Насіння, Гумат калію, Мікродобрива
Напряму від Виробника
Працюємо стабільно і
чесно з 2005 року!
Більше 4500 аграріїв
України наші клієнти!
Нашу продукцію застосовували
більш ніж на 1 500 000 га!

Мак-самосійка (Papaverrhoeas): опис, області застосування, заходи безпеки

Мак-самосійка (польовий) – невибаглива однорічна трав'яниста рослина. Його можна зустріти на придорожніх узбіччях доріг, пустирях і кам'янистих схилах на всіх континентах в межах середнього поясу. Також дикий мак часто зустрічається на сільськогосподарських полях як бур'ян. Його вирощують як декоративна і лікарська квітка.

 
Мак-самосійка досягає 30-60 см у висоту. Він має прямий малорозгалужене стебло. Листочки маку перисті, роздільні. Вся рослина покрита дрібними жорсткими волосками, обпадаючими після розпускання бутонів. Поодинокі великі квіти проростають на довгих квітконіжках. Вони зустрічаються різних відтінків, від світло-рожевого до пурпурових. На пелюстках часто видно смужки і облямівка по краю. Цвіте мак з травня по серпень, після чого залишаються кулясті плоди у вигляді коробочок, заповнені дрібними зернами. Час їх дозрівання – вересень-жовтень.
Мак-самосійка відноситься до алкалоидным рослинам. Найбільш отруйними є незрілі плоди. При надрізі коробочки виділяється молочний сік, який містить морфін і алкалоїд реадин. Отруєння маком може спостерігатися у великої рогатої худоби і коней, що пасуться на відкритій місцевості. Допоможіть процесу росту і дозрівання ваших рослин, шляхом використання якісних добрив, докладніше тут.
 
Лікувальні властивості
 
Для лікування підходять пелюстки, квітки і листя рослини. Сировину заготовляють на початку цвітіння. При сушці не вдається зберегти забарвлення, він набуває сірий колір.
Мак-самосейку застосовують в якості заспокійливого засобу. Також рослина володіє легким снодійним дією. Його використовують як потогінний, знеболюючу, кровоспинну і відхаркувальний засіб.
Настій з пелюсток маку застосовують при простудних, а також шлунково-кишкових захворюваннях. Подрібнені пелюстки квітки використовують як кровоспинний засіб, прикладаючи їх на відкриті рани. У науковій медицині дикоросла рослина не застосовується.
Насіння маку знайшли своє застосування в кулінарії. Вони входять як інгредієнт в рецепти фруктових салатів та випічки. Макові зерна не містять алкалоїди та здійснено безпечні для вживання в їжу. Також з насіння рослини отримують масло, яке використовують для заправки салатів і приготування основних страв. Молоде листя застосовуються як зелень в якості приправи. Але їх збір здійснюється до початку формування квіткових бруньок. Зріла рослина містить токсичні речовини.
 
Якщо Ви не знайшли відповіді на свої питання або ж з'явилися нові, обов'язково зателефонуйте нам за номером телефону 095-515-41-66Наші співробітники, дипломовані фахівці, що мають великий стаж трудової діяльності, проведуть консультацію, допоможуть знайти найбільш ефективні рішення для захисту Ваших посівів від бур'янів.
Востаннє змінено: 
2019-07-21
Або залишайте заявку на зворотній дзвінок,
натиснувши кнопку і заповнивши форму:
Отримайте в подарунок наші технології вирощування: