Професійний аграрний інтернет-гіпермаркет:
Насіння, Добрива, Засоби Захисту Рослин
Працюємо стабільно і
чесно з 2005 року!
Більше 5000 аграріїв
України наші клієнти!
Нашу продукцію застосовували
більш ніж на 1 600 000 га!

Основні помилки при посіві ярих культур і обробка насіння, спосіб їх вирішення на 2022

Підготовка до посівних робіт - один з найбільш складних для аграріїв. Погода щороку вносить свої корективи, що призводить до потреби моментально змінювати свої плани, приймати нові рішення. Адже зволікати з початком посівної не можна, інакше можна не отримати дружні сходи. І саме в цій ситуації багато аграріїв допускають ряд помилок. У нашій статті ми розповімо про найпоширеніші помилки, які допускають аграрії і про один ефективний спосіб їх вирішення в 2022.

 

Короткий зміст статті:


 

Проблеми з посівом ярих культур

Найчастіша помилка при посіві ранніх ярих культур - це весняна обробка і посів, які проводилися при фізіологічно не стиглому грунті. Як наслідок, аграрій отримує переущільнення посівного шару, більш тривалий період появи сходів і зниження їх якості.
При посіві пізніх ярих культур основною помилкою виступає передчасний посів ще в непрогрітий грунт. Це пов'язано з тим, що фермери бояться втратити запаси весняної вологи і нестачею посівної техніки. Такий поспіх призводить до того, що зерно, потрапляє в несприятливе середовище і замість швидкого запуску фізіологічних процесів, поживні речовини з ендосперму починають використовуватися на боротьбу зі стресом. Як наслідок, нерівномірні сходи з сильно деформованими рослинами.
 

Передпосівна обробка насіння - ефективний інструмент у боротьбі за високий урожай

 
Якщо проти несприятливих погодних умов ми безсилі, то допомогти насінню боротися з ними ми можемо. Адже саме в насінні міститься найвищий генетичний потенціал. І від нас самих залежить яку частину цього потенціалу зможе реалізувати культура. Найбільш ефективним інструментом для цього є передпосівна обробка насіння стимуляторами росту. Для протруювання насіння високоефективним є використання наступних препаратів: Гумат Лист 1л/т+Ультрафит 1л/т на одну тону насіння на 10л води, гумат калію працює як стимулятор росту, а Ультрафит, у свою чергу, це фунгіцидно-інсектицидний препарат. Ті, хто проводить обробку отримують більш високий урожай незалежно від погодних примх, а інші втрачають потенціал рослин.
 

По якихось причинах втрачається потенціал рослин

 
До моменту посіву насіння перебувають у стані спокою, який забезпечує гормон сну. Для проростання рівень даного гормону знижується, починає вироблятися гіберелін і ауксин. Але при несприятливих погодних умовах ці зміни не відбуваються або відбуваються дуже повільно. Як наслідок, період проростання продовжується, а самі сходи слабкі і нерівномірні. У таких випадках насінню необхідні зовнішні джерела гормонів росту і розділу ауксину, гиббереллиновой кислоти і цитокинину. Ці гормони в оптимальному співвідношенні створюють гормональний баланс, необхідний для проростання.
 

Як діють препарати для передпосівної обробки насіння

 
Спеціально для підтримки гормонального балансу в насінні, забезпечення активного старту, запобігання і боротьби зі стресами і створюються препарати для передпосівної обробки посівного матеріалу (гумат калію тощо). Препарати забезпечують посилення росту і підвищення стійкості проти несприятливих погодних умов. У складі компоненти, які знижують синтез етилену і блокують вільні радикали, що утворюються в рослині у відповідь на дію стресу. Препарат може чинити дію експресію генів, які задіяні в стійкості культури проти стресових факторів.
Протруйники забезпечують більш швидке проростання, активують ріст кореневої системи і наземних органів, а також підтримують гормональний баланс рослин.
Особливо варто відзначити препарати для обробки насіння зернових культур (Гумат Лист+Ультрафит). В їх складі, як правило, містяться гормони, вільні амінокислоти, фульвова кислота. Обробка активує розвиток культури на ранніх фазах, сприяє білкового обміну, цілісності клітинної мембрани і розподілу енергії. Препарати забезпечують найкращі умови для активного старту, зупиняють період спокою насіння і стимулюють фактори росту.
На сьогоднішній день саме препарати для обробки насіння виступають універсальним рішенням для захисту насіння від дії стресів, нормалізації фізіологічних процесів і підвищення стійкості паростків проти несприятливих факторів навколишнього середовища.
 
Рішення, звичайно ж, приймати самому аграрію, але варто пам'ятати, що майбутній урожай починає формуватися вже зараз і залежить він від прийнятих рішень: йти в ногу з часом і використовувати всі світові сучасні технології вирощування культур або ж залишатися на місці, у вчорашньому дні.
Востаннє змінено: 
2022-01-11
Пройдіть опитування і наш агроном підбере Вам
кращу систему підживлення Гумату калію!
Або залишайте заявку на зворотній дзвінок,
натиснувши кнопку і заповнивши форму:
Або залишайте заявку на зворотній дзвінок,
натиснувши кнопку і заповнивши форму:
Отримайте в подарунок наші технології вирощування:
Ви дивилися
Гербіцид Сарацин від Агроэксперт-Трейд
Аналог "Лорен"
1000,00 грн/кг
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Голосів: 0
Гербіцид Сарацин від виробника Хімагромаркетинг з діючою речовиною метсульфурон-метил, 600 г / кг для захисту зернових колосових культур.
Аргентина - ФАО 320
2200,00 грн/п.е.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Голосів: 1
Насіння Кукурудзи Адмірал - високопродуктивний гібрид кукурудзи інтенсивного типу. Має високі показники врожайності зерна та силосної маси.
Аргентина - ФАО 250
2200,00 грн/п.е.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Голосів: 1
Насіння Кукурудзи Варум – це високоврожайний гібрид кукурудзи зернового напрямку. Характеризується швидкою вологовіддачею.
Насіння соняшника Латер від Агроэксперт-Трейд
Аргентина
1800,00 грн/п.е.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Голосів: 1
Насіння Соняшнику Латер – це високоврожайний гібрид соняшнику під Євролайтинг. Гібрид інтенсивного типу зі швидким стартовим зростанням. Має високу технологічність.