Професійний аграрний інтернет-гіпермаркет:
Насіння, Добрива, Засоби Захисту Рослин
19
Працюємо стабільно і
чесно з 2005 року!
Більше 11000 аграріїв
України наші клієнти!
Нашу продукцію застосовували
більш ніж на 2 300 000 га!

Як захистити посіви соняшнику від шкідників в 2024: основні способи

Агроексперт-Трейд рекомендує:

Інсектицид Енжіо від Агроэксперт-Трейд
Оригінал "Syngenta"
2840,00 грн/л.
Інсектицид Нурел Д від Агроэксперт-Трейд
Оригінал "Syngenta"
440,00 грн/л.
Інсектицид Карате Зеон від Агроэксперт-Трейд
Оригінал "Syngenta"
1510,00 грн/л.
Насіння соняшника Сумо 2017 new від Агроэксперт-Трейд
Сербія
100-105 дней
3600,00 грн/п.е.
Насіння соняшника Таурус НС від Агроэксперт-Трейд
Сербія
109-113 дней
2800,00 грн/п.е.
Насіння соняшника Рімі НС від Агроэксперт-Трейд
Сербія
108-112 дней
3100,00 грн/п.е.
Насіння соняшника БОГДАН від Агроэксперт-Трейд
Екстра та Стандарт
1400,00 грн/п.е.
Насіння соняшника АНТЕЙ від Агроэксперт-Трейд
Україна + Франція
3200,00 грн/п.е.

Хочете отримати багатий і якісний урожай, тоді перед вами постане питання, як захистити посіви соняшнику від шкідників, що для цього необхідно зробити в 2024. У цієї культури є величезна кількість ворогів: шкідники, хвороби. Наприклад, такі шкідники соняшнику як: луговий метелик, попелиці, совки, довгоносик, дротянки, соняшниковий огнівка, шипоноска, здатні знищити врожай приблизно на 60%.

 

Короткий зміст статті:


 

 

У захисті посівів соняшнику від шкідників найважливіше місце відіграє агротехнічні  заходи, оскільки вони відносяться до сучасних технологій вирощування. Інтегрована система захисту від шкідників - важлива частина інтенсивної системи вирощування, відповідає екологічної безпеки, несе ресурсо та енергозбереження. Головна мета системи - обмеження розмноження фітофага. Як відомо, шкідники завдають величезної шкоди посівам соняшнику, що істотно позначається на врожайності і знижує продуктивність культури. У даній статті ми докладно розглянемо всі складові інтегрованої системи захисту рослин від шкідників.
 

Який сівозміни та сусідства культур слід дотримуватися для захисту соняшнику від шкідників

Найважливішому у системі виступає правильна сівозміна, дотримуючись якого на 15% можна зменшити кількість шкідників у посівах соняшнику. Важливим при плануванні розміщення, є наявність власного плану посівів. Основні правила сівозміни для соняшнику:
  • Забороняється сіяти соняшник на тому місці, де він був у минулому році. Оптимальний час для повернення культури на попереднє місце становить 4-10 років.
  • При виборі місця для соняшнику необхідно врахувати віддаленість посіву від поля, де він вирощувався в минулому. Просторова ізоляція товарних і насіннєвих посівів соняшнику в даному разі повинна бути не менш 1 км.
  • Не рекомендується розміщувати культуру по сусідству з багаторічними трав'яними рослинами, так як вони збирають різні види шкідників. Наприклад, довгоносиків і клопів.
  • Не варто вибирати поле під посів соняшнику, на якому в минулому році була висаджена цукрові буряки, яка є джерелом поширення цукрового довгоносика.
Не менш важливим агротехнічним заходом є знищення бур'янів, які ростуть на краях полів, на узбіччях доріг. Бур'яни - місця, де шкідники розмножуються і додатково живляться. Тому важливо регулярно їх обкошувати.
 

Чому слід вибирати сорти та гібриди соняшнику, стійкі до шкідників

 
Сучасна селекція являє сорти та гібриди соняшнику, які мають стійкість до шкідників. Вибір їх користь дозволяє зменшити збитки від негативного впливу вредителее на 5%. Звертаємо увагу на панцирні сорти культури. Особливістю яких є наявність всередині насіння міцного шару, які в основному складається з вуглецю. Шар утворюється через кілька днів після цвітіння і закінчується через 8=9 днів, тобто до часу проникнення гусениць третього віку в насіння. Панцирний шар міцний, гусениці прогризти його не можуть.  Хоча соняшниковий міль і здійснює яйцекладку на панцирних соняшниках також, як і на не панцирних, гусениця пошкодити насіння не може і живиться листям і матеріалом зворотного боку кошики рослини, прогризаючи в ньому ходи. Пошкодження цих частин не впливають на врожай насіння.
 

Чому важливо дотримуватися технології вирощування для захисту посівів соняшнику від шкідників

 
Перевіреної агротехнології дають рекомендації по оптимальним термінів посівів густоті посіву, глибині заробки насіннєвого матеріалу. Важливим є чітке дотримання всіх рекомендацій, адже будь-які порушення можуть призвести до   синхронного збігу фенофаз, які будуть сприятливими для розмноження фітофагів і, як наслідок, пошкодження ними посівів культури. Крім цього, і при дуже ранніх , і при занадто пізніх термінах ведення посівних робіт, суттєво погіршуються умови для росту і розвитку соняшнику.  Внаслідок чого підвищується сприйняття до пошкодження шкідників і втрати врожайності збільшуються. Багаторічні дослідження провідних інститутів України, показали, що порушення рекомендацій може призвести до втрати врожаю на рівні 10%, продуктивність падає на 5%, якість знижується на 7%.
 

Що включає хімічний метод боротьби з шкідниками соняшника

 
У комплексі ефективних заходів боротьби з шкідливими організмами, важливе місце займає хімічний метод. Даний метод приносить високі результати проти всіх шкідників, навіть тих, які знаходяться у важкодоступних місцях і схильні до розмноження в большоим кількостях. Але слід пам'ятати, що хімічні методи рекомендується застосовувати тоді, коли кількість шкідливих організмів у посівах соняшнику істотно перевищила поріг шкідливості. Ще на етапі підготовки до посіву, необхідно провести ґрунтові розкопки для визначення чисельності та видового складу ґрунтових організмів. Якщо результати показали велику кількість фітофагів, то необхідно протруїти насіннєвий матеріал препаратами, розробленими на основі таких діючих речовин: финотропила, імідаклоприду, бифентрину або тиаметоксаму. Альтернативою може стати внесення в грунт ґрунтового інсектициду.
Важливо пам'ятати, що можна використовувати тільки той, препарат , який дозволений в Україні.
Період вегетації, особливо на початковому етапі, найважливіше для майбутнього врожаю. Під час сходів і початку зростання, коли ще тільки формуються органи рослини, стійкість в шкідливому впливу слабка. Тому використання інсектициду вбереже рослини від негативного впливу шкідників.
 У період вегетації важливо проводити регулярні спостереження за видовим складом та чисельністю шкідливих організмів. У разі міграції з сусідніх полів шкідників слід провести крайову обробку. своєчасне обприскування вбереже від подальшого поширення шкідників по всьому посіву соняшнику. 
В залежності від виду шкідника, його чисельності використовуються інсектициди, які можуть використовуватися на різних етапах розвитку культури:
  1. Передпосівна обробка насіннєвого матеріалу. Обприскування в період вегетації.
  2. Обробка грунту перед посівом.
  3. Обприскування в період вегетації.
  4. Обприскування у фазі розвитку 12-18 листя.
  5. Обробка всіх посівів, незалежно від етапу розвитку.
  6. Внесення спеціальними дозаторами безпосередньо в грунт, одночасно з посівом.
 

Як боротися з шкідниками після збору соняшнику

Після збору врожаю боротьба з шкідниками не припиняється. Першим пунктом є глибока оранка ґрунту на глибину не менше 25-27 див. У випадку нульової або поверхневої обробки грунту, на полі залишається велика кількість залишків рослин, що потребує обов'язкового їх подрібнення дисковими агрегатами з наступним закопуванням із зворотного пласта ґрунту. Це дозволяє позбутися від личинок подсолнечникового вусаня, шипоноски і багатьох інших шкідливих організмів, які зимують у залишках стебел.
 
Підведемо підсумки. Для збільшення врожаю соняшнику, надзвичайно важливо слідувати інтенсивної технології боротьби з шкідниками, що дозволить  суттєво збільшити врожайність. Нагадуємо основні вимоги технології:
  • Дотримуємося правил сівозміни, правильно вибираємо сусідство.
  • Вибираємо сорти та гібриди соняшнику, стійкі до шкідників.
  • Строго дотримуємося рекомендованих технологією строків посівів і рівня глибини закапування.
  • Застосовуємо хімічний метод боротьби.
  • Правильно обробляємо землю після збору врожаю.
 
Всі перераховані вище заходи в комплексі дають позитивні результати, особливо на соняшнику під евролайтинг. Не варто турбуватися, є конкретні заходи, які допоможуть вам впоратися з негативним впливом цього ворога: своєчасна механічна обробка, обробка якісними, перевіреними засобами.
 

Робіть всі заходи вчасно для захисту посівів соняшнику від шкідників

Важливо знати: хочете зменшити чисельність шкідників, тоді вам просто необхідно вчасно робити прополку. Для соняшнику також велику небезпеку представляє бавовняна совка. Позбутися від неї можна наступними способами: обробка між рядами, глибока оранка.
Активна боротьба з ворогами соняшнику буде ефективна в тому випадку, якщо ви виконаєте посів культури в ранні терміни після збору отриманого врожаю зріжете стебла, як можна ближче до самої землі, своєчасно позбудетеся від бур'янів.
На соняшнику попелиця воліє з блискавичною швидкістю поширюються на посівах. Для того, щоб від неї позбутися, важливо придбати ефективні, спеціальні препарати, в якості яких ви б не сумнівалися, наприклад, необхідно проводити обробку препаратами Ультрафит, Оперкот, Резонанс, Фараон і ін
Не забувайте перед початком сівби ретельно проводити обробку насіння препаратами Ультрафит + Гумат Лист. Рекомендуємо також набувати вже протруєне посівний матеріал таких гібридів як Богдан, Олексій, Меридіан НС, Одіссей. Це призведе до справжнього успіху. Також потрібно вчасно вносити цінні поживні добрива і підгодовувати рослина, для того щоб посилити його зростання, витривалість (стимулятор росту гумат калію, комплексне добриво LF-Олійні, хелатне мікродобриво LF - Биобор).
Наша компанія пропонує вам придбати сучасні, перевірені препарати за доступною вартості, стахе насіння соняшнику . Широкий асортимент продукції привертає увагу клієнтів. В високій якості і надійності розробок ви можете не сумніватися. Приходьте і вибирайте той товар, який підходить саме вам. Ми в свою чергу, не залишимося осторонь, допоможемо вам, дамо корисні рекомендації.
 

Хочете отримати консультацію або

купити наші препарати або насіння соняшнику?

Телефонуйте за телефонами +38-095-515-41-66, +38-098-101-20-80

 
 
Востаннє змінено: 
2024-01-03
Або залишайте заявку на зворотній дзвінок,
натиснувши кнопку і заповнивши форму:
Отримайте в подарунок наші технології вирощування:
Також у нас часто запитують наступну продукцію
Інсектицид Разіт від Агроэксперт-Трейд
Ціна: 900,00 грн/л.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Голосів: 0
Інсектицид Енжіо від Агроэксперт-Трейд
Оригинал "Syngenta"
Ціна: 2840,00 грн/л.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Голосів: 1
Інсектицид Нурел Д від Агроэксперт-Трейд
Оригинал "Syngenta"
Ціна: 440,00 грн/л.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Голосів: 1
Інсектицид Карате Зеон від Агроэксперт-Трейд
Оригинал "Syngenta"
Ціна: 1510,00 грн/л.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Голосів: 1
Інсектицид ФОСОРГАН ДУО від Агроэксперт-Трейд
Ціна: 390,00 грн/л.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Голосів: 0
Інсектицид КАНОНІР ДУО від Агроэксперт-Трейд
Ціна: 810,00 грн/л.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Голосів: 2
Інсектицид ДИМЕФОС від Агроэксперт-Трейд
Ціна: 310,00 грн/л.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Голосів: 1
Насіння соняшника Сумо 2017 new від Агроэксперт-Трейд
Сербия
100-105 дней
Ціна: 3600,00 грн/п.е.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Голосів: 1
Насіння соняшника Таурус НС від Агроэксперт-Трейд
Сербия
109-113 дней
Ціна: 2800,00 грн/п.е.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Голосів: 1
Насіння соняшника Рімі НС від Агроэксперт-Трейд
Сербия
108-112 дней
Ціна: 3100,00 грн/п.е.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Голосів: 1
Насіння соняшника БОГДАН від Агроэксперт-Трейд
Украина + Венгрия
Ціна: 1400,00 грн/п.е.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Голосів: 1
Насіння соняшника АНТЕЙ від Агроэксперт-Трейд
Украина + Франция
Ціна: 3200,00 грн/п.е.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Голосів: 0
Інсектицид ЗАЛП від Агроэксперт-Трейд
Ціна: 380,00 грн/л.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Голосів: 0
Інсектицид ОПЕРКОТ АКРО від Агроэксперт-Трейд
Ціна: 560,00 грн/л.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Голосів: 1
Ви дивилися
Насіння Ріпаку Гектор РС від Агроэксперт-Трейд
Ярий гібрид під Раундап
1900,00 грн/п.е.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Голосів: 1
Гектор РС — це ярий середньоранній ріпак, стійкий до гербіцидів суцільної дії (Раундап та аналоги), з відмінними агрономічними характеристиками.
Насіння Ріпаку Аксель від Агроэксперт-Трейд
Ярий гібрид під Класичну технологію
2000,00 грн/п.е.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Голосів: 1
Аксель — це ярий ранньостиглий класичний гібрид ріпаку, який відзначається поєднанням швидкого початкового розвитку та стабільної врожайності. Завдяки рівномірному достиганню та високій стійкості до розтріскування стручків, цей гіб
Насіння Ріпаку Кларенс ІМІ від Агроэксперт-Трейд
Ярий гібрид під Clearfield
2600,00 грн/п.е.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Голосів: 1
Кларенс ІМІ — це інтенсивний ярий гібрид ріпаку, який поєднує високу врожайність із відмінною стійкістю до хвороб і стресів.
Насіння Ріпаку Карината від Агроэксперт-Трейд
100,00 грн/кг
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Голосів: 1
Карината (Brassica carinata) — это инновационная культура для экологического покровного земледелия и биоэнергетики