- ПН-СБ
- 8:30 - 19:30
Як вирощувати пшеницю після соняшнику під Євролайтинг в 2024
Агроексперт-Трейд рекомендує:
Для пшениці, ячменю
Комплекс мінералів + амінокислоти
155,00 грн/л.
Для того, щоб висівати пшеницю після соняшнику під Евролайтинг в 2024, необхідно дотримуватися кількох правил. У нашій статті ми розповімо про те, як знизити негативний вплив післядії гербіцидом і що робити з пізніми посівами озимої пшениці.
Негативний післядію гербіцидів
Імазамокс та імазапір, які відносяться до групи имидазолинов, широко використовуються на стійких до них гібридах соняшнику. За допомогою даних речовин здійснюється надійний контроль однорічних, багаторічних і дводольних бур'янів. Крім всіх своїх переваг, рербициды мають один серйозний недолік - це сильне післядія. Швидкість нейтралізації діючих речовин гербіцидів залежить від сівозміни, кількості вологи, складу грунту і рівня його рН, вмісту гумусу та біологічної активності. Але дуже рідко виходить зблизитися до оптимальних умов і, як наслідок, осінні посіви пшениці потрапляють під інтоксикацію імідазолінів. Тому найбільш правильним рішенням даної проблеми виступають агромероприятия такие, як внесення антистрессантов і активаторів росту на основі гумату калію (Гумат Лист 1л/га+Ультрафіт 2л/га).
Ефективність використання гумінових препаратів
Погодні умови не часто балують аграріїв, тому найчастіше посів доводиться проводити при посухи, що істотно підвищує ризик ураження культури післядією гербіцидів. В цьому випадку сходи будуть дуже слабкими, рослини будуть відставати в рості, матимуть хлоротичний окрас і слабо розвинену кореневу систему. Ситуацію може врятувати внесення гумінового препарату на початку фази осіннього кущування. При дії препарату буде збільшена вегетативна маса і коренева система. Забарвлення зміниться на темно-зелений. Застосування гуматів, а саме гумат калію (Гумат Лист) у стресових умовах дозволяє збільшити врожайність пшениці на 24%.
Багато проблем агрономові приносять пізні посіви, які зумовлені несвоєчасним прибиранням попередника, посухою чи ранньою зимою. Рослини не встигають накопичити достатню кількість пластичних речовин, цукрів, сформувати кореневу систему і вегетативну масу. Як результат, істотне зниження врожаю. Провідні агрономи великим сільгосп господарств України рекомендують застосовувати гумінові препарати (Гумат Лист 1л/га+Ультрафіт 2л/га).
Дата публікації:
2023-08-12
Востаннє змінено:
2024-01-03