- ПН-СБ
- 8:30 - 19:30
Як врятувати посіви озимих культур, пошкоджених після зими в 2024
Агроексперт-Трейд рекомендує:
Категорія:
Весна приносить чимало неприємних сюрпризів аграріям своїми примхами. Але найважливіше, що досить невтішні прогнози синоптиків, такі весни, з перепадами температурного режиму, стануть звичайним явищем. Як знизити ризики, як убезпечити свій урожай озимих культур від величезних втрат в 2024 ми розповімо в цій статті.
Що робити, коли посіви озимих перемерзли
Озимі сільськогосподарські культури потрапивши під несприятливий вплив погоди, ставлять агрономів перед дилемою: пересівати або спробувати відновити і лікувати пошкоджені рослини. Звичайно ж вигляду побитих морозом полів ентузіазму не надає, але відразу падати у відчай не варто. Головне провести правильне діагностування посівів щоб зрозуміти рівень пошкоджень рослин. Якщо культури не загинули, то є пошкодження отримали тільки листя, а нирки і стебла живі, значить ще не все втрачено. Паличкою виручалочкою для агрономів стануть препарати на основі гумату, наприклад, Гумат Лист. Препарат швидко відновлює рослина, завдяки чому мінімізуються втрати врожайності. Рекомендації по застосуванню спираються на багаторічні дослідження провідних інститутів України, та практичні дані користувачів.
Як правильно відновлювати посіви озимих культур після заморозків
Приступати до роботи по реанімуванню культур слід тільки коли температурний режим стабілізувався. Найголовніше в цей момент - відновити вегетацію і запустити метаболізм. Обробка пошкоджених морозом посівів озимих сільськогосподарських препаратом Гумат Лист (гумат калію + мікроелементи) дозволяє активізувати процес регенерації в листках і молодих пагонах, пробудити нирки, які сплять, і нормалізувати обмін речовин у порушеною та пошкодженої клітинної структурі рослин, зводячи до мінімуму прояви інтоксикації продуктами розпаду омертвленных тканин. Як загальновідомо, наслідком перепад добових температур, є гальмування розвитку і росту рослин через проблеми з процесом синтезу ферментів і інших важливих біологічно активних речовин. Внесення харчування добривами Гумат Лист нормалізує хімічні реакції на клітинному рівні в діапазоні температурного режиму від 3 до 6, а в бік більш низьких, так і підвищених.
Варто відзначити, що крім типового пригнічення рослин, внаслідок обмороження істотно знижується імунітет, а це означає, що в рази збільшується ймовірність поширення інфекцій і захворювань. Доведено, що комплексний підхід щодо обробки препаратами на основі гумінових комплексу, знижується ризик зараження рослин. В умовах стресу використання фунгіцидів - важлива необхідність. Використовуючи ЗЗР на ослаблених стресовими проявами природи посівах головне не добити рослини жорсткими і потужними сумішами. У цьому випадку рекомендується використання ЗЗР окремо, а після їх внесення зробити перерву на кілька днів, а потім вже зробити обновительную обробку добривами Гумат Лист у нормі 0,5-1,5 л/га.
Як працює механізм в стресових ситуаціях
Гумінові кислоти підвищують стійкість рослин до цілого ряду несприятливих умов, таких як:
- Заморозки.
- Посуха.
- Стрес від хімічного впливу.
Всі перераховані стресові фактори культурами переносяться легше з гуматом калію. Молекули гумінових речовин утворюють активний фільтр, який істотно зменшує негативний вплив агресивних речовин на клітини. Це можливо завдяки тому, що гумінові речовини Гумату мають яскраво виражені протекторні та імуномоделюючі властивості.
Антистресанти на основі амінокислот
найактивніші кошти для відновлення після негативного впливу заморозків. Згідно думку всього світового співтовариства агрономів, саме амінокислоти допоможуть повернути до життя рослини. У складі комплексного складу Гумат Лист входь 7% амінокислот, які прискорюють ріст і розвиток рослин, акумулюють споживання поживних речовин. Крім цього амінокислотами виконується транспортна функція, вони відповідають за доставку елементів живлення в листя.
Фулиеві кислоти
До складу комплексного рідкого препарату Гумат Лист входять солі фулиевих кислот, які стабілізують проходження основних фізіологічних процесів в організмі рослини. Завдяки чому, культури не відстають у рості і розвитку, а значить не витрачають дорогоцінний час. Мікроелементи мають властивості сприятливо впливати на пошкоджені тканини, стимулювати процеси поділу клітин, попереджати старіння, стимулювати проростання насіння і пробуджувати сплячі бруньки.
Мікроелементи
Так само стресові умови рослини краще переносять, коли вони забезпечені всіма необхідними елементами живлення, що дозволяє максимально розкрити біологічний потенціал гібриду або сорту. Для цього рекомендуємо використовувати комплексні мікродобрива, наприклад, LF - Бобові, LF - Зернові, LF - Олійні.Склад позитивно впливає на вуглеводневий та білковий обмін, поліпшується процес дихання і фотосинтез.
Вибравши концентрований препарат Гумат Лист, розроблений на основі унікального гумінових комплексу, який має додаткове збагачення мікроелементами хелатної форми і найважливіші амінокислотами, посіви будуть відновлені після заморозків, стресів, а урожайність підвищиться на 17-40%.
Дата публікації:
2023-09-24
Востаннє змінено:
2024-01-03