Насіння, Гумат калію, Мікродобрива
Напряму від Виробника
Працюємо стабільно і
чесно з 2005 року!
Більше 4500 аграріїв
України наші клієнти!
Нашу продукцію застосовували
більш ніж на 1 500 000 га!

Дрібноспорова сажка проса. Що це, які симптоми і збудники, як боротися з цією хворобою

Дане захворювання спостерігається у фазі викидання волоті. У пошкоджених (хворих) рослинах утворюються еліпсоподібні або практично циліндричні здуття (а не волоті) приблизно на 5мм 5мм, вкриті світло-жовтою плівкою. Вона в умовах посухи легко розривається і з-під здуття сиплеться спорова маса коричневого кольору, яка схожа на порошок. Уражені рослини сильно гальмують зростання, розвиток, продуктивність дуже зменшується.

Збудником мелкоспоровой сажки є базидиальний гриб Sphacelotheca manchurica. Біологічні властивості даного гриба аналогічні збудника звичайної сажки проса. Головним джерелом даного захворювання є заспореное зерно і телиоспори, що зберігають свою життєздатність у незруйнованих жовнах в грунті десь до 2х років. Властивості окремих телиоспор (більше як виняток) у грунті зберігаються кілька місяців.
При посіві заспореним насінням проростають одночасно зернівка і телиоспори патогена, так утворюються базидии з базидіоспорами. Після об'єднання базидиоспор формується інфекційна гіфа, яка поширюється в молодий проросток проса. Пізніше грибниця патогена розмножується внеклеточно рослиною, проникає в конус наростання , листя, стебла та волоті. У фазі викидання волоті патоген повністю руйнує всі частини волоті, крім провідних пучків.
Найкраща температура для проростання телиоспор в ґрунті складає 25-30°С.
Можливо вас зацікавить інформація про гібридну кукурудзу, насіння якої відрізнятися від інших рядом особливостей, посилання.

Захисні заходи

Для профілактики сажкових хвороб дуже дієвими заходами є :
1. дотримання правильної сівозміни,
2. оптимальне живлення рослин,
3. правильні строки висіву
4. високоякісні протруєне насіння,
5. своєчасне проведення агротехнічних заходів,
6. ретельне подрібнення та загортання післяжнивних залишків.
Більшість мікродобрив забезпечують грунт мікроелементами, в тому числі і хелатні, про які можна більше дізнатися тут.
Якщо Ви не знайшли відповіді на свої питання або ж з'явилися нові, обов'язково зателефонуйте нам за номером телефону 095-515-41-66Наші співробітники, дипломовані фахівці, що мають великий стаж трудової діяльності, проведуть консультацію, допоможуть знайти найбільш ефективні рішення для захисту Ваших посівів від бур'янів.
 
Хочете підвищити врожайність продукту? Тоді вам варто купити якісний гумат, вибрати який ви можете за цим посиланням.
Востаннє змінено: 
2019-07-21
Або залишайте заявку на зворотній дзвінок,
натиснувши кнопку і заповнивши форму:
Отримайте в подарунок наші технології вирощування: