- ПН-СБ
- 8:30 - 19:30
Як позбутися від бур'янів на посівах кукурудзи в 2024
Агроексперт-Трейд рекомендує:
Для кукурудзи
Комплекс мінералів + амінокислоти
155,00 грн/л.
Захисту кукурудзи від бур'янів вважається одним з актуальних завдань для отримання гарної врожайності культури в 2024. Особливо шкідливими для кукурудзи вважаються багаторічні коренепаросткові бур'яни. На 40% знижується врожайність при засміченості посівів польовим осотом. Професіонали ставлять серйозні завдання: створити відмінні умови для сильних сходів, забезпечити гідний захист від бур'янів. Як позбутися від бур'янів на посівах кукурудзи, які методи розроблені і активно застосовуються?
Різновиди «небезпечних» трав
Багаторічні коренепаростковые рослини, берізка призводять до втрати очікуваного кількості врожаю. Сама кукурудза досить слабо пригнічує вплив бур'янистих трав. Величезна кількість бур'янів з'являється ще до зростання самої культури. На поліссі поширені: редька дика, лобода, гірчиця польова. В степу активно зростає: просо, пирій, осот, щириця, а в лісостепу – молочай, амброзія. Вони не дають культурі повноцінно розвиватися.
Ефективні заходи боротьби
Необхідно відразу ж звернутися до активної боротьби з цими небезпечними ворогами, якщо ви хочете домогтися позитивних результатів. Виконуйте, як досходове, так і післясходове боронування. Крім того, на перших етапах вегетації звертаються до засобів на основі тербутилизина. Вони допомагають у боротьбі зі злаковими різновидами трав.
Основна мета догляду за посівами кукурудзи – насамперед, створення умов для їх активного гармонійного проростання. Важливо забезпечити культурі надійний захист від бур'янів. Тільки так можна добитися позитивного результату в даному напрямку. В посівах кукурудзи створюються всі умови для проростання всіляких біотипів бур'янистих трав, тому в цьому питанні слід проявити підвищену увагу.
Популярні методи боротьби з бур'янистою травою:
- Досвідчені фермери проводять боронування.
- Застосовуються гербіциди. Вони допоможуть впоратися з величезною кількістю бур'янів. Робити це необхідно своєчасно, звертаючи увагу на інструкцію до препаратів. Різні бур'яни по-своєму реагують на конкретний вид кошти. Це пов'язано з особливостями будови, биотипом рослинності.
- Застосування механічних засобів боротьби: ретельна прополка.
- Дотримання оптимальних строків посіву культури. Пізній посів призводить до того, що кукурудза сильно страждає від бур'янів.
Комплексний підхід
Важливо виконати цілий комплекс заходів для активної боротьби з бур'янами:
- механічні;
- хімічні способи (використання ефективних гербіцидів).
- проводиться обробка міжрядь спеціальними пристроями - культиваторами.
На початку розвитку кукурудза росте повільно і посіви її швидко заростають бур'янами. Щоб знищити бур'яни, зруйнувати кірку і зберегти вологу, не пізніше ніж за 3-5 діб до появи сходів на посівах кукурудзи проводять боронування в один-два сліди. Це посилює також доступ повітря до кореневої системи та сприяє появі більш дружніх сходів. У фазі 2-3 листочків посіви кукурудзи боронують. На легких грунтах застосовують легкі або сітчасті борони, а на зв'язних - середні. Боронування слід проводити після падіння роси.
Протягом вегетації проводять 2-3 міжрядних обробітки. Першу обробку міжряддя проводять у фазі 3-4 листочків. У степових районах і на карбонатних грунтах перший обробіток міжрядь проводять на глибину 8-10 см, а наступні - 6-8 см. Якщо є перезволоження, міжряддя вперше розпушують на глибину 10-12, а другий і третій (щоб не пошкодити кореневої системи) - 7-8 див.
Для боротьби з однорічними злаковими (миші, куряче просо) та двосім'ядольними бур'янами застосовують гербіцид харнес (81,5% к. Е., 1,5 - З л / га), яким обприскують грунт до, під час та після сівби до появи сходів кукурудзи. На полях, призначених під посіви кукурудзи проти однорічних та багаторічних бур'янів застосовують раундап (36% в. Р., 2-5 л / га), обприскуючи вегетуючі бур'яни навесні за два тижні до посіву. При цьому виключають будь передпосівну обробку грунту, крім ранньовесняного закриття вологи. Норма витрати розчину - 300 л / га.
Для боротьби з двусемядольными бур'янами на посівах кукурудзи використовують гербіциди 2,4-Д (50% в. Р., 0,9-1,7 л / га), базагран (48% в. Р., 2 4 л / га), банвел 4С (48% в. р., 0,4 ^ 0,8 л / га), діален С (40% в. р., 1,9-3 л / га). Обприскування посівів проводять у фазі 3-5 листочків.
Багаторічні злакові (гумай та пирій повзучий) та деякі однорічні двосімядольні бур'яни знищують гербіциду Тітус (25% в. Р., 20-40 г / га), обприскуючи посіви перший раз у фазі 3-8 листочків у кукурудзи і повторно через 2-3 тижні. Для зниження негативної дії на кукурудзу необхідно разом з гербіцидом використовувати в баковій суміші LF-Гумат Лист.
На полях, де є осоти та інші багаторічні бур'яни, посіви кукурудзи додатково обробляють аминной сіллю 2,4-Д . Проти однорічних злакових і деяких дводольних бур'янів можна застосовувати такі гербіциди: трофі, фронтьєр, вносячи їх у ґрунт до сівби (в зоні недостатнього зволоження із загортанням) або відразу після сівби.
Отримання здорового врожаю можна домогтися відповідальним ставленням. В даний час є величезна кількість сучасних засобів, що допомагають оперативно впоратися з бур'янами на своєму полі.
Наша компанія готова запропонувати ефективні товари. Загляньте в каталог інтернет-магазину, тут представлені засоби відомих виробників. Вартість продукції – перевага компанії. Звертайтеся прямо зараз, відкриті співробітництва.
Дата публікації:
2023-10-11
Востаннє змінено:
2024-01-03