- ПН-СБ
- 8:30 - 19:30
Основні помилки при посіві ярих культур і обробка насіння, спосіб їх вирішення на 2024
Підготовка до посівних робіт - один з найбільш складних для аграріїв. Погода щороку вносить свої корективи, що призводить до потреби моментально змінювати свої плани, приймати нові рішення. Адже зволікати з початком посівної не можна, інакше можна не отримати дружні сходи. І саме в цій ситуації багато аграріїв допускають ряд помилок. У нашій статті ми розповімо про найпоширеніші помилки, які допускають аграрії і про один ефективний спосіб їх вирішення в 2024.
Короткий зміст статті:
Проблеми з посівом ярих культур
Найчастіша помилка при посіві ранніх ярих культур - це весняна обробка і посів, які проводилися при фізіологічно не стиглому грунті. Як наслідок, аграрій отримує переущільнення посівного шару, більш тривалий період появи сходів і зниження їх якості.
При посіві пізніх ярих культур основною помилкою виступає передчасний посів ще в непрогрітий грунт. Це пов'язано з тим, що фермери бояться втратити запаси весняної вологи і нестачею посівної техніки. Такий поспіх призводить до того, що зерно, потрапляє в несприятливе середовище і замість швидкого запуску фізіологічних процесів, поживні речовини з ендосперму починають використовуватися на боротьбу зі стресом. Як наслідок, нерівномірні сходи з сильно деформованими рослинами.
Передпосівна обробка насіння - ефективний інструмент у боротьбі за високий урожай
Якщо проти несприятливих погодних умов ми безсилі, то допомогти насінню боротися з ними ми можемо. Адже саме в насінні міститься найвищий генетичний потенціал. І від нас самих залежить яку частину цього потенціалу зможе реалізувати культура. Найбільш ефективним інструментом для цього є передпосівна обробка насіння стимуляторами росту. Для протруювання насіння високоефективним є використання наступних препаратів: Гумат Лист 1л/т+Ультрафит 1л/т на одну тону насіння на 10л води, гумат калію працює як стимулятор росту, а Ультрафит, у свою чергу, це фунгіцидно-інсектицидний препарат. Ті, хто проводить обробку отримують більш високий урожай незалежно від погодних примх, а інші втрачають потенціал рослин.
По якихось причинах втрачається потенціал рослин
До моменту посіву насіння перебувають у стані спокою, який забезпечує гормон сну. Для проростання рівень даного гормону знижується, починає вироблятися гіберелін і ауксин. Але при несприятливих погодних умовах ці зміни не відбуваються або відбуваються дуже повільно. Як наслідок, період проростання продовжується, а самі сходи слабкі і нерівномірні. У таких випадках насінню необхідні зовнішні джерела гормонів росту і розділу ауксину, гиббереллиновой кислоти і цитокинину. Ці гормони в оптимальному співвідношенні створюють гормональний баланс, необхідний для проростання.
Як діють препарати для передпосівної обробки насіння
Спеціально для підтримки гормонального балансу в насінні, забезпечення активного старту, запобігання і боротьби зі стресами і створюються препарати для передпосівної обробки посівного матеріалу (гумат калію тощо). Препарати забезпечують посилення росту і підвищення стійкості проти несприятливих погодних умов. У складі компоненти, які знижують синтез етилену і блокують вільні радикали, що утворюються в рослині у відповідь на дію стресу. Препарат може чинити дію експресію генів, які задіяні в стійкості культури проти стресових факторів.
Протруйники забезпечують більш швидке проростання, активують ріст кореневої системи і наземних органів, а також підтримують гормональний баланс рослин.
Особливо варто відзначити препарати для обробки насіння зернових культур (Гумат Лист+Ультрафит). В їх складі, як правило, містяться гормони, вільні амінокислоти, фульвова кислота. Обробка активує розвиток культури на ранніх фазах, сприяє білкового обміну, цілісності клітинної мембрани і розподілу енергії. Препарати забезпечують найкращі умови для активного старту, зупиняють період спокою насіння і стимулюють фактори росту.
На сьогоднішній день саме препарати для обробки насіння виступають універсальним рішенням для захисту насіння від дії стресів, нормалізації фізіологічних процесів і підвищення стійкості паростків проти несприятливих факторів навколишнього середовища.
Рішення, звичайно ж, приймати самому аграрію, але варто пам'ятати, що майбутній урожай починає формуватися вже зараз і залежить він від прийнятих рішень: йти в ногу з часом і використовувати всі світові сучасні технології вирощування культур або ж залишатися на місці, у вчорашньому дні.
Дата публікації:
2023-08-18
Востаннє змінено:
2024-01-03