Професійний аграрний інтернет-гіпермаркет:
Насіння, Добрива, Засоби Захисту Рослин
Працюємо стабільно і
чесно з 2005 року!
Більше 5000 аграріїв
України наші клієнти!
Нашу продукцію застосовували
більш ніж на 1 600 000 га!

Як вирощують кукурудзу в США в 2022

Агроексперт-Трейд рекомендує:

Гумат Калію ГУМАТ ФОРТЕ від Агроэксперт-Трейд
Стимулятор+Антистрессант
133,00 грн/л.
Мікродобриво LF-КУКУРУДЗА від Агроэксперт-Трейд
Для Кукурузы
140,00 грн/л.
Мікродобриво LF — ЦИНК 110 від Агроэксперт-Трейд
Цинк - 11%
171,00 грн/л.
Гумат Калію ГУМАТ-ЛИСТ від Агроэксперт-Трейд
Підживлення по листу
67,00 грн/л.

Досвід вирощування кукурудзи в США на 2022.

 

Короткий зміст статті:


 

Ведення сельго господарства ніколи не було справою простим і легким. Адже число факторів впливу на успіх господарства дуже багато. Але незважаючи на це більшість аграріїв шукають різні технології та рішення. Які дозволять отримати такий бажаний високий урожай. Його важливою складовою виступає своєчасне і правильне харчування, яке має величезне значення для формування кінцевого результату. Далі розглянемо досвід вирощування кукурудзи в США, адже кращі і передові рішення для підвищення врожаю ми переймаємо саме звідти.
 

Результати спостережень

 
поле-кукурудзи
Як правило, більшість посівів кукурудзи перебувають у штаті Міннесота, у травні вони перебувають у стадії розвитку між фазами трьох і чотирьох листків. Рослини швидко розвиваються і на більшій частині полів переходять до фази п'яти-шести листків. До цього моменту на кожному гектарі поля кукурудза вже засвоїла до 22-28 кг азоту, а це близько 10% від загальної кількості, яка потрібна кукурудзі до моменту дозрівання. Вживати азот з грунту протягом ранньої фази відбувається дуже повільно, але ситуація може змінюється дуже швидко, коли кукурудза переходить до стадії інтенсивного росту. З фази швидкого зростання до фази цвітіння Кукурудза вживе ще 112-135 кг/га азоту. За умови повного забезпечення культури азотом і в разі якщо добриво не буде вимито рясними опадами, можна отримати хороший урожай.
Полів з підвищеним дренажем і високим вмістом дефіциту вологи властива денітрифікація азоту, тому доцільно збільшити норму внесення добрив.
Дотримання норм внесення азоту є необхідною умовою в системі живлення рослин, тому частина їх вносять на ранніх етапах, а решта протягом вегетації.
А перед внесенням азоту протягом вегетаційного періоду необхідно врахувати ряд ключових чинників.
 

Час внесення добрив

Фаза інтенсивного росту - це оптимальний час для внесення харчування. Доведено, що внесення добрив по листу до фази 12 листків знижує врожайність порівняно з внесенням добрив на фазі 6-8 листків. Тому для кукурудзи доцільно використовувати між рядове внесення харчування, яке не пригнічує рослину і не контактує з кореневою системою. Ефективним є використання в цю фазу підживлень по листу, наприклад, препаратів Гумат Лист 1л/га+Ультрафит 2л/га або мікродобрива ЛФ Кукурудза 1-2л/га
 

Джерело азоту

 
підживлення кукурудзи
Для забезпечення кукурудзи потрібною кількістю азоту, особливо в період фази інтенсивного росту, його слід вносити в складі речовини, яка може забезпечити оптимальну доступність азоту для культури. КАС, сечовина, безводний аміак містять у своєму складі азот, використовуються на різних етапах розвитку рослини і мають різні технології використання. Адже залежно від форми азоту час його засвоєння буде різним. Найбільш доступною формою азоту є нітратна, яка потрапляє в кореневу систему разом з водою. Навіть якщо врахувати той факт, що кукурудза використовує велику кількість води під час випадання рясних опадів, все одно є втрати нітратного азоту. Крім цього, при внесенні сечовини на поверхню грунту слід застосовувати інгібітори для зниження втрат через випаровування. Як правило, в травні часто йдуть дощі, інгібітори уреази захищають сечовину від випаровування для переміщення сечовини в родючий шар грунту. А ось безводний аміак, внесений у грунт, тримається там тривалий час за умови дотримання робочої глибини і використання спецтехніки для забивання, для запобігання мимовільного випаровування.
 
Норма внесення
 
Для визначення оптимальної дози азоту для кукурудзи необхідно скористатися Калькулятором норм внесення азоту. Крім того, необхідно відняти від отриманого значення кількість вже внесеного азоту. У разі якщо вносити азот доводиться додатково, для того щоб компенсувати відчутні втрати внесеного раніше, слід використовувати Додаткову таблицю розрахунків N, в якій можна знайти потрібні орієнтовні значення.
 
Підживлення
 
насіння-кукурудзи
Проводячи підживлення багато агрономові хвилюються через те, що азот потрібно вносити так, щоб він знаходився якомога ближче коріння кукурудзи. Насправді рослина має сильно розвинену кореневу систему, тому коріння вберуть азот незалежно від його знаходження. Адже нітратна форма азоту рухається разом з водою, яка є в ґрунті. А значить поки грунт досить вологий, внесений азот знайде шлях до рослині.
Якщо вносити азот безпосередньо в глибину ґрунту, доцільним буде вносити його посередині між рядами, адже коріння кукурудзи досягає цієї відстані. Якщо вносити азот ближче до ряду, то можна отримати небажані пошкодження кукурудзи.
Ще одним способом є внесення розпорошення азоту по листу. В цьому випадку слід знизити контакт азоту з листом, щоб уникнути опіків. Для внесення карбамідно-аміачної суміші необхідно використовувати шланги, у яких робоча рідина буде виливатися на поверхню грунту, замість її розпилення по листу. Такі сухі добрива як сечовина, внесені по закінченню фенофази трубкування, так само можуть стати причиною опіків, адже гранули можуть потрапляти в трубки і затримуватися там. Деякі дослідження доводять, що локальні опіки від сечовини є "косметичними " ушкодженнями", які можуть і не привести до зниження врожайності. Але краще не ризикувати і максимально обмежити контакт добрива з листям кукурудзи. Ефективним в цю фазу культури використовувати наступну композицію препаратів: препаратів Гумат Лист 0,5 л/га+Ультрафит 1л/га+Біо Бор 0,5 л/га.
Отже, правильне і своєчасне внесення азотовмісних добрив у рідкій формі забезпечує нормальне проходження стресових фаз кукурудзи на протязі всього вегетаційного періоду, що, в свою чергу, позитивно впливає на врожай, адже практичним шляхом доведено збільшення врожайності при застосуванні цієї технології.
Востаннє змінено: 
2022-02-04
Пройдіть опитування і наш агроном підбере Вам
кращу систему підживлення Мікродобривами!
Або залишайте заявку на зворотній дзвінок,
натиснувши кнопку і заповнивши форму:
Або залишайте заявку на зворотній дзвінок,
натиснувши кнопку і заповнивши форму:
Отримайте в подарунок наші технології вирощування:
Ви дивилися
Фунгіцид Зідан від Агроэксперт-Трейд
290,00 грн/л.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Голосів: 1
Фунгіцид Зідан з діючою речовиною Карбендазим, 500 г/л для захисту цукрових буряків, соняшнику та озимої пшениці.
Гербіцид Мігель від Агроэксперт-Трейд
290,00 грн/л.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Голосів: 1
Гербіцид Мігель від виробника «ПЕСТ» з діючою речовиною Нікосульфурон, 40 г/л проти однорічних та багаторічних злакових, деяких однорічних дводольних бур'янів у посівах кукурудзи.
Гербіцид Астарг від Агроэксперт-Трейд
380,00 грн/л.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Голосів: 1
Гербіцид Астарг від виробника «ПЕСТ» з діючою речовиною Хізалофоп-п-Етил, 125 г/л проти однорічних та багаторічних злакових бур'янів у посівах цукрових буряків.
Топ Продаж
НАСІННЯ ПШЕНИЦІ В УКРАЇНІ, ПШЕНИЦЯ ПОСІВНА ВІД ВИРОБНИКА Тризо від Агроэксперт-Трейд
Німецкий ярий сорт
1 репродукція
21000,00 грн/т.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Голосів: 1
Тризо – це німецький високоврожайний сорт ярої пшениці інтенсивного типу.