- ПН-СБ
- 8:30 - 19:30
ЯК ЗБЕРЕГТИ ВОЛОГУ ПРИ СІВБІ ГРЕЧКИ В 2024
Агроексперт-Трейд рекомендує:
Задумалися, над тим, як зберегти вологу при посіві гречки в 2024, і правильно зробили. Далі ми розповімо все про те, як зберегти вологу в гречці, що для цього потрібно зробити.
Це пов'язано з тим, що за весь період вегетації ця рослина вимагає велику кількість води: в 2 рази більше пшениці і в 3 рази більше проса. Саме з цієї причини висока врожайність гречки спостерігається особливо в помірно вологі роки.
Факт: від появи сходів до цвітіння потреба рослин у волозі становить близько 10-11% від загальної потреби; від процесу цвітіння до дозрівання приблизно 90%. Необхідна кількість опадів (60-90мм) в першій половині цвітіння збільшує шанси на отримання багатого і здорового врожаю.
Надлишок вологи для гречки, як і її недолік негативно позначається на повноцінному розвитку рослини.
Надмірна кількість опадів в самому початку вегетації призводить до:
- посиленого росту вегетативної маси;
- зниження врожаю зерна.
- розвитку хвороб
Для захисту від хвороб і підвищення стійкості до зовнішніх чинників рекомендуємо обробляти посівний матеріал біопрепаратами LF - Ультрафит + LF-Гумат.
Наприклад, велику роль тут грає глибина загортання насіння. Сіяти насіння гречки необхідно у вологий грунт і на однакову глибину 4-5 см. При сухому верхньому шарі або на легких ґрунтах глибину посіву глибину посіву можна збільшити до 7 см.
У тому випадку, якщо посів гречки відбувається безпосередньо в степових районах, то снігозатримання в зимовий період часу і затримання талих вод у весняний час року вважаються обов'язковими прийомами.
При появі сильного дощу та утворенні ґрунтової кірки необхідно провести додаткову культивацію з боронуванням. При посухи рекомендуємо використовувати препарат LF-Биокремний, а також LF-Гумат Лист допомагає рослині переносити різні погодні впливи.
Ефективний у застосуванні агрозахід
Важливий агрозахід, який варто використовувати для отримання відмінного врожаю — прикочування грунту. Його варто проводити після того, як завершено процес посіву гречки. Цей прийом прискорює сходи, підтягуючи вологу до насіння, забезпечує дружність сходів. Завдяки цьому прийому рослина гармонійно розвивається і рівномірно дозріває.
Зверніть особливу увагу ще на одне запланований захід – боронування посівів, його важливо проводити до появи сходів. Своєчасне розпушування міжрядь приводить до позитивного результату: гречка краще росте. Коли ви покращуєте повітряний і найголовніше водний режим ґрунту, ви домагаетесь справжнього успіху. У цьому вам допоможе: якісна обробка міжрядь, виконана у фазу бутонізації. Пам'ятайте, що її потрібно поєднати з підгодівлею рослин. Турбота про рослину має комплексний підхід. Тільки в цьому випадку ви будете приємно здивовані багатому врожаю.
Вибирайте правильний для вас спосіб посіву
Наприклад, при широкорядному способі посіву, гречка забезпечується необхідною кількістю вологи і відмінно переносить посуху. Зверніть увагу на те, що період від початку проведення польових робіт і до посіву гречки тривалий (не менше одного місяця). Саме той час потрібно використовувати для збереження вологи, розпушування. Важливо провести ранньовесняне боронування для закриття вологи і кілька культивацій.
Але в цьому випадку потрібно бути уважнішим до загрози бур'янів.
Не забувайте про важливість вибору хорошого сорту гречки. Ви можете віддати свою перевагу таким посухостійким сортам, як:
- Сорт гречки Дикуль.
- Сорт гречки Дев'ятка.
На сайті нашої компанії ви знайдете якісні, перевірені насіння. Хочете домогтися відмінного врожаю, тоді дійте. Досвідчені фахівці нашої компанії в свою чергу, обов'язково допоможуть. У нас ви знайдете необхідну продукцію для активного росту і розвитку рослин. Широкий асортимент унікальних препаратів – обирайте те, що вам потрібно. Поспішайте скористатися вигідними пропозиціями нашої компанії. При появі питань, зателефонуйте нашим фахівцям. Вони нададуть вам цінну інформацію по вирощуванню багатого врожаю.