- ПН-СБ
- 8:30 - 19:30
Вогнище польове(житне) (Вгомиѕ secalinus)
Категорія:
Вогнище польове - сімейство – м'ятлікові (злакові), ярої однорічник.
Клас однодольні.
Рід – Багаття Bromus L.
Вогнище житне або польове, бур'ян «вузької спеціалізації», прописаної в його імені – це бур'ян-супутник жита, схожий з цим злаком і за будовою, і за розвитку, зокрема плодоношення. Зерна багаття не тільки зовнішньо не можна відрізнити від зерен жита, але і визрівають вони одночасно, якщо посіви значно засмічені і кількість псевдозерен досить велике, житнє борошно набуває темне забарвлення і різні присмаки, з-за збільшеної вологості швидко псується, а хліб, випечений з такого борошна, швидко черствіє.
Вогнище житне озима рослина, сходить восени у вигляді кущика листя, а перезимувавши, навесні випускає стебла (висота яких збігається зі стеблами жита), выметывая мітелку з зернами, з середнім коефіцієнтом парусності 14 (у жита від 4,5 до 14,4). В 1 кг зерен багаття житнього їх міститься близько 105 000 штук.
Довжина стебел від 60 до 120 см, многоколосковой волоті-суцвіття – до 21 см, колосків – 11-12 мм, ширина листових пластинок – від 6 до 7 мм. Час цвітіння – липень, плодоношення – липень, серпень. На одній рослині може утворюватися до 5 000-6 000 зернівок. Насіння, визріваючи, не обсипаються, тому при збиранні з полів зернових змішується з урожаєм.
Охочим підвищити врожайність культури в стресових умовах, рекомендуємо придбати корисні для добрива рослин з додаванням гумінових кислот.
Розмножується насінням, зрілими і полузрелыми, проростає через 7-10 днів. Насіння можуть зберігати схожість до 5 років (у сухому стані) і до 2-3 років в грунті. Проростають на глибині 2-3 див.
сприятливих життєвих умов цим бур'янам, крім сусідів жита і пшениці, потрібні важкі, глинисті, холодні, грунту і достатнє зволоження. Зростає Вгомиѕ secalinus переважно в Європі, східна межа його ареалу проходить в Росії.
Вогнище – це бур'ян-археофит, сожительствующий зі злаковими з найдавніших часів і не зустрічається в дикому стані, за винятком узбіч доріг вздовж полів з посівами. Мало того, він практично не помітний серед стебел жита до тих пір, поки не починається колосіння. Але боротися з цим «культурним» злаком можна і потрібно: очищаючи посівної озимий матеріал, аж до повної його заміни; розведення сортів злакових з більш крупним зерном; меліорація перезволоженого ґрунту; хімічна обробка, наприклад, пропинатом (далапон) 85%-м розчинним порошком, іншими препаратами, дотримуючись загальні заходи, що перешкоджають потраплянню насіння бур'яну на поля.
Озимий ріпак використовується не тільки в сільському господарстві. Корисні жирні кислоти містяться в рапсовій олії, дізнатися більше, а також придбати можна в каталозі.
Якщо Ви не знайшли відповіді на свої питання або ж з'явилися нові, обов'язково зателефонуйте нам за номером телефону 095-515-41-66. Наші співробітники, дипломовані фахівці, мають великий стаж трудової діяльності, проведуть консультацію, допоможуть знайти найбільш ефективні рішення для захисту Ваших посівів від бур'янів.
Дата публікації:
2022-11-23
Востаннє змінено:
2024-01-04