Професійний аграрний інтернет-гіпермаркет:
Насіння, Добрива, Засоби Захисту Рослин
Працюємо стабільно і
чесно з 2005 року!
Більше 5000 аграріїв
України наші клієнти!
Нашу продукцію застосовували
більш ніж на 1 600 000 га!

Основні хвороби ріпаку та як захистити ріпак від хвороб в 2021?

Відповідь від експерта. Олег Костюченко

Хвороби озимого ріпаку за своїм економічним значенням є в меншій мірі значимі, ніж шкідники. Хвороби озимого ріпаку такі ж як і у ярого.

Серед хвороб озимого ріпаку найбільш небезпечними є наступні:

Чорна ніжка. Хвороба проявляється на сходах озимого ріпаку у вигляді потемніння гіпокотилю, тобто. освіта ниткоподібного перехоплення кореневої шийки молодих рослин. Проростки сходів чорніють, сім'ядолі і листя набувають жовтого забарвлення, рослини відстають у рості, в'януть і загнивають. На дорослих рослинах у фазі розетки на кореневій шийці з'являються бурі плями, виразки, що зливаються між собою. Рослини після ураження хворобою погано зимують і після відновлення вегетації навесні викликають розвиток кореневих гнилей.
Проявляється на полях, де був проведений неякісна передпосівна обробка грунту, в результаті чого відбулося оголення кореневої шийки, на площах з ранніми і пізніми посівами, при відсутності стійкого снігового покриву взимку рослини відстають у рості, не розвиваються, погано перезимовують.
Несправжня борошниста роса (пероноспороз). Хвороба вражає молоді рослини, частіше сходи, проявляється системно, розвиток хвороби починається при несприятливих погодних умовах. На сім'ядолях, гипокотиле і верхівках рослин з'являються хлоротичні плями, покриті білуватим споросоздающим нальотом гриба. Уражені рослини загнивають і гинуть. Якщо поразка пізніше, то для нього характерні симптоми у вигляді локальних жовтуватих плям неправильної форми. Інфекція поширюються з дощовими краплями. Спори зберігаються в грунті і насінні до 6 років.
Альтернаріоз (чорна плямистість). Хвороба проявляється на розеткових листках скрізь, особливо на ранніх посівах озимого ріпаку у вигляді чорних плям, які викликають загибель рослин, рослини швидко відмирають. Хвороба починає поширюватися при закінченні цвітіння, приводячи до почорніння стручків. Хвороба небезпечна тим що викликає епіфітотій (тобто масове ураження рослин). Хвороба сильно розвивається при високій вологості повітря і теплої погоди. При сильному ураженні потрібно використовувати фунгіциди.
Фомоз (рак стебла, некроз кореневої шийки).  Розвиток хвороби відбувається при наявності збудника хвороби на рослинних залишках і в насінні, у разі нанесення рослинам механічних пошкоджень, під час весняного боронування посівів, частих опадів і високої вологості повітря у фазі цвітіння.
Біла   і сіра  гнилі. Хвороба вражає стебла, окремі гілки і стручки. Розвиток хвороби відбувається внаслідок високої вологості повітря і температури в фазу цвітіння-зеленого стручка. Профілактичні засоби боротьби з цією хворобою - це сівозміна і біологічно активний грунт (використання біологічних препаратів).
Борошниста роса. хвороба розвивається на всіх зелених рослинах, починаючи з черешків і покриваючи всю листову поверхню. Спочатку з'являються поодинокі плями, покриті борошнистим нальотом патогена, поступово плями розростаються і покривають всю листову поверхню, що призводить до загибелі молодого рослини. Інфекція зберігається в зимуючих культурах або рослинних залишках, поширюється спорами під час вегетації. Проти хвороби застосовують фунгіциди системної дії.
При дотриманні сівозміни, збереженні частки хрестоцвітих, зернобобових і буряків не більше 25%, проведення всіх агротехнічних заходів, застосування фунгіцидів це допоможе зберегти посіви і отримати максимально високий урожай.
Для контролю і захисту від грибкових хвороб рекомендуємо використання біологічного фунгіциду Ультрафіт або хімічні фунгіциди, дозволені до використання в Україні, Наприклад Амістар Екстра; Колосаль про та ін. (проведення обприскування під час вегетації).
 
З повагою Олег Костюченко
Востаннє змінено: 
2021-01-22
Пройдіть опитування і наш агроном підбере кращу для Вас систему захисту рослин
Або залишайте заявку на зворотній дзвінок,
натиснувши кнопку і заповнивши форму:
Або залишайте заявку на зворотній дзвінок,
натиснувши кнопку і заповнивши форму:
Отримайте в подарунок наші технології вирощування:
Ви дивилися
Прилипач Піноль від Агроэксперт-Трейд
460,00 грн/л.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Голосів: 1
Пропонуємо купити прилипач Піноль від виробника "АльфаСмартАгро" з діючою речовиною полідиметилсилоксан, 200 г / л.
Гербіцид Оскар Пауер від Агроэксперт-Трейд
445,00 грн/л.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Голосів: 1
Гербіцид Оскар Пауер від виробника Альфа Смарт Агро з діючою речовиною пропізохлор, 610 г / л + тербутилазин, 290 г/л для захисту кукурудзи, соняшнику та сої.
Гербіцид Альвіус від Агроэксперт-Трейд
625,00 грн/л.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Голосів: 1
Гербіцид Альвіус від виробника Альфа Смарт Агро з діючою речовиною нікосульфурон, 100 г / л для захисту кукурудзи.
Україна-ФАО 300
1100,00 грн/п.е.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Голосів: 1
Насіння кукурудзи ДН Деметра-це простий модифікований гібрид кукурудзи на зерно і силос. Демонструє швидке стартове зростання. Добре реагує на внесення мінеральних добрив.