- ПН-СБ
- 8:30 - 19:30
Як обробляти кукурудзу в спеку та посуху в Україні в 2024?
Агроексперт-Трейд рекомендує:
Категорія:
Щоб виростити високий урожай кукурудзи, слід дотримуватися всіх правил, починаючи від сівозміни і закінчуючи часом збору врожаю. Далі ми розповімо про те, як обробляти кукурудзу в спеку і посуху в Україні в 2024 і чому це так важливо.
Важливість пофазовой обробки кукурудзи при її зростанні
Існує два важливих періоди в зростанні кукурудзи, які докорінно впливають на її врожайність. Перший настає в момент утворення 5-7 листочків, а другий, коли формуються 9 і 10 листок і триває він до викидання волоті. Закладання репродуктивних органів при першому періоді безпосередньо залежить від наявності в грунті поживних елементів у вигляді фосфору. Його недолік в подальшому позначається на якості качанів і кількості в них зерен. Недолік фосфору відчувається на 12-14 день після сходів, тому вже при посіві рекомендується вносити в грунт фосфорні добрива. Вони сприяють розвитку кореневої системи, зміцнюють рослини і сприяють легкій засвоюваності всіх поживних елементів з ґрунту. Для поліпшення живлення рослин кукурудзи та підвищення стійкості до негативних факторів необхідно робити листові обробки стимулятором росту LF-Гумат Лист.
Другим важливим періодом підживлення посівів кукурудзи є період до цвітіння і викидання волоті. У фазі 9-10 листочка здійснюється інтенсивний ріст і розвиток рослин кукурудзи. Тривалість цього періоду становить до 20 днів, саме тут варто не пропустити важливу підгодівлю, щоб саджанці отримали всі необхідні речовини і змогли в подальшому дати хороший врожай. Азотні і фосфорні добрива, а так само калій, їх нестача призводить до негативних наслідків. За рахунок зростання та розвитку кукурудза вилуговує грунт, вибирає з неї всі необхідні мінеральні речовини. Тому важливо в цей час вносити азотні добрива і мікродобрива. Ми рекомендуємо робити листові обробки мікродобривами LF-Кукурудза чи LF-Біоцинк.
Сам же період викидання мітли та фази цвітіння кукурудзи для подальшого якісного врожаю, повинен проходити при достатній кількості калію. На чорноземах, слід вносити ще і цинк. Недолік останнього знижує врожай і його якісний показник.
Комплексність заходів по обробці кукурудзи в період цвітіння
Жіночі і чоловічі суцвіття кукурудзи знаходяться на одній рослині. Волоть починає цвісти на 3-4 дні раніше качанів, сприяє їх запиленню. Для отримання високих урожаїв слід проводити обробку від шкідників і бур'янів до того, як рослина починає цвісти. Важливим моментом є достаток корисних речовин у грунті. Щоб бур'яни не витягували з неї потрібні кукурудзі речовини, слід перед цвітінням провести обробку від бур'янів. Для одержання високої врожайності важливий весь процес вирощування кукурудзи. Приміром, летюча сажка заражає рослину ще при посіві, а проявляється хвороба під час цвітіння кукурудзи і пізніше на її генеративних органах. Для захисту від грибних хвороб використовують фунгіциди, наприклад, Ультрафіт, Болівар Форте та ін
Тому важливі всі фази та етапи культивування, пропустивши одні з них, ви отримаєте в подальшому низьку врожайність. На якість кукурудзи, розвиток рослини, його запилення, чинить вплив безлічі чинників: температурні умови, наявність вологи, світловий режим, мінеральна підживлення, своєчасна обробка від бур'янів, хвороб і шкідників. Важливим фактором є достатня кількість вологи в грунті і зволоженості повітря в період цвітіння. В іншому випадку цвітіння волоті і качанів розтягується в періоді, може статися слабке запліднення.
Дата публікації:
2023-10-25
Востаннє змінено:
2024-01-03