Професійний аграрний інтернет-гіпермаркет:
Насіння, Добрива, Засоби Захисту Рослин
19
Працюємо стабільно і
чесно з 2005 року!
Більше 11000 аграріїв
України наші клієнти!
Нашу продукцію застосовували
більш ніж на 2 300 000 га!

Заходи захисту сої від кореневих гнилей

Як тільки насіння сої вбере потрібну кількість вологи – починається проростання. Разом з процесом проростання активно розвиваються і патогени, що містяться в ґрунті, на поверхні насіння і у внутрішніх тканинах насіння в 2024. Деякі з цих патогенів виявляться в пізніші фази вегетації, на відміну від них збудники кореневих гнилей можуть виявлятися з перших днів вегетації і до утворення бобів. Враховуючи такий широкий діапазон часу, коли може статися зараження та прояв хвороби, потрібно заздалегідь спланувати заходи захисту посівів від кореневих гнилі.
 
Поразка кореневими гнилями сої відбувається при збігу таких обставин як: сприятливі для розвитку патогену умови довкілля та ґрунтові умови, порушення агротехніки вирощування сої, післядія пестицидів , які використовувалися на попередниках.
 
Основними заходами, які використовують для захисту посівів сої від кореневих гнилей є: сівозміна, якісна та своєчасна основна та передпосівна обробка ґрунту, протруювання насіння, дотримання оптимальних термінів та глибини посіву насіння, боронування посівів до та після сходів.

Сівообіг
Сівообіг зазвичай є одним із перших етапів, який рекомендують оптимізувати при плануванні заходів захисту на будь-якій культурі. Адже ротація культур зменшує накопичення патогенів у ґрунті. Не рекомендується висівати сою на тому самому місці кілька років поспіль. При плануванні сівозміни слід врахувати, що сою не можна розміщувати на полях після соняшнику, зернобобових, суданської трави та багаторічних бобових трав, оскільки ці культури мають загальні хвороби та шкідники. Найкращими попередниками для сої будуть озимі та ярі зернові колосові культури (пшениця, ячмінь), кукурудза, картопля, цукрові буряки.

Обробка ґрунту
Правильно підготовлений ґрунт під посів сої для зменшення ризиків ураження кореневими гнилями має виконувати такі функції: боротьба з пожнивними залишками та дренаж. Пожнивні залишки можуть бути переносниками інфекційного початку. Уникнення надмірної вологи на полі полягає не тільки в грамотному обробітку ґрунту з урахуванням особливостей поля, але й у підборі оптимального режиму зрошення на ділянку, де воно застосовується. У зонах, що підлягають зрошенню, ризик ураження сходів кореневими гнилями та іншими грибковими та бактеріальними хворобами зростає при застосуванні поливу відразу після посіву. До сходового та після сходового боронування, а також міжрядної обробки важливі етапи, які не лише допоможуть битися з бур'янами та покращать аерацію ґрунту, а й допоможуть у захисті проти хвороб та шкідників. Зазвичай, якщо при культивації перед посівом вносили гербіциди, кількість післяпосівних обробок зменшують або їх зовсім не проводять. Тим не менш, такі механічні заходи як, наприклад, дещо до сходових боронувань знищують близько 50% бур'янів, що знаходяться в ґрунті, руйнують ґрунтову кірку, що має суттєвий вплив на ураження кореневими гнилями, і дозволяють зменшити пестицидне навантаження на ґрунт.

Протруювання насіння
Протруювання насіння один із ключових етапів захисту насіння сої від кореневої гнилі. Згідно з дослідженнями, при протруюванні насіння сої фунгіцидами розвиток кореневих гнил, залежно від діючої речовини препарату, знижується в порівнянні з контролем у фазу сходів – у 1,5-2 рази, першого трійчастого листка – у 1,8-2,5 раза; цвітіння – у 3-3,5 рази. Для боротьби з кореневими гнилями сої практикують використання контактних та системних протруйників та поєднання обох типів для забезпечення максимальної ефективності. Вибираючи тип протруйника, необхідно орієнтуватися на специфіку умов і рівень можливого зараження. Контактні діючі речовини, такі як манкоцеб або каптан, діють на поверхні та виявляють високу ефективність у перешкоджанні зараженню коренів. Препарати системної дії часто використовують як безпосередній фунгіцидний захист по листку. Ці препарати рухаються рослиною і особливо ефективні за умов поширення хвороби. Серед системних протруйників у захисті від кореневих гнилі однією з найпоширеніших діючих речовин є металаксил. Поєднуючи обидва типи протруйників, можна забезпечити комплексний захист та зменшити ризик розвитку стійкості популяції збудників до одного типу протруйника. Важливо підійти до цього комплексно. Для ефективного захисту сходів потрібно скомпонувати суміш із протруйника, мікродобрив, стимуляторів росту та інокулянтів. Такі поєднання сприяють покращенню енергії проростання, дружніх сходах і допомагають проросткам зміцнити імунітет до хвороб, зокрема кореневої гнилі. До робочого розчину при протруюванні насіння з мікроелементів доцільно додати: молібден, нікель, кобальт, бор.
Рослини сої, що добре фіксують азот, менш вразливі до кореневих гнил, фузаріозного і вертицильозного в'янення та інших хвороб. Для покращення активної фіксації азоту насіння сої обробляють інокулянтами. Обробку такими бактеріями часто поєднують із протруюванням насіння, токсичної дії щодо бактерій протруйники нового покоління не мають, тому економічно вигідно та зручно поєднувати ці заходи.

Посів
Правильно підібрані терміни посіву сої з оптимальною температурою на глибині загортання насіння зменшує ризик масового ураження насіння пліснявінням, та проростків – кореневими гнилями та фузаріозним в'яненням. 12-14 ° С - є оптимальними температурами на глибині закладення насіння сої для гарної стійкості проти кореневих гнилі. Пізніші терміни посіву сприяють вищій інтенсивності ураження рослин хворобами на етапі сходів і надалі. При розрахунку норм висіву важливо не загуснути і зробити посіви дуже рідкісними. Тому що обидва ці фактори призводять до більш інтенсивного ураження хворобами різної етіології та втрат урожаю. При сівбі сої надто глибоко ймовірність цвілі насіння та ураження кореневими гнилями різко зростає.
Востаннє змінено: 
2024-01-09
Або залишайте заявку на зворотній дзвінок,
натиснувши кнопку і заповнивши форму:
Отримайте в подарунок наші технології вирощування:
Ви дивилися
Насіння соняшника Сангай від Агроэксперт-Трейд
105-110 днів
3010,00 грн/п.е.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Голосів: 0
Насіння Соняшнику Сангай – це високоврожайний гібрид соняшнику для технології вирощування «SUMO». Характеризується високим рівнем стійкості до вовчка. Має добре розвинену кореневу систему.
Насіння соняшника НС Х 8003 від Агроэксперт-Трейд
Сербія
105-110 днів
3010,00 грн/п.е.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Голосів: 0
Насіння Соняшнику НС Х 8003 – це високоврожайний гібрид соняшнику для технології вирощування «SUMO». Характеризується високим рівнем стійкості до посухи. Має добре розвинену кореневу систему та міцне стебло.
Насіння соняшника НС Х 494 від Агроэксперт-Трейд
Сербія
104-108 днів
3010,00 грн/п.е.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Голосів: 0
Насіння Соняшнику НС Х 494 – це високоврожайний гібрид соняшнику для технології вирощування «SUMO». Характеризується підвищеною стійкістю до вовчка соняшника.
Насіння соняшника НА Конкорд від Агроэксперт-Трейд
Сербія
114-116 днів
3010,00 грн/п.е.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Голосів: 0
Насіння Соняшнику НА Конкорд – це високоврожайний гібрид соняшнику для класичної технології вирощування. Високостійкий до вовчка соняшника. Має відмінні показники посухостійкості.