Насіння, Гумат калію, Мікродобрива
Напряму від Виробника
Працюємо стабільно і
чесно з 2005 року!
Більше 4500 аграріїв
України наші клієнти!
Нашу продукцію застосовували
більш ніж на 1 500 000 га!

Звичайна (летюча) сажка проса. Що це, які є симптоми та збудники, як боротися з даною хворобою

Звичайна (летюча) сажка проса проявляється в період викидання волоті.

На хворій рослині формується здуття (а не волоть), покрита брудно-сірою тоненькою плівкою, яка легко піддається розтріскуванню. З тріщин висипається спорова маса чорного кольору — грибкові телиоспоры. Цілими залишаться виключно провідні пучки у вигляді тонких чорних ниточок.
Хвороботворним збудником є гриб Sphacelotheca destruens, що у своєму циклі розвитку створює телиоспоры. Під час процесу обмолочування зерна телиоспоры потрапляють на поверхневу частину здорових насіння (таке зерно є заспореним) або безпосередньо в грунт. Тип інфекції називається поверхневий.
Основним джерелом цієї хвороби є заспореное зерно і телиоспоры, які зберігають свої властивості в незруйнованих рослинних рештках у грунті протягом приблизно двох років. Життєздатність деяких телиоспор (зустрічається значно рідше) в ґрунті становить два-три місяці.
Під час сівби заспореным посівним матеріалом проростають одночасно і зернівка, і телиоспоры патогена на її поверхні, таким чином утворюються базидии з базидіоспорами. Після повідомлення базидиоспор формується інфекційна гіфа, яка потрапляє в молоденький проросток проса. Потім грибниця патогена розмножується внеклеточно рослиною, досягає конуса наростання і проникає в листя, суцвіття і стебла. В стадії викидання волоті патоген повністю руйнує всі складові волоті, крім провідних пучків.
Найкраща температура для проростання телиоспор в ґрунті складає 25-30°С.
У результаті захворювання відзначається прямі недобори врожаю, тому що руйнуються волоті культури і уражені рослини стають недорозвиненими, сумарно можуть становити 20-30%.
Для захисту від звичайної (летючої) сажки рекомендуємо обов'язково робити протруювання посівного матеріалу фунгіцидами: Ультрфіт (Гаупсин), Фіто-М (триходермін) або інші. Також дуже важливе місце у боротьбі з цією хворобою мають оптимальні (своєчасні) строки посіву, тому що, наприклад, при дуже ранньому посіві розвиток захворювання значно посилюється.
 
Якщо Ви не знайшли відповіді на свої питання або ж з'явилися нові, обов'язково зателефонуйте нам за номером телефону 095-515-41-66. Наші співробітники, дипломовані фахівці, мають великий стаж трудової діяльності, проведуть консультацію, допоможуть знайти найбільш ефективні рішення для захисту Ваших посівів шкідників і хвороб.
Востаннє змінено: 
2019-07-21
Або залишайте заявку на зворотній дзвінок,
натиснувши кнопку і заповнивши форму:
Отримайте в подарунок наші технології вирощування: