- ПН-СБ
- 8:30 - 19:30
Особливості листкового підживлення в 2024
Категорія:
Основний обсяг поживних елементів рослини засвоюють виключно через кореневу систему. Тому повноцінне внесення мінеральних добрив у грунт дає прогнозований результат високого врожаю в 2024.
Позакореневе підживлення використовується в тих випадках, коли використовується інтенсивна технологія вирощування, коли мається на увазі отримати максимум від обробленою культури де обмежуючим чинником зростання врожайності може бути один з макро - чи мікроелементів.
Листяні підживлення так само рекомендується використовувати в ситуаціях з непередбачуваною погодою: нестача вологи у ґрунті, низькі температури і т. д. коли знижується засвоєння поживних елементів у грунті. Швидкість засвоєння необхідних елементів живлення з добрив, а також ступінь їх засвоєння через листя значно вище, ніж при засвоєнні з добрив, внесених у грунт, але є обмеження по можливостям вживання їх обсягу особливо це належать до мікроелементів, які використовують не в хелатній формі. Найкращим способом засвоюється азот.
З азотних добрив кращим є карбамід, який найменше викликає опіки на листовій поверхні, ніж аміачна селітра або КАС. Найкраще позакореневе підживлення використовують молоді органи рослин. Карбамід в бакових сумішах покращує дію і можливість проникнення та інших добрив. Наприклад, додавання 5кг карбаміду спільно з гуматом калію (LF-Гумат Лист) при вирощуванні зернових культур допомагає поліпшити засвоєння азоту з добрива, а також гумінових кислот з препарату, що позитивно впливає на загальний стан здоров'я рослини, а зібраний врожай зможе порадувати досвідченого фермера. Що б зменшити ймовірність опіків на аркуші від використання карбаміду, то крім гумату рекомендуємо також використовувати сірчанокислий магній.
Дуже важливо, щоб обробка по листу не проводилася, коли рослина перебуває у стресі!!!
Обприскування має ряд особливостей:
- оптимальна концентрація розчину відповідно до виду рослини і його фази розвитку;
- застосування поверхнево-активних речовин (якщо мікродобриво їх не містить) для кращого прилипання крапель до листка;
- дрібнокрапельне розпилення робочого розчину.
Для підживлення мікродобривами с/х культури рекомендуємо використовувати їх виключно у формі хелату так як їх засвоєння буде більш результативним. Наприклад, при використанні комплексного мікродобрива LF-Зернові при інтенсивній технології можна розраховувати на надбавку урожаю від 5 до 15%.
При листовому добриві необхідно враховувати вплив значної кількості факторів, які можуть або підвищувати його ефективність, або різко зменшувати його позитивну дію на підвищення врожайності і якості продукції.
Наші співробітники, дипломовані фахівці, що мають великий стаж трудової діяльності, проведуть консультацію, допоможуть знайти найбільш ефективні рішення для підживлення Ваших посівів від бур'янів.
Дата публікації:
2023-08-14
Востаннє змінено:
2024-01-03