- ПН-СБ
- 8:30 - 19:30
Як захистити посіви кукурудзи від шкідників в 2024
Агроексперт-Трейд рекомендує:
Далі ми розповімо вам як захистити посіви кукурудзи від шкідників для отримання якісного врожаю в 2024. Посівам кукурудзи завдають шкоди хвороби і шкідники, але і аграрії не сидять, склавши руки. Вони зробили комплекс заходів, які покращують стан рослин, а також сприяють підвищенню врожайності кукурудзи.
Сівозміна: як спосіб захисту посівів кукурудзи від шкідників
Сівозміна дозволяє не тільки підвищити врожайність, але і стає перешкодою для розвитку в грунті шкідників, які атакують рослини кукурудзи. З допомогою сівозміни здійснюється регулювання кількості шкідливих організмів, які ховаються в грунті та рослинних рештках. А це значною мірою охороняє рослини від ураження шкідниками.
Частим попередником для кукурудзи є озимі, саме після них рекомендується проводити посів. Всі зернові, бобові, картоплю, коренеплоди, овочеві і баштанні культури, конюшина, люцерна, цукрові і кормові буряки, є хорошими попередниками для кукурудзи. Ріпак і рання картопля не так придатні для сівозміни, а після бобів, люпика, серадели, озимої та ярої вики, садити кукурудзу взагалі не слід. Середній показник сівозміни, 3 роки, хоча для кожної територіальної зони він свій.
Обробка грунту: як спосіб захисту посівів кукурудзи від шкідників
Осіння оранка на глибину 25-30 див є одним із найпоширеніших варіантів основного обробітку ґрунту. В даний час існують дискові чизели, або комбіновані дискові глибокорозрихлювачі для основної обробки грунту за мінімальної технології, все це допоможе знизити кількість рослинних залишків і бур'янів на поверхні ґрунту в яких можуть зимувати шкідники.
Як захистити кукурудзу від шкідників
Захист кукурудзи від шкідників починається з підготовки посівного матеріалу.
Багато комахи переносять збудників грибкових, вірусних захворювань кукурудзи. Для забезпечення захисту від їх негативного впливу необхідно проводити обробку посівного матеріалу і вегетуючих рослин препаратом LF-Ультрафит. Для захисту зерна від шкідників використовують так само хімічні інсектициди (Табу, Круізер).
Багато комахи переносять збудників грибкових, вірусних захворювань кукурудзи. Для забезпечення захисту від їх негативного впливу необхідно проводити обробку посівного матеріалу і вегетуючих рослин препаратом LF-Ультрафит. Для захисту зерна від шкідників використовують так само хімічні інсектициди (Табу, Круізер).
Кукурудза, посіяна в оптимальні терміни, набагато менше пошкоджується хлібної блошкой. Занадто ранні терміни призводять до пошкодження культури совками, мухами. Необхідно проводити позакореневі підгодівлі гуматом калію LF - Гумат і хелатними мікродобривами LF-Биобор, LF - Біоцинк, LF - Кукурудза, це забезпечить стійкість рослин до різних негативних факторів і сприятливо вплине на врожайність.
Ненажерливі личинки жука дротяників в короткий проміжок часу можуть знищити посів. Тому проводяться аналізи, в яких виявляється кількість цього шкідника, якщо показник становить 300 шт. на 1 кв. метр, приймаються радикальні заходи. Шкідник проникає всередину молодого пагона, робить там ходи, чим губить рослина. Ще одним несприятливим є шведська муха, але тут небезпеку представляють відкладені нею личинки.
Перезимовавшая зиму гусениця кукурудзяного метелика при сприятливих для її розвитку умов перетворюється на метелика, яка і відкладає яйця. Нові гусениці потрапляють всередину паростків кукурудзи і шкодять їм протягом усього життя рослини. Щоб всього цього не сталося, потрібні системні заходи, від обробки насіння, до постійного спостереження за полями та вжиття заходів у разі необхідності. Щоб вчасно зреагувати на появу шкідників, потрібно виставляти феромонні пастки коритця з приманкою на краю поля, біля доріг, лісосмуг, на кордоні з необробленими площами. Так само, основним методом боротьби є своєчасна обробка инсектицидамі такими як Децис, Кораген і тд.
Наша компанія готова запропонувати кожному клієнту величезний вибір якісної, ефективної у застосуванні продукції. У нас ви знайдете тільки перевірені, гідні засоби. Виникли запитання або потрібні рекомендації з використання перевірених препаратів, приходьте до нас. Ми завжди відкриті для співпраці.
Дата публікації:
2023-10-06
Востаннє змінено:
2024-01-03