Насіння, Гумат калію, Мікродобрива
Напряму від Виробника
Працюємо стабільно і
чесно з 2005 року!
Більше 4500 аграріїв
України наші клієнти!
Нашу продукцію застосовували
більш ніж на 1 500 000 га!

Які мінеральні добрива необхідні для сої

Для отримання хорошого врожаю сої при високому рівні продукції необхідно враховувати ряд факторів, серед яких велике значення відіграють мінеральні добрива. Наша стаття розповість про мінеральні добрива   для сої, особливості внесення, норми і можливі наслідок дефіциту корисних речовин, які можуть виникнути.

Які елементи найбільш важливі для сої

Найбільшою проблемою при вирощуванні всіх сільськогосподарських культур і сої зокрема, є нестача вологи. Але навіть при сприятливих умовах вологозабезпечення отримати урожай понад 2 т/га насіння виходить не завжди. До основних причин таких невтішних результатів можна віднести недостатнє і неправильно підібране мінеральне живлення культури. А адже саме мінеральне живлення відповідає за цілеспрямоване керівництво ростом та розвитком рослини. Кожен елемент живлення має своє призначення і його недолік може істотно впливати на врожайність. Для формування врожаю 2,5 т/га соя виносить з грунту 124 кг азоту, 22 кг фосфору, 102 кг калію, 34 кг кальцію, 23 кг сірки, 191 г цинку, 18 кг магнію, 207 г марганцю, 865 р заліза і 75 г міді.  Далі ми детально розглянемо кожен елемент і його значення для сої.
 

Азот

Нестача азоту позначається на розвитку та освіті вегетационной маси. У наслідок нестачі азоту відбувається слабке формування фотосинтезовального стеблового і листьевого апарату. Що призводить до того, що обмежується зростання органів плодоутворення і відбувається зниження врожайності і зменшується кількість білка в продукції. Основною ознакою дефіциту азоту є уповільнення зростання, і поява світло-зелених або навіть жовтуватих листя, що відбувається через проблеми з освітою хлорофілу.  Азот повторно використовується організмом рослини, тому його недостатня кількість спочатку проявляється на нижніх листках. Зміна кольору починається з жилок і далі поширюється на краю листьевых пластин. При гострій нестачі азоту і при тривалому голодуванні світло зелене листя поступово перетворюється в жовті, потім в темно червоні, а пізніше листки всихають і опадають. Що самим негативним чином позначається на розвитку сої і може призвести до загибелі рослини.
Якщо використовувати високі дози азоту (100-120 кг/га) на багатих грунтах, соя формує врожай не за рахунок біологічного азоту, а за рахунок азоту, внесеного з мінеральним добривом, що економічно не доцільно. При внесенні великих доз азоту рослина сої розвивається буйно і витрачає багато вуглеводів на засвоєння азоту з добрива.
При надмірному азотному живленні бульбочкові бактерії відчувають гостру потребу у вуглеводах, у результаті чого їх азотфіксуючих здатність значно знижується. Чим більше азоту вноситься в грунт, тим менше атмосферного азоту будуть фіксувати бульбочкові бактерії.
 

Фосфор.

Відіграє важливе значення в процесах обміну енергії в рослині, активно стимулює ріст кореневої системи, зокрема кореневих відростків, які дозволяють проникати клубеньковым бактеріям. Дефіцит фосфору в ґрунті негативно впливає на формування репродуктивних органів рослини, що призводить до затяжного періоду дозрівання зерна, відбувається порушення обміну енергії і речовин в організмі рослини, істотно знижується врожайність і погіршується якість продукції. Основні ознаки нестачі фосфору:
 • Уповільнення росту і розвитку.
 • Листя змінюють колір на сіро-зелений, пурпурний або червоно-фіолетовий.
Перші ознаки нестачі фосфору проявляються вже на самих перших етапи розвитку рослини. Слаборозвинена коренева система, труднощі з засвоєнням важкорозчинних фосфатів ґрунту - явні ознаки дефіциту елемента.
Рекомендована доза фосфорних добрив буде залежати від гранулометричного складу грунту.
 

Калій.

Незамінний учасник процесів синтезу та відтоку вуглецю в організмі рослини. Елемент відповідає за забезпечення обміну і пересування вуглеводів. Забезпечує засвоєння вологи клітинами. Підвищує стійкість сої до захворювань і несприятливих проявів навколишнього середовища. Істотно підвищує стійкість до посухи і стимулює всі функції організму. Калій особливо важливий для фізіологічних процесів, що відбуваються в рослині – він дуже мобільний і бере участь в переносі асимілятів, активації багатьох ферментів, регулювання водного режиму рослини і фотосинтезі. Він сприяє утворенню бульбочок і, отже, фіксації азоту, а також посилює стійкість до хвороб та стресових факторів. Калій має великий вплив на врожайність, збільшуючи масу насіння і вміст білка. Рекомендована доза калію для сої варіює в залежності від його вмісту в ґрунті.

 

Як правильно проводити харчування мінеральними добривами посіви сої

Для забезпечення посівів сої оптимальним харчуванням, важливим є правильне дозування і строки внесення. Наприклад, враховуючи потребу культури у елементах калію, фосфору й азоту, при для отримання врожайності 3,1 - 3,6 т/га необхідно:
 1. Внести під зяблеву оранку по 60 кг/га діючої речовини калійних і фосфорних добрив.
 2. Навесні слід вносити 20-45 кг/га азотних добрив.
Звертаємо увагу, що зазначена доза не є шкідливою для формування потужного симбиотичного апарату сої. Для інокуляції рекомендуємо використовувати біопрепарат Ультрафит. Як показали результати багаторічних досліджень, проведені Інститутом кормів та сільського господарства НААН дана норма добрив забезпечує прибавку врожайності сої від 0,9 до 1,1 т/га.
Особливо гостро відчувається дефіцит елементів живлення в період утворення генеративних органів, тому саме в цей період зростає роль позакореневого живлення макро і мікроелементами, як додаткового способу, який дозволяє оптимізувати умови мінерального живлення рослин, істотно підвищити інтенсивність фотосинтезу та покращити якісні показники насіння. Необхідно використовувати обробки посівів хелатами, наприклад, Биобор, Биомолибден або комплексними мікродобривами LF-Бобові.
 

Оптимальні умови мінерального живлення для сої

Культура відрізняється вимогливістю до умов мінерального живлення. Рослина характеризується повільним зростанням на початкових стадіях, що позначається на помірному споживанні елементів живлення.  На початку цвітіння культурою використовується 5-10% загальної потреби елементів. Далі, починаючи з фази цвітіння відзначається більш інтенсивний ріст і розвиток, яке триває 60-65 доби. Триває цей період до фази наливання насіння і саме тоді відбувається найбільш активне споживання всіх елементів живлення.  Наукові дослідження провідних інститутів світу показали, що для формування врожаю соя найбільш використовує азот. Пік його споживання 5 кг/га/ добу припадає на 66-96 добу після сходів.  Також важливими для рослини калій, фосфор, кальцій, магній і сірка, максимальне споживання даних елементів припадає на 65-85 добу після сходів.  Фосфор починає засвоюватися на п'яту добу після утворення кореневої системи, а максимально 0,5 кг/га/добу в період фази формування бобів-  на 76-81 добу. Найбільш засвоюється калій близько 2 кг/га на 85 добу після сходів, а кальцій 3 кг/га на 80 добу.
Для планування більш багатих врожаїв рекомендуємо підібрати для себе відповідну формулу згідно рекомендацій та аналізу грунту.
Востаннє змінено: 
2019-07-21
Або залишайте заявку на зворотній дзвінок,
натиснувши кнопку і заповнивши форму:
Отримайте в подарунок наші технології вирощування:
Також у нас часто запитують наступну продукцію
Насіння сої під раундап Венус від Агроэксперт-Трейд
115-130 дней
Среднепоздняя
Ціна: 18000,00 грн/т.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Голосів: 1
Фунгіцид Ультрафіт (Гаупсин, Гуапсін) від Агроэксперт-Трейд
Фунгицид+Инсектицид
Ціна: 87,00 грн/л.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Голосів: 2
Насіння сої під раундап Аполло / Аполлон від Агроэксперт-Трейд
90-110 дней
Среднеранняя
Ціна: 18000,00 грн/т.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Голосів: 1
Мікродобриво LF-БОБОВІ від Агроэксперт-Трейд
Для Сои, Гороха
Ціна: 111,00 грн/л.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Голосів: 1
Гумат Калію ГУМАТ-ЛИСТ від Агроэксперт-Трейд
Подкормка по листу
Ціна: 63,00 грн/л.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Голосів: 1