Насіння, Гумат калію, Мікродобрива
Напряму від Виробника
Працюємо стабільно і
чесно з 2005 року!
Більше 4500 аграріїв
України наші клієнти!
Нашу продукцію застосовували
більш ніж на 1 500 000 га!

Чи потрібна десикація при вирощуванні соняшника?

Багато культур перед прибиранням вимагають проведення підсушування (десикації), до цього числа можна віднести і соняшник. Так дійсно так необхідна десикація при його вирощуванні?

Значна площа земель в Україні зайнята під вирощування соняшника, і це не з проста. Він займає лідируючу позицію серед всіх олійних культур у нашій країні. Вирощування соняшнику дуже рентабельно, тому багато фермерів включають цю культуру в свою сівозміну.
Якщо ви плануєте зібрати весь вирощений урожай, то десикація стає обов'язковим процесом. Якщо при візуальній оцінці соняшник дає зрозуміти, що можна зібрати достойний урожай, то правильне проведення десикації завжди дозволяє отримати додатковий прибуток.
 

 Причини проведення десикації:

  • Висихання рослин часто нерівномірний і протікає повільніше, ніж хочеться.
  • Волога погода часто вносить свої корективи-це в свою чергу призводить до втрат урожаю і зниження його якості, тому бажано його зібрати якомога раніше;
  • Розвиток різних хвороб соняшнику: фомоз, фомопсис, різні гнилі, це призводить до значного зниження врожайності та якості насіння зменшується вміст олії в продукції що понесе додаткові втрати прибутку.
  • Прибирання врожаю при високій засміченості бур'янами призводить до забивання робочих органів прибиральної техніки;
  • Ніж рослини сохнуть довше, тим більше будуть втрати від птахів та інших тварин;
  • При використанні інтенсивної технології вирощування, зрошення(фертигації), систем захисту рослин, то часто спостерігається збереження рослин у зеленому вигляді тривалий час. Десикація соняшнику в такому випадку — обов'язковий прийом.
Десиканти дозволяють прискорить збирання врожаю на тиждень, а іноді і на два і знизити втрати від осипання. Для десикації використовують препарати Реглон, Раундап, Геліос і т. д.
Найчастіше в бакову суміш рекомендують додавати речовини, які працюють як клей, наприклад, Еластік.
Час проведення десикації соняшника визначають візуальним методом ознаками дозрівання культури, але більш точно можна визначити безпосереднього вимірювання вологості насіння. Застосовують десиканти за його вологості 25-30% у фазі фізіологічної стиглості, коли задня сторона кошика жовтого кольору, а приквітки коричневі.
При використанні десикантів є можливість отримати додатковий прибуток від збереженого врожаю, зменшення витрат на сушіння врожаю і подальшої боротьби з падалицею соняшнику.
Якщо Ви не знайшли відповіді на свої питання або ж з'явилися нові, обов'язково зателефонуйте нам за номером телефону 095-515-41-66. Наші співробітники, дипломовані фахівці, що мають великий стаж трудової діяльності, проведуть консультацію, допоможуть знайти найбільш ефективні рішення для захисту Ваших посівів від бур'янів.
Востаннє змінено: 
2019-07-21
Або залишайте заявку на зворотній дзвінок,
натиснувши кнопку і заповнивши форму:
Отримайте в подарунок наші технології вирощування: