тенденції, представлений великий асортимент гербіцидів дозволяє розробити найбільш оптимальну, безпечну і максимально ефективну систему контролю посівів. Втрати врожаю від бур'янів - мінімальні. Наприклад, можна використовувати гербіцид суцільної дії Раундап на посівах сортів устоичивих до нього, наприклад, Аполло і Венус.
  4. Врожайність і якість продукції збільшується на 30%.
  5. Суттєво зменшуються витрати на обробіток ґрунту та виробництво.
  6. Ефективно зберігається волога в грунті.
  7. Зменшується ерозія ґрунту і втрати органічної речовини.
 

Які вимоги слід врахувати при переході на мінімальну обробку грунту для сої

Основним і найбільш важливою вимогою при вирішенні перейти на технологію no-till, є вирівнювання поверхні ділянки. Вирощування культури починається зі збирання попередника. Слід врахувати, що надзвичайно важливо ретельно подрібнити пожнивні рослинні залишки до розміру 10 см. Далі слід рівномірно розмістити їх по всій поверхні поля. Солома пшениці, кукурудзи, ячменю відрізняється великим вмістом целюлози і геміцелюлози, близько 75%. Ця особливість призводить до того, що виникає необхідність внесення азотних добрив, в розмірі 10-15 кг/га д. р. на кожну тонну побічної продукції. Захід дозволяє уникнути в подальшому азотного голоду сої.  Солома сої відрізняється низьким співвідношенням вуглеводню до азоту, тому після збору врожаю сої необхідність проводити додаткове внесення азотних добрив, відсутня.  Цю особливість необхідно брати до уваги при розміщення озимих культур після сої.
 
Перед посівом сої необхідно врахувати:
  • Для вирощування сої по технології ноу тілл кращим попередником будуть озимі, ярі зернові культури та кукурудза.
  • Не рекомендуємо сіяти культуру на полях, де вирощували горох, люпин, ріпак, багаторічні бобові трави, соняшник, суданська трава.
  • Частина культур, які мають схильність до зараження склеротинизом у сівозміні не повинна перевищувати 33%.
  • За умови захисту сої від бур'яну, культуру можна вирощувати повторно на місцях посівів. При цьому її монокультура виключена.
  • Повертати сою на попереднє місце рекомендується через 2 роки.
  • Посіви сої повинні бути розміщені на відстані 500-750 м від лісосмуг білої акації, посівів багаторічних бобових трав та інших представників сімейства бобових, оскільки мають однакових шкідників.
 

Які сорти сої краще вибирати на мінімальну обробку

Для отримання хорошого врожаю вибір сорту грає істотну роль. Так в умовах помірного клімату Лісостепу слід вирощувати ультраскоростиглі сорти, які мають менше виражену світлову реакцію, скороспілі, які менш чутливі до тривалості дня, среднескороспелые з більш високим потенціалом врожайності і більш стійкі до бур'янів. Для північних і центральних районів середньостиглі сорти підходять погано, існує великий ризик того, що зерно не встигне дозріти.
Вибираючи сорт важливо пам'ятати, що найбільш важливими критеріями при виборі є скоростиглість, урожайність і висота кріплення нижніх бобів. Для технології ноу тілл рекомендуються скоростиглі сорти, наприклад Аполло(90-110 дн)
Для зниження вірусних захворювань і підвищення конкурентної здатності посівів серед бур'янів, для посівів слід використовувати відкалібрований, непигментированный насіннєвий матеріал.
 

Оптимальні строки і норми посівів при вирощуванні сої за технологією no-till

Суцільний спосіб сівби при технології ноу тілл забезпечує більш сприятливе середовище живлення і освітленість рослин. За таких умов рослини швидко ростуть і розвиваються, при цьому грунт затінюється, що підвищує конкурентні здібності з бур'янами і гарантує більш ефективне використання грунтової вологи та поживних речовин.
Оптимальними строками для посівів є стійке прогрівання ґрунту до температурного показника на рівні 7-10С. Досвідчені агрономи відносять до фенологичным показниками цвітіння яблунь.
Важливо пам'ятати, що поверхня поля де є рослинні залишки, прогрівається трохи повільніше, тому висівати сою слід на кілька днів пізніше, ніж при традиційній обробці грунту.
Посівна машина повинна рухатися під кутом 20 градусів за напрямом посіву попередника. Якщо після посіву на поверхні є грудки, то необхідно прокатковать.
Для активізації проростання, зниження захворюваності та підвищення стійкості до дій шкідників, оптимальною глибиною загортання є 3-4 см. Для підвищення схожості посівний матеріал обробляють стимулятором росту LF-Гумат Лист і інокулянтом Ультрафит
Норма висіву при технології ноу тілл на 10% більше, ніж при традиційних технологіях.
 

Захист рослин сої при технології ноу тілл повинна бути інтегрована

За технології no-till захист від бур'янів отримує величезне значення, адже наявність великої кількості рослинних залишків на полі не дозволяє використовувати грунтові гербіциди. Боротися з чисельністю бур'янів слід з допомогою внесення післясходових гербіцидів. Контроль бур'янів при технології здійснюється протягом біологічного року, тобто від збирання попередника до збору врожаю сої. Гербіциди вносяться за цей період кілька разів за необхідності.
В період появи 3-4 листків вносяться страхові гербіциди, одночасно з регуляторів росту, мікродобривами та биопротекторами.
 

Як правильно прибирати сою при технології ноу тілл без втрат

найскладнішим етапом при вирощуванні сої за технологією no-till є процес збору врожаю. Для зменшення втрат прибиральна машина повинна рухатися паралельно напрямку посіву. Прибирання проводиться прямим комбайном при досягненні повного дозрівання, після осипання листя, сухих бобів і твердих насіння.  Оптимальний рівень вологості середньостиглого сорту сої становить 13-14%.
Зменшення втрат висота зрізу повинна становити 7-8 див. Зберігання сої відбувається при вологості 11%.
Востаннє змінено: 
2024-01-03
Або залишайте заявку на зворотній дзвінок,
натиснувши кнопку і заповнивши форму:
Отримайте в подарунок наші технології вирощування:
Також у нас часто запитують наступну продукцію
Насіння інших бобових Насіння нуту від Агроэксперт-Трейд
Ціна: 60000,00 грн/т.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Голосів: 1
Насіння сої під раундап Венус від Агроэксперт-Трейд
115-130 дней
Среднепоздняя
Ціна: 28000,00 грн/т.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Голосів: 1
Фунгіцид Ультрафіт (Гаупсин, Гуапсін) від Агроэксперт-Трейд
Фунгицид+Инсектицид
Ціна: 117,00 грн/л.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Голосів: 2
Насіння сої під раундап Аполло / Аполлон від Агроэксперт-Трейд
90-110 дней
Среднеранняя
Ціна: 28000,00 грн/т.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Голосів: 1
Гумат Калію ГУМАТ-ЛИСТ від Агроэксперт-Трейд
Подкормка по листу
Ціна: 77,00 грн/л.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Голосів: 1
Ви дивилися
Насіння Ріпаку Гектор РС від Агроэксперт-Трейд
Ярий гібрид під Раундап
1900,00 грн/п.е.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Голосів: 1
Гектор РС — це ярий середньоранній ріпак, стійкий до гербіцидів суцільної дії (Раундап та аналоги), з відмінними агрономічними характеристиками.
Насіння Ріпаку Аксель від Агроэксперт-Трейд
Ярий гібрид під Класичну технологію
2000,00 грн/п.е.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Голосів: 1
Аксель — це ярий ранньостиглий класичний гібрид ріпаку, який відзначається поєднанням швидкого початкового розвитку та стабільної врожайності. Завдяки рівномірному достиганню та високій стійкості до розтріскування стручків, цей гіб
Насіння Ріпаку Кларенс ІМІ від Агроэксперт-Трейд
Ярий гібрид під Clearfield
2600,00 грн/п.е.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Голосів: 1
Кларенс ІМІ — це інтенсивний ярий гібрид ріпаку, який поєднує високу врожайність із відмінною стійкістю до хвороб і стресів.
Насіння Ріпаку Карината від Агроэксперт-Трейд
100,00 грн/кг
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Голосів: 1
Карината (Brassica carinata) — это инновационная культура для экологического покровного земледелия и биоэнергетики