Насіння, Гумат калію, Мікродобрива
Напряму від Виробника
Працюємо стабільно і
чесно з 2005 року!
Більше 4500 аграріїв
України наші клієнти!
Нашу продукцію застосовували
більш ніж на 1 500 000 га!

Особливості удобрення озимої пшениці після соняшнику

Для зернових культур одним з кращих попередників у сівозміні є бобові культури, але економічні реалії диктують свої умови і часто попередником озимої пшениці стає соняшник.

 Як правильно в такій ситуації забезпечити культуру всіма необхідними умовами для зростання?
Соняшник – цінна олійна культура, яка дає можливість фермеру отримати хороший прибуток від його врожаю, так як рентабельність її вирощування дуже висока. У цьої сонячної рослини дуже розвинена коренева система, яка здатна використовувати вологу з великого обсягу грунту, а також дуже високий коефіцієнт використання поживних елементів, особливо калію, а також інших макро-і мікроелементів.
На формування 1 т насіння та аналогічної кількості зеленої маси рослини поглинають з грунту до 50-55 кг азоту, в 25 - фосфору і до 100-150 кг калію.
 
Урожай зернових при розміщенні після соняшнику завжди нижче бажаного, але є і плюси при такої ротації, наприклад, рослинні залишки соняшнику краще перешкоджають утворенню льодяної кірки, а ранні гібриди, які так само менше виснажують грунт дозволяють якісно підготувати грунт і вчасно провести посів озимих.
Восени під пшеницю добрива необхідно вносити в достатньо зволожений грунт, так як після соняшнику в неї залишається мало продуктивної вологи, необхідно використовувати припосівне внесення добрив-це стимулює і підтримує нормальний розвиток рослин і допомагає добре раскустится перед зимою. Так само рекомендується при такій сівозміні використовувати органічні добрива або як альтернатива використовувати сидерати для підтримки родючості грунту.
 

Як зменшити негативний вплив соняшнику?

  • Озиму пшеницю, ячмінь рекомендується висівати після соняшнику в тих регіонах України, де кількість опадів понад 500 млм - це дозволить повністю компенсувати нестачу поживних елементів добривами. В іншому випадку кращим вибором все-таки будуть ярі культури або пар.
  • Обов'язкове систематичне оновлення всіх макро і мікроелементів, особливо калію, який сильно виноситься соняшником.
  • Рекомендується використання крім основного добрива і листяні підгодівлі гуматом калію LF-Гумат Лист і хелатними мікродобривами LF-Зернові.
При дотриманні всіх вищезазначених рекомендацій можна досягти гідного врожаю і при використанні оптимальних доз добрив соняшник може бути використаний як попередник для озимих. Ми рекомендуємо впроваджувати все-таки грунтозахисні сівозміни і повертати соняшник на поле як мінімум через 4 роки - це позитивно впливатиме на здоров'я ґрунту і врожай абсолютно всіх культур в ротації.
Якщо Ви не знайшли відповіді на свої питання або ж з'явилися нові, обов'язково зателефонуйте нам за номером телефону 095-515-41-66. Наші співробітники, дипломовані фахівці, що мають великий стаж трудової діяльності, проведуть консультацію, допоможуть знайти найбільш ефективні рішення для захисту Ваших посівів від бур'янів.
Востаннє змінено: 
2019-07-21
Або залишайте заявку на зворотній дзвінок,
натиснувши кнопку і заповнивши форму:
Отримайте в подарунок наші технології вирощування: